ultra$$$$$ - СБОРНА ТЕМА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Нещата от живота
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 14 Авг, 2013 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Жалка история както винаги boast bad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 10 Окт, 2013 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Батков призна: Плащаме на феновете по 15 000 лева на месец

Собственикът на Левски Тодор Батков заяви, че сините плащат по 15 000 лева на месец на феновете за охрана. Според синия бос така на клуба било по-евтино, тъй като иначе полицията щяла да взима по-скъпо. По този повод се изказа и говорителят на Националния фенклуб Димитър Байлов.

"Платени фенове на Левски няма. Има фенове на Левски, които си вършат работата на стадиона и футболният клуб си заплаща. Има договори. Става въпрос за охраната на мача. Има платени фенове, знаете ли къде?!

Преди един месец в Разград. За парче пица и бутилка бира. Калоян Стоянов, който ни е познат, бе сниман с шалче на стадиона. Това са платени фенове. Нито един фен на Левски не получава пари, за да идва на стадиона.

Дори има фенове на Левски, които взимат пари назаем, за да идват на мачовете. Няма платени фенове", твърдят от "НКП Левски".







Цитат:
Наско Сираков: Феновете с качулките бяха платени

Наско Сираков заяви категорично, че феновете, които нападнаха Ивайло Петев при представянето му, са от Националния фенклуб на Левски - и са платени.

Пред БНТ1 бившият директор на сините обяви, че лично е говорил с шефа на фенклуба преди да бъде обявено името на новия наставник и е имало уговорка за среща след представянето и тренировката на сините в злополучния понеделник.

„Националният фенклуб - клубът плаща на тези фенове, те са платени. Кой ги изпраща? Питайте ги тях. Аз имам обяснение за себе си. Те дойдоха с нагласата – защо не били уведомени. Те бяха уведомени. Разговорите с Петев приключиха в 14.40 часа, в 16.30 часа те бяха на стадиона. В 15.05 часа ваши колеги-журналисти ми се обадиха да ме предупредят, че феновете планират нещо. Аз се обадих на Гугутката. Искаха да говорят с треньора и с мен. Казах им, че ще дойдем след пресконференцията и тренировката, ще се срещнем и ще говорим. Видяхте какво се получи“, сподели Наско Сираков.

„Тази декларация на феновете от вчера е апотеоз на всичко - и на безочието, и на нахалството. Аз съм бил виновен за всичко. Аз не съм комуникирал с тях. Първото, г-н Батков каза, че телефонът ми бил изключен вчера, да, беше така до един момент. Той, в деня на събитията, ми каза, че пътува за Хонконг през Истанбул. Телефонът ми изпуши, имах много обаждания. Веднага след като той се изказа вчера, го набрах, и му казах, че нямам нито едно негово позвъняване. 19 неприети и нито едно от Тодор Батков“, уточни Наско Сираков.

„Всеки месец се дават пари на Националния фенклуб на Левски. Това не е моят Левски, това не е Левски на стотици хиляди привърженици. Това не е Левски, да се обадиш на 10 привърженици, които да съблекат треньора."

„Аз подадох оставка, но никой не ми се обади, да ми каже, че се предвижда за вчера среща с феновете. Наско Сираков не е мишка, аз не се крия от никого“, допълни Наско Сираков.

„Трябва да се замислим в какво превърнахме тази държава. Това е срам и позор. И това по никакъв начин не може да продължава в една европейска държава. Да се пращат 5-10 човека с качулки и да се говори, че е спонтанно, също не е европейско. До война ли доведохме Левски и държавата. 90 дни да ходят и да протестират едните за едно, а другите за друго. Всички трябва да се замислим.“

„Щом аз съм виновен за 4 месеца. Тази декларация казва всичко. Тези изказвания грам не могат да ме притиснат. Аз имам самочувствието, че съм може би най-успешният футболист и ръководител в новата история на Левски. Знам какво мога във футбола и можех да изведа отбора на върха. Аз знаех, че ще е трудно, знаех, че ме чака страшно много работа. Заварих нещо съвсем различно, убеден бях, че мога да върна Левски там, където му е мястото“, допълни Наско Сираков.



boast boast boast boast
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 28 Окт, 2013 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат



Тва само с аванта транспорта ли може да се обясни!??! boast
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 28 Окт, 2013 16:49    Заглавие: Отговорете с цитат

И ба му мааата.Тия никога не съм ги виждал толкова
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 28 Окт, 2013 17:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Turo_Bufera написа:
И ба му мааата.Тия никога не съм ги виждал толкова



Точно..ама като гледам коментарите по сайтовете май е имало платена история black_eye beee
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
UA13



Регистриран на: 26 Май 2013
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Пон 28 Окт, 2013 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

В интерес на истината, и предния сезон бяха толкова в това им гостуване. Явно само то им е силното "пътуване" biggrin
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 26 Фев, 2014 0:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Домусчиев праща безплатни автобуси към Бургас за феновете на Нaфтата заради мача с Лацио

Домусчиев изглежда се съмнява в това дали Лудогорец ще получи достатъчно добра подкрепа в мача им срещу Лацио. От почти всички медии ни се втълпява как трябва да присъстваме на двубоя и как задължително да заявим подкрепата си на стадиона. Президентът на Лудогорец е изпратил безплатни автобуси с билети за феновете на Нефтохимик от Бургас. Храната и пиенето в деня на мача също били осигурени. Според Домусчиев това е начина, по който разградчани ще бъдат по-обичани и подкрепяни на Васил Левски. Дали е прав или греши ще разберем на 27.02.2014. Сектора за гости обаче в Разград си остава по-скоро "животинска клетка", отколкото футболна трибуна. Истината е, че с пари уважение не се купува! - See more at: http://www.zapalqnkovci.com/news/id/2864#sthash.xInbSiqz.dpuf


bad bad bad bad bad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
UA13



Регистриран на: 26 Май 2013
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Сря 26 Фев, 2014 9:25    Заглавие: Отговорете с цитат

За Бургас - да, но едва ли фенове на Нафтата ще се качат, който го мисли, трябва да е обезумял. Иначе Бай Тошко и Леля Пенка от цяла СИ България, с гледан 1 мач през живота им срещу Мексико 94-та + цялата сбирщина от премиър лийг фенове, които не обичат Бг футбол, ще са на стадиона да оставят сърцето и душата си за Лудогорецсамопобеда.
След мача в спортал "нечувано, невиждано, България се поклони пред Титаните от Лудогорец", "Еди Рея призна извънземната класа на разградчани - мечтае да води такъв отбор!" bad bad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 24 Апр, 2014 0:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Бомбите на "Лаута" – заради пари от кафене и екипи



Локомотив Пловдив е напът да плати тежък данък заради мераците на група футболни тунеядци, препитаващи се като… фенове на Локото. Става дума за 50-ина души, част от които са тартори на черно-бялата торсида. Те са готови да жертват дори отбора, за да се запази финансовият им рахат.



Въпросните фенове държат зад кадър клубното кафене, а така също въртят и търговията с артикули, носещи емблемата на Локомотив. Те са се вдигнали на нож срещу собственика Константин Динев заради негово решение от януари. Тогава бизнесменът е поставил ултиматум на един от директорите на клуба парите от тази търговия да влизат във фонд „Бесика”.


- Не може от търговията с емблемата на Локомотив в клубната каса да влизат 100 лева на година! Това е истински обир. Да се прекратят всякакви договори, заробващи Локомотив и да се направят нови, с които да се гарантира влизането поне на 100-150 хиляди лева на година във фонд „Бесика”! Не ме интересува кой преди мен е въртял далавери с тази дейност, но аз искам парите, които се изкарват на гърба на Локомотив, да отиват за клуба, а не да потъват в нечии джобове - категоричен е бил в началото на годината Динев.


Текст: "7 дни спорт"


Като нищо ще вземе да се окаже верно boast
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 03 Юли, 2014 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

http://ultras-bulgaria.net/ungarskata-ohrana-po-stadionite/

Мноо ме кефи как разни сайтове винаги откриват топлата вода..Тва при маджарите го има от минимум 20 години и не помня чорби или говеда го ядоха е некъв мач там по тоя параграф black_eye bye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 03 Юли, 2014 21:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
http://ultras-bulgaria.net/ungarskata-ohrana-po-stadionite/

Мноо ме кефи как разни сайтове винаги откриват топлата вода..Тва при маджарите го има от минимум 20 години и не помня чорби или говеда го ядоха е некъв мач там по тоя параграф black_eye bye


това е супер жалкарско
иначе статията е олигофренска написана от кръгъл идиот.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Пет 17 Окт, 2014 8:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Samuil Petkanov 56 мин. · В събота ще говоря със Стивън Ло да ми купи дрон за мача с Лудогорец. Ще вържа няколко кренвирша да висят от него и ще залъжа Владо Стоянов да открие вратата и Карачаначето да я зашие от 40 метра.

rofl
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 23 Дек, 2014 9:26    Заглавие: Отговорете с цитат

е тука упражнение по темата:

Ултра движението и политическите влияния върху него

Срещайки проблема с расизма по италианските стадиони, се поражда необходимостта да разучим цялостната история на ULTRAS през годините за да разберем процесите довели до масовото разпространяване на расизма и десния екстремизъм в нея. Италианският термин "ULTRA" e често превеждан на английски като "hooligan" и то дори от много италиански журналисти както и чуждестранни такива. Въпреки това ако проверим значението на тези две думи скоро ще разберем че те не значат едно и също нещо.
Думата "hooligan" идва от името на банда активна през късните 1800 в Англия, известна със своята агресивност. Терминът описва тези фенове като биячи, докато думата "ultra" обхваща повече неща. Думата "ultra" идва директно от политиката ( поддръжниците на френските крале - левите групи след 68ма ) и се свързва с политическия екстремизъм. Тази разлика е основополагаща за изследването което правим на историята на "ultra" движението в Италия. Английския футболен хулиганизъм е свързан със сформирането на групи от млади хора които изразяват тяхната подкрепа по нов по-агресивен начин отколкото в Европа. Освен това в различните страни движението се развива по различен начин свързан с местната култура, социалната и политическа ситуация в страната. Това разделя пътя по който поемат "Ultras" и английските хулигани. В частност, "ultra" феномена показва такава степен на разграничаване от английския модел, че в късните 80, става на свой ред пример за други европейски страни ( в частнос Средиземноморските страни като Испания, Гърция, бившите Югославски републики, южна Франция и някой от балтийските републики).

В Италия раждането на "ultra" групите става силно политизирано - процес който грубо ще опишем в момента. В Италия излиза на бял свят една странност която достига своя връх между края на Втората световна война и 70-те години. Политическите конфликти са навсякъде в страната и завладяват целия публичен живот. Спортните събития се превръщат в метод за изразяване на консервативните (често смятани за про-фашистки) виждания, или тези свързани с комунистическите такива. Това противопоставяне е силно забележимо и във футбола дотолкова че можем да разграничим отборите на базата на социалния статус на техните привърженици и на географското им положение кадето различни политически идеи са особено силни. В Милано, "Милан" представя отбора на работническата класа, докато "Интер" е отбора на средната класа на Милано и предградията му и се свързва с консервативните десни виждания. Политическото влияние в района автоматично повлиява на най-големите отбори в областта - в комунистическа Emilia, феновете на "Bologna" неизбежно са леви, докато тези на "Verona" стават символ на консервативните десни идеи (Veneto).

Toва правило важи дори и за първите групи привърженици организирани от клубното ръководство в ранните 60 станали необходими за да е продават билетите и да се организират посещенията на гостуванията на отбора. Например няколко клуба на Интер , организирани от от Servellо (представител на Италианското социално движение и начело на клубната управа) са дотолкова свързани с политическите си виждания, че например първата "ultras" група на Интер е създадена от членове отделили се от групата на младите привърженици на Италианското Социално Движение. Някой привърженици на Торино не крият своите политически виждания и често издигат политически призиви и често създават размирици, натъквайки се на фашистки срещи.

indexПрез 1964 година феновете на Торино от "Fedelissimi" нападат фашистки митинг в Бергамо. Погледнато в силно политизирания контекст, появата на младите "бунтари" от 60те години и последвалото създаване на "ultra" групите не са само проява на социално и културно поведение, но и рожба на политическата ситуация. В Англия, уличните субкултури свързани с рок музиката подпомагат раждането и развитието на организирания хулиганизъм характеризиращ се със силна привързаност към своята територия, много тежки критерии за влизане, защита от външни хора, агресивно поведение и др. Тези правила се разпространяват из останалата част от европейските страни по различни пътища. В Италия някой от тези младежки "правила" стават известни точно по времето на студентските протести (1968-1969) и на големите безредици създадени от работниците във фабриките и са много силно повлияни от тях.В Италия протестните движения не са свързани само със студентите, а включват голяма част от младите работници със сини якички (бел. има предвид работниците във фабриките). На базата на тези протестни движения младите хора започват да се събират на малки и средни групи организирани по лениниските идеи. Тези групи заемат италианските улици и площади, срещащи постоянна опозиция от полицията и организираните десни групи.Тези групи контролират точно местата на улицата където процъфтява уличната субкултура. В следствие на това политически виждания започват да се смесват и се раждат нови идеи и стилове. Появява се и още една субкултура съчетаваща типичното за младите бунтатство и антиконсервативни идеи.
Това е раждането на "Ultras" групите. Първата от тези групи е наричана Fossa dei Leoni (пещерата на лъва) и е сформирана през 1968 от привърженици на Милан. Последва създаването на "Boys" на Интер и "Red and Blue Commandos" на Болония, заедно с други групи които взимат имената си директно от политиката - (започвайки от "Ultras" през 1971 от Сампдория, Tupamaros, Fedayn но също така и Folgore и Vigilantes и тн.). Всички тези групи са явно запленени от английския хулиганизъм и когато английски и италиански привърженици имат възможност да се срещнат те имат шанса да направят сравнения: Първите италиански "ultras" започват да се открояват от другите обличайки се по определен начин и заемайки определено място на стадиона което лека полека става недостъпно за другите привърженици на отбора. Те също така подкрепят отбора си чрез непрестанно пеене през мача и агресивно държание към противниковите съперници. Въпреки това италианските "ultras" приличат на едно друго социално явление - малките екстремистки политически групи заемащи улиците и площадите, представящи войнствен модел на поведение. Ясно се вижда че "ultras" групите възприемат стила на тези политически групи, взимайки тяхната организация и структурни характеристики, както и някой анти културни такива. При групите с крайно десни идеи, нещата стоят по различен начин. Това се случва със следните отбори: Inter, Lazio и Verоna. В тези случаи изглежда че Италианското Социално Движение, забранено от улиците и площадите, се опитва да се възползва от антисоциалноста и бунтарството на младите футболни привърженици, събиращи се на стадионите и да им внуши политическите си разбирания.

Например в Милано, ключови фигури в Италианското Социално Движение са сред създателите на "Boys Inter" а в Рим има много голям брой крайно десни сред ултрасите на Lazio. Toва е комбинация от една футболна култура по-малко зависима от работническата класа и от политически групи определящи спецификата на "ultras" движението. То не е съставено само на базата на хора от работническата класа (както е в Англия), а обхваща хора от различни социални класи. Ultra движението е съставено и от хора "Експериментиращи с масовото насилие на политическото поле" (не само хора от работническата класа но и от долните слоеве на средната класа, и хора т средната класа, не само с леви но и с десни идеи) и от "хора експериментиращи с масовото насилие за решаване на всички проблеми"(местни банди). Нека сега разгледаме по детайлно някои от специфичните характеристики разграничаващи италианските групи от останалите европейски такива в този период. Ще видим че комбинацията между футболната подкрепа и политическата дейност е абсорбирана от "ultras" групите и това е явно в тяхното поведени и структура на организация.

Въпреки че "ultras" групите са привързани към насилието(точно като английските им братовчеди), създават приятелства или вражески отношения с други привърженици, основаващи се на традиционните връзки между отбори и градове, политическите тенденции в даден отбор скоро променя тези приятелства и става основа за нови. Например левите привърженици на Болония стават врагове с десните на Верона, а в същото време създават приятелски отношения с ултрас групите на Милан които споделят техните леви виждания.
Освен това ултрасите директно заимстват начина си на обличане от политическите групи: камуфлажните якета с много значки,сини дъки, шапки в стил "balaclava" и тн. като цяло карат ултраса да прилича на един градски партизанин. Освен това в италианските стадиони, ултрасите започват да използват металните барабани взети назаем от митингите и шествията, използвайки ги да им акомпанират в песните. Призивите които феновете пеят непрестанно също са взети от политиката. Знамена и огромни транспаранти, типични за политическите демонстрации също така се появяват по стадионите. Също така ултрас групите са много по-отворени към света от колкото "hooligans". Ultras приемат доста голямо количество жени (нещо което го няма другаде в Eвропа) и правят директни прояви за набиране на членове. Всички тези характеристики показват сериозни организационни различия между групите в Италия и английския модел. Докато англичаните и другите европейски фенове правят главно спонтанни неща като веене на шалове от всички постигайки ефект на море от хора, то италианците чувстват, че е от първостепенно значение тези неща да се планират по-добре по пример на политическите движения и често се налагат сбирки през седмицата, за да се получи зрелищно веене на знамена, направата на такива насочени срещу противника, направата на материали за да се самофинансират и тн...

За да добием цялостна представа някои други неща също трябва да се кажат. Ултрасите са много сходни с английските хулигани и се чувстват силно привързани към клубните цветове и силно свързани с популярната култура на подкрепа на отбора. За това те заемат евтините места, гледайки мача дори без да сядат, постоянно черпейки вдъхновение от традициите. Тъкмо по този начин те съживяват обичая в Наполи за използване на петарди (бомби) и димки и факли когато отбора влиза на стадиона, което става в последствие част от почти всяка хореография.

Също така се възобновява традицията на представяне на вражеското "погребение", марширувайки като на погребение с ковчег обвит със знамето на противника. Приемането на някои популярни културни влияния, заедно с други характеристики на "ultras" правят тази култура силно атрактивна за младите и правят по-лесно постигането на целта им - да властват над цялата curva. Тези черти характеризират "ultras" движението което се ражда през 70те. С течение на времето развитието на това движение е постоянно и върви ръка за ръка със значимо нарастване на сблъсъците между вражески привърженици. Въпреки всичко чак през 1975та година и по-точно на 21ви декември 1975 ултра феномена демонстрира дълбоките си корени сред основната част на привържениците на отборите до такава степен че италианската футболна федерация се принуждава да създаде "ден на приятелството" срещу "командосите" създаващи насилие, в противовес на жестоките сблъсъци през 74/75та.

Така стигаме до периода който може да бъде разглеждан като втори за ултра движението и той заема годините от 1977 до 1983. По време на този период и в останалата част на Европа се наблюдава силно увеличение на насилието поради разрастването на силно военизираните хулигански групи. Различни фактори допринасят за тяхното развитие - на първо място нуждата за по голяма планираност поради засилените полицейски мерки, както и разрастването на младежките субкултури в края на 70-те. Най-вече скинхед стила става доминиращ в северните европейски стадиони поради засилващите се тенденции на ксенофобия и расизъм (в самите скинхед групи), този стил прави най-насилствените хулигански групи да приемат по крайно десни позиции. По това време крайно дясни групи се опитват да повлияят и манипулират хулиганските групи в Англия и Германия.
Италия процесите са частично различни от тези в другите европейски страни. Верно е, че "ultras" контролирани от десни заздравяват позициите си, но въпреки това социалната сцена напълно контролирана от левите. Групите които са били контролирани от крайно левите не се притесняват от пробиви на крайно десни групи. Дори скинхед движението "закъснява" с няколко години и е по ограничено като влияние само в определени региони. Въпреки това в Италия насилието нараства, но това се приписва на политическите движения отричащи представите от 70-те което води до нарастване на гнева у хората и чувството на изолация и води до жестоки сблъсъци през 1977 между фенове и полицията, между леви и десни и също така между самите групи помежду си. Освен това както се получава и по площадите по време на демонстрациите по стадионите се наблюдава и нарастване на употребата на незаконни оръжия - ножове, железни прътове и ракетомети. Имената на новите групи са все още силно повлияни от политическата ситуация през тези години: много групи се наричат "Brigades" на името на терористични групи активни в този период и се появяват някой символи на крайно левия тероризъм ( петолъчката на Червените Бригади ( Red Brigades е общо понятие за една дузина леви утрепки с шмайзери по горите) и на десния тероризъм (двуострата брадва символ на "Ordine Nuovo" ( "Новия Ред")).

Става все по разпространено ултра групите да търсят сблъсъци извън стадионите за да избегнат полицейския контрол. Нарастването на насилието е видно от смъртта на привърженик на Lazio през 1979 преди началото на дербито между Roma И Lazio.В същия ден инциденти причиняват много жертви в Асколи, Милано и Бреша. Въпреки това в този период ултра групите придобиват пълен контрол върху трибуните. Преди да бъдат допуснати до елита или ядрото на ултра групата младите и неопитни членове трябвало да издържат серия от тестове за да демонстрират тяхната надеждност не само от бойна гледна точка но и да покажат надеждност, организираност и цялостно поведение.Изблиците на насилие се появяват само в мачове между отбори, традиционно враждуващи по между си, с големи ултрас групи. По този начин насилието става някак си контролирано. Ако някой покаже че не може да бъде ефективен, игнорира по-старите членове, и по този начин застрашава безопасноста на групата то той бива изгонван.В същия период числеността на ултра движението нараства заедно със оганизираноста и структурноста им.
firenze1Тези години стават свидетели на раждането на "Директоратите", модел взет от крайно левите политически партии. Функцията на Директоратите е била да координира нарастващия брой дейности извършвани от "ultras" групите. На този етап тези дейности са били свързани с конкретния клуб, начините на сдобиване с билети и организирането на гостувания. В този етап се засилва връзката с клубните управи. За да дадем пример на дейностите извършвани от ултрас групите в края на 70те ще цитираме интервю дадено от един от лидерите на ултрасите на Торино: "...Лидерите са осем включително с мен...всеки от нас си има собствени задачи. Жените основно се занимават с финансовия аспект и са почти напълно отговорни за знамената и барабаните. Ние се занимаваме повече с връзките с клубната управа...има специфични задачи: организиране на гостувания, питания за цени, разписания и наемане на автобуси, както и да се занимаваме с материалите, например кърпене на знамената и така нататък, правене на лепенки и фланелки и носим отговорност за факлите и конфетите ( как да каже човека бомби пред журналиста ), взимане на билети от клубната управа, постоянно контактуване с отбора, както и с други клубове...Колкото до финансирането, навремето основна част от парите освен тези които събирахме помежду си бяха приходите от продажбата на различни материали: фланелки, лепенки и шалове носещи "ultra" върху себе си. Но тогава управата на Торино реши че това не е много елегантно за това ни каза да документираме нашите разходи и те ще ги изплащат" Между 1983-1989, "ultras" движението достига дори и стадионите на провинциалните градове и тези отбори които играят в по-долните девизии, събиращи младежи от всички прослойки на обществото.
Принадлежноста към определена социална прослойка не означава вече нищо - често се наблюдават хора с добри работи и висока степен на образование както и момчета от много заможни фамилии, женени мъже със стабилен живот стават част от "ultras". Често точно в малките богати провинциални градове се срещат най-насилствените ултрас групи например Ascoli, Cesena, Verona и Udine. В градове като тези се появява връзката между "ultras" културата и историческата омраза между градовете. По това време ултрасите са основно повлияни от местната гордост, елемент гарантиращ тяхната идентичност. Преди свързвахме сблъсъците основно с политическите различия и нуждата да се защити трибуната от "нашествениците", докато в този период, със залеза на политическите влияния (80те) ситуацията се променя. През тези години ситуацията в "ultras" движенията е следната : най голямо значение се отделя на регионалната и местна идентичност и стари вражди между различни части на страната.По тяхната логика техния роден град се възприема като татковина. През това време, традиционно големите групи изпадат в кризисен период. Те трябва да се справят със засилването на мерките за сигурност по стадионите.
Контрола на групите пътуващи за гостувания също се засилва. Освен това се наблюдава и първата смяна на поколенията в йерархията на ултрасите. Някой харизматични лидери, активни и в политическия живот напускат сцената често поради многото репресии към тях от страна на полицията. Някои други губят своето влияние поради зависимост от наркотици. През това време по стадионите се наблюдава раждането на нови групи, създадени от много млади момчета (14-16 годишни), често нехаресвани от другите групи. тези нови групи в края на краищата успяват и заемат тяхно собствено място на стадиона зад знамето си. Техните имена показват от кyде са черпели вдъхновение и се различават силно от имената на групите създадени през 70те: в този период се създават групи с имена като "Wild Kaos"."Тhe Sconvolts" ( грубо преведено като разгневените/недоволните хора),"Verona Alcohol", "Nuclei Sconvolti" и тн...

Тези групи основно се интерисуват от това да се бият. Техния модел на подражание вече не е модерния урбан партизанин а младия супер бияч от "Clockwork Orange", чието лице започва да се появява в различни курви заменяйки портрета на Че Гевара. Новите групи са резултат на период в който обществото е доминирано от хедонизъм и недоволство към политическата и социална ситуация. Поглеждайки към стила им виждаме много от старите "ultras"-шовинизъм, насилие и нетолерантност, както и появата на "paninaro" ( движение сходно на casual).
Всички тези групи са сформирани между 1983 и 1985 и се доказват като още по опитни в бягането от полицейските мерки. Те лесно избягвали органите на реда като сменяли външния си вид. Те не се интересуват от съществуващите приятелства и ги нарушават създавайки проблеми поради тяхното неконтролируемо насилие и честа употреба на ножове. С тези си характеристики много от тези групи приемат принципа "монопол на насилието" който остава и до този момент. Докато в другите страни заздравяването на "крайните фенове" и насилието ги разграничават, то в Италия това не се случват и връзката между "ultras" и нормалните фенове е много силна.

http://plovdivderby.com/homepage/2011-09-28-07-51-09/za-ceniteli/15111-ultra-dvizhenieto-i-politicheskite-vliyaniya-varhu-nego.html
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 12 Юни, 2015 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Защо на срещите с Божков бяха НЯКОИ "фенове" с въртеливи задниците?


Мисля, питам се, мисля...и не мога да разбера. Добре де - много хубаво, ако на "Армията" пристигнат в тандем Божков и Ганчев, но... Защо на срещите с Божков бяха хора, които са си въртели задниците към всички власти, отявлени чартърници, откровени тробадури на Лупи, искрени лапачи...

С какви очи отиваш на среща и се биеш в гърдите, че "спасяваш" ЦСКА, когато не си стъпвал на стадиона от 20 години, или ако ходиш - по време на мач се напиваш в ресторанта?

Как ще докажеш любов към ЦСКА, когато си водил фенове на мачове на друг отбор, за да подкрепят него?

Как ще погледнеш Божков в очите, когато доскоро си го наричал престъпник?

Как ще говориш за бъдещето на ЦСКА, когато си отговорен за огромна част от дълговете и си "го набил" с едни заеми...

Познахте ли се?

За тези, които обичаме истински ЦСКА знаем, че първите проблеми пред "новия ЦСКА" ще дойдат именно от вас. А ако няма "нов ЦСКА", то и вие ще изчезнете с подвити опашки, защото няма да има пари и хранилка....

Поклон пред вас, моралисти!

Ставайки дума за морал, ще обърна внимание и на онези другите - подуянските моралисти.

Какво сега? Престъпление било спрямо държавата и данъкоплатците? А не беше ли престъпление да ви подарят стадион? Не беше ли престъпление да се плаща на играчите под масата и да се укриват данъци? Искате сектор, искате стадион, самолет искате сигурно...

За вас може да има всичко, а за другите - не. Треперете сега, палете свещи и се гърчете в собствената си злоба и завист... Сектор Г показа, че не се интересува къде и какъв е отбора...

Любовта е вечна, а подкрепата по-силна от всякога!

Явор Пиргов


Аахахахах! Въпреки животинското храчене, много ме кефи статията и най-вече епититетите. Преведено към нас ги има точно същите типажи angry2 bad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
veni78



Регистриран на: 06 Май 2010
Мнения: 545

МнениеПуснато на: Пет 12 Юни, 2015 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха-хаа, Румен и Ко. Дали са се припознали????? clapping
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Нещата от живота Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum