Необикновеният клуб на обикновения човек
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 35, 36, 37  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Централен форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 09 Сеп, 2015 15:44    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
Metala написа:
Утре (09.07.2015-четвъртък) който иска да присъства на срещата със Спиро Дебърски - 19:00 СРЕЩА НА ПОПА!




Спиро Дебърски, половинката на Котков

С екипа на „Локо” (Сф) благоевградчанинът има 275 мача



Столичният „Локомотив” премина през клинична смърт и в момента се надява на връщане към живота от „А” окръжна група, но в годините, когато е фактор в българския футбол с червено-черната фланелка са играли величия като Начко Михайлов, Иван Димитров, Бойчо Величков, Васил Методиев - Шпайдела и много други. Сред плеядата е вече 82-годишният Спиро Дебърски.

Именно тандемът му с Никола Котков бе уникален през 60-те години на ХХ век и се помни все още. След комбинации между двамата ставаха най-ефектните голове за „Локомотив”, за който той изигра цели 275 мача и отбеляза 82 гола. „С Котков се разбирахме почти интуитивно. Можех да му подам и със затворени очи, защото знаех, че той ще бъде на точното място. Бяхме си изградили идеален синхрон, който действаше като безотказен механизъм. Най-щастлив бях при шампионската титла през 1964 г.”, разказва спомените от славните времена Дебърски.

Роденият в Благоевград нападател логично започва кариерата си в местния „Пирин”. После играе четири години в „Розова долина” (Казанлък), преди да облече екипа на „железничарите” от София през 1957 г. Именно при тях Дебърски разгърна в пълна степен своя футболен талант. По-старите запалянковци никога няма да забравят устремното и бързо ляво крило, което бе неудържимо за противниковите бранители.

Бързината и демаражът му винаги са били сериозен проблем за бранителите, но въпреки това здравата му физика го е предпазвала от контузии. „Макар че почти винаги бях фаулиран, съумях да се предпазя от по-сериозни травми. През пролетта на 1962 г. в мач срещу „Дунав” вратарят излезе и се хвърли в краката ми. В резултат на това счупих крака си. Един месец бях в гипс, а след три месеца вече отново играех. По време на приятелски мач срещу „Фиорентина” във Флоренция ми разпраха крака с бутоните, но отново бързо се възстанових”, споделя той.

Дебърски има 24 мача и 8 гола в националния отбор в периода 1957-1965 г. Дебютира на 21 юли 1957 г. при катастрофалната загуба от СССР с 0:4. Същата година обаче е титуляр при разгромната победа със 7:0 над Норвегия в световна квалификация, като асистира при четвъртия гол на Янев и сам слага край на серията със седмия гол. Участва и в двата мача срещу бъдещите световни шампиони от Бразилия през пролетта на 1958 г. в Рио и Сан Пауло. На 9 май 1965 г. в София Дебърски постигна хеттрик при победата с 4:1 над Турция. Той участва и при успеха над Белгия с 3:0 в световната квалификация в София. Месец по-късно обаче в Брюксел загубихме с 0:5 и този мач се оказа последният за него с националната фланелка. „Съжалявам, че не можах да участвам на световните първенства през 1962 и 1966 г., а смятам, че можех да помогна на отбора”, с горчивина казва той.

През 1969 г. след обединението между „Локомотив” и „Славия” в злополучното дружество „ЖСК Славия”, Дебърски се оказва излишен, а въпреки че тогава вече е на повече от 35 години, той е във форма и не отстъпва на далеч по-младите от него играчи.



i komentar na 4itatel:

Бай Спиро е легенда, за която ми е разказвал баща ми! Да е жив и здрав още много години. Него не си го спомням, бях много малък. Помня обаче Котков, когато вече играеше в Левски. Баща ми бе локомотивец, но заради Котков ходеше и на мачовете на Левски и ме водеше. Бях на 6 - 7 г. Най-добре помня бате Начко Михайлов, велик майстор. Светла му памет! Господ на накаже мафиота Гигов, затрил един голям български отбор. Бял ден да не види!
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veni78



Регистриран на: 06 Май 2010
Мнения: 545

МнениеПуснато на: Чет 10 Сеп, 2015 8:28    Заглавие: Отговорете с цитат

а днес Митко Васев празнува своя 50 - годишен юбилей. Жив и здрав да бъде още дълги години и дано в най-скоро време го видиме отново в нашите - локомотивските редици и отново със същите успехи, че и още по-големи. Честит празник Митко , само Локо и завинаги един от нас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6727

МнениеПуснато на: Пет 11 Сеп, 2015 3:48    Заглавие: Отговорете с цитат

http://lokosf.info/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D1%81-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D1%86%D0%B8/759-%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82-%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D1%80-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%B2
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп, 2015 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Събитието днес е първото събиране. Горчилката от случилото се през миналите месеци поотмина. Затворил съм тази страница и гледам напред. Времето, в което трябва да въпрен отбора където му е мястото не е малко. Оставам само с положителното от днешния ден," продължи треньорът на Локомотив (София).

„Условията се подобряват с всеки ден. За отбор от „А" окръжна група имаме най-добрите условия. Единственото място където спирам да мисля за кариерата си е Локомотив София. Този отбор е моят дом. Големи футболисти са минали от тук. Мястото му не е в „А" окръжна. Искам футболистите да имат полза от това, че аз съм тук. Кариерата в момента не ми е най- големият проблем," завърши Велков.

hi hi hi hi hi hi hi
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 14 Окт, 2015 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Антон Велков:
Този клуб е любов, идеал и страст

Тони Велков се завърна в родния си "Локомотив" в най-тежкия момент в историята на клуба. Наставникът не се замисли да поеме отбора и в момента полага основите на новия "червено-черен" тим.

- Господин Велков, само любовта ли е гарант за бъдещето на "Локомотив", вас само тя ли ви върна в клуба?
- Любовта е нещо много важно в живота. Аз съм само един от многото, които обичат клуба, и се върнахме точно в този момент да помогнем кой с каквото може. Аз мога да помогна с работа и отношение, дадена ми беше тази възможност и благодаря за това. Така че е важно по какви причини човек върши своята работа, дали с любов или не.

- Вижда се блясък не само във вашите очи, като говорите за "Локомотив".
- О да, ще видите блясък в очите на всички, които са в клуба. И нашите юноши, за които това е най-нормално, и в нас, треньорите, както и в хората, които се заеха да управляват и да съживят дружеството. Ние тръгнахме по много бавен, но според всички правилен път. Футболистите се радват на играта, тренират с усмивка и желание, всеки се радва на възможността да израства и да се развива, да постига онези малките всекидневни победи. Така че да, любовта и удоволствието от работата тук специално са заразни особено когато ни се налага да забравим трудните моменти и черните страници от историята на този велик клуб.

- Футболният клуб се обедини с спортния, до какво ще доведе това обединение?
- За мен е важно, че се събрахме хора, които държат да го има "Локомотив". Дали ще сме два отделни клуба, дали едно дружество или ОСК, никой дори не се и замисля. Шапка долу на господин Даме Стойков - председателя на обединения спортен клуб, на Ангел Колев, който се опитва да запази качествените ни деца в школата при мизерни условия. Също така на Иван Василев, който се нае да регистрира нов клуб и да помага с финанси, организация и екипировка. Да не забравям Бойчо Величков за цялостното присъствие и помощта като ръководител. Най-важното е, че се хванахме за ръце и си спомнихме за онзи дух, който е довел всеки един от нас тук, на стадион "Локомотив".

- Видели сте доста във футбола - и в Германия, и у нас, приложим ли е германски опит в клуб като "Локомотив"?
- О да, доста съм видял и научил от престоя ми в "Падерборн", видях какво означава професионално организиран и работещ клуб на аматьорски начала. Да, много от нещата са приложими и в нашият клуб, но като цяло точно сега ние сме на етап оцеляване.

- Говори ли ви се за близкото минало на клуба и причините сега той да е на най-ниското футболно равнище?
- Аз съм дипломатичен и възпитан човек и ще отговоря така - "Локомотив" е при аматьорите заради систематично лошо управление от над 25 години.

- Каква е гаранцията, че сега или на по-късен етап мениджмънтът на клуба няма да се развали?
- Мога само да се надявам и да вярвам, че хората, които сега са се заели с управлението, ще го правят в интерес на "Локомотив". Важно е клубът да изгради своята нова структура да заработи като нормално. Ние вече поехме кръста си, виждате, правят се малки стъпки, но все за подобряване на инфраструктурата, освежаващи ремонти по стадиона, терена, съблекалните. Започна цялостен ремонт на помощното ни игрище. На този етап това можем и това правим. Ще се насочат усилия и по ремонт на пансиона за школата.

- Можем ли да говорим и за спортно-техническите качества и резултатите на отбора?
- Знам, че в това ниво, в което играем ние, трудно можем да си правим съпоставка и да преценим какво е нивото ни. Отборът е окомплектован от млади момчета, предимно наши юноши, има и няколко по опитни играчи, които дават и повече опит и класа. Ясно е, че колкото повече мачове играем, толкова по-добри ще ставаме. Трудно е да се съизмерим с добрите отбори. Дори и да ги поканим за контроли, те няма как да приемат не защото няма да искат, а защото календарът е зает и за тях. Знаем си нивото и че ни предстои много работа, за да вдигаме ниво и да добавяме класа.

- Има ли момчета с потенциал и в първия отбор, и в следващите групи от школата?
- Голям проблем ли е, че няколко от най-перспективните ни юноши избягаха през лятото заради неразбориите около отнемането на лиценз. Но не можем да се сърдим и на тях, и на родителите им, за избора при условие че клубът е в това състояние. Да, има и в първия отбор, и в подрастващите футболисти потенциал, но искам да кажа следното, с което и да завършим това интервю. Нека не забравяме, че става дума за млади подрастващи и неоформени играчи, с тях трябва много да се работи по оформянето на характерите им на спортно-техническото им израстване и в крайна сметка да им се помогне да разгърнат своя потенциал. Работата на един треньор е свързана с оформянето на колектив от единици и не очаквайте аз да отделя един или няколко отличници за сметка на останалите. Това е грешен подход. Нека хората знаят едно: "Локомотив" е жив, има го и ще бъде много силен, когато един ден се върне там, където е мястото му в елитният ни футбол.

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6727

МнениеПуснато на: Чет 15 Окт, 2015 6:45    Заглавие: Отговорете с цитат

парци написа:
Цитат:
Антон Велков:
Този клуб е любов, идеал и страст

Тони Велков се завърна в родния си "Локомотив" в най-тежкия момент в историята на клуба. Наставникът не се замисли да поеме отбора и в момента полага основите на новия "червено-черен" тим.

- Господин Велков, само любовта ли е гарант за бъдещето на "Локомотив", вас само тя ли ви върна в клуба?
- Любовта е нещо много важно в живота. Аз съм само един от многото, които обичат клуба, и се върнахме точно в този момент да помогнем кой с каквото може. Аз мога да помогна с работа и отношение, дадена ми беше тази възможност и благодаря за това. Така че е важно по какви причини човек върши своята работа, дали с любов или не.

- Вижда се блясък не само във вашите очи, като говорите за "Локомотив".
- О да, ще видите блясък в очите на всички, които са в клуба. И нашите юноши, за които това е най-нормално, и в нас, треньорите, както и в хората, които се заеха да управляват и да съживят дружеството. Ние тръгнахме по много бавен, но според всички правилен път. Футболистите се радват на играта, тренират с усмивка и желание, всеки се радва на възможността да израства и да се развива, да постига онези малките всекидневни победи. Така че да, любовта и удоволствието от работата тук специално са заразни особено когато ни се налага да забравим трудните моменти и черните страници от историята на този велик клуб.

- Футболният клуб се обедини с спортния, до какво ще доведе това обединение?
- За мен е важно, че се събрахме хора, които държат да го има "Локомотив". Дали ще сме два отделни клуба, дали едно дружество или ОСК, никой дори не се и замисля. Шапка долу на господин Даме Стойков - председателя на обединения спортен клуб, на Ангел Колев, който се опитва да запази качествените ни деца в школата при мизерни условия. Също така на Иван Василев, който се нае да регистрира нов клуб и да помага с финанси, организация и екипировка. Да не забравям Бойчо Величков за цялостното присъствие и помощта като ръководител. Най-важното е, че се хванахме за ръце и си спомнихме за онзи дух, който е довел всеки един от нас тук, на стадион "Локомотив".

- Видели сте доста във футбола - и в Германия, и у нас, приложим ли е германски опит в клуб като "Локомотив"?
- О да, доста съм видял и научил от престоя ми в "Падерборн", видях какво означава професионално организиран и работещ клуб на аматьорски начала. Да, много от нещата са приложими и в нашият клуб, но като цяло точно сега ние сме на етап оцеляване.

- Говори ли ви се за близкото минало на клуба и причините сега той да е на най-ниското футболно равнище?
- Аз съм дипломатичен и възпитан човек и ще отговоря така - "Локомотив" е при аматьорите заради систематично лошо управление от над 25 години.

- Каква е гаранцията, че сега или на по-късен етап мениджмънтът на клуба няма да се развали?
- Мога само да се надявам и да вярвам, че хората, които сега са се заели с управлението, ще го правят в интерес на "Локомотив". Важно е клубът да изгради своята нова структура да заработи като нормално. Ние вече поехме кръста си, виждате, правят се малки стъпки, но все за подобряване на инфраструктурата, освежаващи ремонти по стадиона, терена, съблекалните. Започна цялостен ремонт на помощното ни игрище. На този етап това можем и това правим. Ще се насочат усилия и по ремонт на пансиона за школата.

- Можем ли да говорим и за спортно-техническите качества и резултатите на отбора?
- Знам, че в това ниво, в което играем ние, трудно можем да си правим съпоставка и да преценим какво е нивото ни. Отборът е окомплектован от млади момчета, предимно наши юноши, има и няколко по опитни играчи, които дават и повече опит и класа. Ясно е, че колкото повече мачове играем, толкова по-добри ще ставаме. Трудно е да се съизмерим с добрите отбори. Дори и да ги поканим за контроли, те няма как да приемат не защото няма да искат, а защото календарът е зает и за тях. Знаем си нивото и че ни предстои много работа, за да вдигаме ниво и да добавяме класа.

- Има ли момчета с потенциал и в първия отбор, и в следващите групи от школата?
- Голям проблем ли е, че няколко от най-перспективните ни юноши избягаха през лятото заради неразбориите около отнемането на лиценз. Но не можем да се сърдим и на тях, и на родителите им, за избора при условие че клубът е в това състояние. Да, има и в първия отбор, и в подрастващите футболисти потенциал, но искам да кажа следното, с което и да завършим това интервю. Нека не забравяме, че става дума за млади подрастващи и неоформени играчи, с тях трябва много да се работи по оформянето на характерите им на спортно-техническото им израстване и в крайна сметка да им се помогне да разгърнат своя потенциал. Работата на един треньор е свързана с оформянето на колектив от единици и не очаквайте аз да отделя един или няколко отличници за сметка на останалите. Това е грешен подход. Нека хората знаят едно: "Локомотив" е жив, има го и ще бъде много силен, когато един ден се върне там, където е мястото му в елитният ни футбол.


това е за инфото
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Чет 15 Окт, 2015 7:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Ма голем си клес. biggrin
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 23 Окт, 2015 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=SGu-ecZ-eYo

Разплакване! clapping clapping clapping
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 01 Ное, 2015 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Бойчо Величков: За да се покажат в Европа, някои президенти инвестират в чужденци, което е пагубно за българския футбол


Иван Василев се е нагърбил с издръжката на Локомотив (София) най-вече заради възраждането на детско-юношеската школа, каза изпълнителният директор Бойчо Величков. Този сезон „железничарите” играят в ОФГ София (столица) – север. Иван Василев и неговите приближени създадоха новото дружество Локомотив 1929 (София), което, съгласно футболните закони, започна от най-ниското ниво. Старият Локомотив не получи лиценз за „А” група и бе пратен в третия ешелон, където отказа участие поради финансови причини.

Величков съобщи пред БНТ, че новият терен, който в момента се изгражда до стадиона в кв. „Свобода”, ще бъде изключително модерен и ще приеме първите деца през март.

„Март месец се надяваме нашите деца да излязат и да играят на него. Може би януари-февруари ще стартира и изграждането на изкуствен терен. Правят се непрекъснато и ремонти. Сега правим и хидроизолация, защото съблекалните плуват във вода, когато времето се развали. Наистина е тежко. За момента Иван Василев е човекът, който финансира и прави всичко възможно, за да могат нашите деца да се чувстват комфортно.”

Бившият футболист благодари на феновете на родния си клуб за помощта, която указват с различни дейности.

„Вярно, не разполагаме с фенска маса като Левски и ЦСКА, но по-голямата част от тези фенове са млади и образовани хора. Те застанаха зад нас, припознаха ни и изиграха основна роля. Защото футболен отбор без фенове не може да съществува. Те много помагат.”


В „Надежда” искат да работят спокойно, година за година. Най-близката цел пред мъжкия тим е класиране за „В” група.

„Като сме се обърнали изцяло към ДЮШ, не означава, че няма да се борим и за първия отбор. Защото тези деца, които ще излязат, трябва да могат да се реализират в първия отбор. В най-близък план ние задължително трябва да се класираме за В група и после, без да бързаме, се надяваме, че в скоро време ще си върнем мястото”, каза още Бойчо Величков.

Той посочи, че сам Иван Василев трудно би се справял с всичко.

„Наистина, не може само един човек да се занимава. В момента наистина Иван Василев инвестира много пари. Само новият терен изисква доста голяма инвестиция. Трудно е само един човек. Надявам се държавата, футболни хора да помогнат, защото само с неговите усилия ще бъде трудно.”

Рецептата на легендарния нападател за възраждането на българския футбол:

„Силен национален отбор ще има тогава, когато има силно първенство, направят се терени за ДЮШ. Вече отбори с по-малки традиции вече ни изпреварват, защото там се работи правилно.”

„В българския футбол влязоха чужденци със съмнителни качества. Във футбола просто има президенти, които на базата да спечелят бързо нещо, да се покажат в Европа, инвестират в голяма бройка чужди футболисти, което обаче е пагубно за българския футбол. Мисля, че е дошъл моментът, в който всички трябва да се осъзнаят.”

Според Величков, Боби Михайлов не е главният виновник за състоянието на родния футбол.

„Да, може да направи някакви промени, които касаят бройката футболисти, но не зависи всичко от него. Главното е президентите, които управляват футболните клубове. ЦСКА се намира в това положение, защото не беше правилна политиката, която са водили. Голямата вина на Боби Михайлов е, че един компромис води до следващ.”

„Особено в Локомотив незнайни футболисти се облагодетелстваха. Николай Гигов вложи много пари, но за съжаление те отидоха в неправилната посока. Не искам да се връщам назад. Миналото си е минало. Гледаме към бъдещето и да направим така, че да възродим тази ДЮШ. Направихме и разговори с родители на децата. Мисля, че се проведоха хубави дискусии. Те ни разбраха. Начертахме плановете, по които да вървим в бъдещето. Така че мисля, че за Локомотив идват светли дни.”

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 11 Ное, 2015 0:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Калоян Караджинов: Локомотив София ще върви бавно, но славно
03-10-2015 Росен АНГЕЛОВ
За първия отбор няма да се дават никакви пари, целта е да се възроди школата, каза халфът

Калоян Караджинов напусна Локомотив София през есента на 2011 година. От тогава халфът не е играл футбол. Заради червено-черната идея високият полузащитник реши да възроди кариерата си. Направи го оттам, откъдето е тръгнал - областните групи. Преди да се озове в „Надежда“ през пролетта на 2005 година, той е ритал за Надежда Доброславци (б.а. - разбит преди седмица от Локо Сф с 1:14 в първия кръг), Химик Костинброд, Бенковски Костинброд… По-късно играе за Ком Берковица, Миньор Бобов дол, Ботев Пд, като стига и до китайския Далиен, макар и за кратко. Ето какво сподели Караджинов за читателите на „Тема Спорт“.

Калояне, какво те накара да се върнеш към футбола след 4 години?
- Първо, обичта към Локомотив София и второ, искам да помогна с каквото мога да се възроди школата и онзи несломим локомотивски дух. Все пак името като професионален футболист и кариерата ми ги даде Локо София. Той не заслужава такава съдба.
Как ти се вижда Локомотив в Областните групи?
- Несериозно е. Разликата се видя още в първия мач - 14:1, но за да се постигне нещо стабилно, трябва да се тръгне от нулата. Както е било едно време, когато се е създал клубът. Мисля, че това е пътят, иначе щяхме само да се заблуждаваме и да си мислим, че правим нещо. Защото бъдещето е в децата. Няма ли къде те да тренират, да се изграждат като футболисти и личности, един клуб не го очаква нищо добро. Локомотив София ще върви бавно, но славно, с малки крачки. Важното е да има стабилност.
Защо се стигна до тук според теб?
- Защото всички важни решения се отлагаха във времето. Дали щеше да се случи сега този фалит, или беше преди 5-6 години, когато играех в Локомотив, това нещо се очакваше. Защото такава политика се водеше и беше неизбежно да се случи.
Как ти се вижда сега отборът?
- Има доста млади момчета, които горят от желание да носят червено-черния екип. Непознати са за хората, но не и за Локомотив. Доста деца избягаха след това недоразумение с Лаурел и Харди (б.а. - визира Касев и Льосков). С тях се загуби време. Те си знаят каква роля изпълниха. Не ги познавам и не искам да ги коментирам повече. Не са футболни хора. Това е някакъв прецедент в българския футбол, който не трябва да се повтаря. На нито един отбор у нас, дори и на най-големия враг, не пожелавам такова нещо. Такива безхаберници да вземат клуба и да не знаят какво да правят.
Какви са амбициите на новото ръководство, бързо завръщане при професионалистите?
- Да, това са амбициите и на феновете. Но целите на ръководството, на спортно-техническата част и специално на мен е да се възроди школата и от нея да излизат футболисти. За да може Локомотив да си върне старото име на една от най-силните люпилни на таланти у нас. За да може да разчитаме на футболисти от школата, а не да се купуват знайни и незнайни герои. Сега юношите, когато тренират с нас, искат да се налагат и развиват във футбола. Надявам се след време да заиграят в А група. Не малко от момчетата, които сега играят за Локо, имат потенциал дори за елита.
С теб какво се случи в годините, след като напусна Локомотив?
- Не съм играл футбол, но следях какво се случваше в Локомотив София. Не ми беше приятно, особено когато отборът загуби лиценза си за А група и заслужено спечели бронзовите медали. Надявам се сега бързо да се върнем там, където ни е мястото.
Започнахте с 14 гола, може ли още до края на есенния дял да ги направите 100?
- Това не е важно и не е много хубаво. Но все пак са мачове, които трябва да печелим. Аз съм играл в областните групи преди Локо София и знам какво е. Не искам да обиждам никой. Знам как е при аматьорите - не тренират, играят от мач на мач. Докато в Локомотив сега се тренира като в професионален отбор - екипировка, тактически занимания, режим.
Финансово как стоят нещата в клуба?
- Още с първата ни среща с господин Иван Василев се каза, че за първия отбор няма да се дават абсолютно никакви пари. Всеки, който иска, може да помогне на добра воля. На мен това ми беше достатъчно. Аз за пари не искам да говоря, искам само да знам, че желаят да направят нещо за школата и децата. Сега се прави помощният терен, сгурията, ще е балон с изкуствено игрище. Това вече ще е достатъчно за децата и много от тях ще дойдат в Локомотив. Идеята е пак да се запали локомотивския дух у децата.


Духът за нас е всичо! lokosf_gif2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
veni78



Регистриран на: 06 Май 2010
Мнения: 545

МнениеПуснато на: Сря 11 Ное, 2015 16:18    Заглавие: Отговорете с цитат

само така, само Локо. Пак ще се завърнем и пак ще бъдем едни от първите. Още по силни и още по горди от всички заради извървяния трънлив и труден път.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря 25 Ное, 2015 19:37    Заглавие: Отговорете с цитат

"Отварям една голяма тема, това е темата за "Локомотив" (София), чийто заклет фен съм", започна да разказва след уговорки той. "Есента на 1995 г. "Локо" биеше наред който и където свари. Месец септември, беше топло и вместо да отида на стадиона, трябваше да дам дежурство в СДВР", добавя той. "Аз много харесвах тези дежурства, защото там човек вреше и кипеше в боя и извършваше огледите, първото процесуално-следствено действие при едно престъпление", спомня си Хайтов. "В този ден бях дежурен и



направихме оглед на труп, беше предумишлено убийство",



разказва бившият следовател. Същата вечер "Локо" громял ЦСКА с 5:1. Отивайки на местопрестъплението, той направил огледа и намерил 70 000 германски марки, 70 къса по 1000 марки

Интервю от вестник Сега 2000г с настоящия заместник председател на Народното събрание. Днес е бил на пресконференцията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 08 Дек, 2015 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Тони Велков: Благодарение на феновете вървим напред
От Тopsport.bg
Привържениците на "железничарите" не пестяли критиките си за представянето на тима


Старши треньорът на Локомотив (София) Антон Велков благодари на феновете за подкрепата, която оказват на тиама от началото
на сезона.

„Благодаря на нашите фенове. Усещам тяхното положително отношение към нас, независимо че са доста критични. Те помагат на отбора да върви напред", заяви наставникът на „червено-черните" Антон Вел­ков.


Завинаги един от НАС! air_kiss
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Пон 04 Яну, 2016 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Бившият наставник на Локомотив (София) Димитър Васев направи интересен коментар.

"За ЦСКА знам повече, отколкото за семейството си. Виждате за ЦСКА какви усилия се полагат, колко шум, почти всяко предаване е за тях", каза бившият защитник на "железничарите".

Пиронът по главата и право в целта. biggrin
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6727

МнениеПуснато на: Пет 08 Яну, 2016 7:57    Заглавие: Отговорете с цитат

http://lokosf.info/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D1%81-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D1%86%D0%B8/910-%D1%84%D0%BA-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Централен форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 35, 36, 37  Следваща
Страница 14 от 37

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum