НАЦИОНАЛЕН СТАДИОН В КВ. НАДЕЖДА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6727

МнениеПуснато на: Вто 12 Апр, 2011 14:25    Заглавие: Отговорете с цитат



http://www.metropolitan.bg/bg/progress/scheme/

От 14 до 17 са само планирани, ще се строят в бъдеще. Празния парцел дето бутнаха сградите срещу стадиона кой знае на кой е но надали е държавен. Всичко апетитно бе "изкупено" още навремето.
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 9:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Демек това метро по Рожен я стане я не,
както и стадиона де bb
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
Демек това метро по Рожен я стане я не,
както и стадиона де bb


Тука очаквайте до седмица много интрересни новини...Не искам да издавам преди да е станало официално. biggrin
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

айде стига с тия недомлъвки бе comando !

то около тоя отбор всичко става ясно "за след около една седмица"! black_eye
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Премиерът на България Бойко Борисов се е срещна снощи с босовете на софийските отбори, съобщава Канал 3. На срещата по всяка вероятност са присъствали президентът на БФС Боби Михайлов,собствениците на ЦСКА и Левски Димитър Борисов и Тодор Батков, както и босът на Славия Венци Стефанов.

Днес министър-председателят потвърди за тайната сбирка, но въпреки това не пожела на уточни точно с кои президенти се е видял.”Срещнах се с футболните босове. До десет дни искам да ми внесат предложение с техните искания”, заяви Борисов пред Канал 3.

?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
voyagerx



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 427

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Николай Гигов: Националният стадион няма да е в „Надежда“
Светослав Табаков /
13 април 2011 17:04

Президентът на Локомотив Сф Николай Гигов сподели пред Гонг впечатленията си от срещата, която босовете на столичните клубове са имали с премиера Бойко Борисов.

„Срещнахме разбиране от министър-председателя относно базите ни и в кратък срок трябва да подготвим предложенията, които той ще обсъди до каква степен могат да бъдат реализирани“, обясни Гигов.

„Другата важна тема бе, че трябва да бъдат вкарани в законова рамка залозите с нашия продукт. Да се спре с това черно тото и всичко да бъде под надзора на държавата. Става дума за постъпления от букмейкърите и тези заигравки на гърба на тотализатора и на куп други неща, на които трябва да се сложи край.“

„Вариантът новият Национален стадион да бъде построен на мястото на сегашния стадион „Локомотив“ в „Надежда“ няма да бъде осъществен. Далеч по-справедливо е да бъдат вложени пари в петте столични стадиона, отколкото в един Национален. А дали ще бъде построен и нов Национален стадион, е въпрос към спортния министър. Стадион „Локомотив“ ще се запази като стадион и ще бъде довършен и достроен. Не само той – ще бъдат реконструирани всички софийски стадиони. Всички мои колеги са в това положение и мисля, че така е по-справедливо.“

„Не мога да се ангажирам със срокове и нищо по-различно от това, което ви казах. Ние обаче срещнахме разбирането на премиера и смятам, че в близки срокове ще има раздвижване по въпроса.“

„Знаете, че тези стадиони принадлежат на държавата, а в последните 25 години не е правено нищо по тяхи не е похарчена една стотинка. Тези бази са стопанисвани от нас. Без никакво основание ние сме влагали суми в подобрения по тези стадиони и въпреки това те са в катастрофално състояние в момента. Столичните клубове са лицето на София. Така че е нормално да получим някаква помощ за държавните обекти, на които ние играем.“

„Що се отнася до клубовете от провинцията, там нещата са много различни. На много места стадионите са общински и общините ги поддържат, докато при нас са държавни и никой не влага нищо. Абсолютно единни сме в нашето мнение. От нас се иска да развиваме детско-юношески школи и да гоним високи резултати, а по този начин няма как да се получи“, завърши Гигов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

E тва исках да ви кажа...ама вече са го изнесли clapping clapping
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм доволен !

остава си нашият стадион Локомотив,който колкото и да е порутен за не много пари може да стегне и си имаме дом.


Другите варианти ми бяха много мътни,ако евентуално го събореха сегашния и вдигнат на скеле следващия при евентуална смяна на правителство и всякакви политически сътресения беше много неясна ситуация.Отделно строежа на такова съоръжение във времето е много дълго и трябваше да митарстваме...

друг интересен момент ,който не ни каса епряко но за бг футбола е неясно,

ще има ли стадион да отговаря на изисквания за след 3 години?
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

бурия в чаша вода JC_moon
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр, 2011 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Само "ще"-та ама поне има какво да чакаме...

Аз викам тая тема да се затвори и да се направи нова за ремонта и дострояването на стадиона acute
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Pippo



Регистриран на: 04 Сеп 2006
Мнения: 1292

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр, 2011 1:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
Само "ще"-та ама поне има какво да чакаме...

Аз викам тая тема да се затвори и да се направи нова за ремонта и дострояването на стадиона acute
Че ако за всяка лъжа на Гигов се правеше отделна тема, щеше да се претовари сървъра, хостващ форума...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр, 2011 9:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Бойко Борисов: Националният отбор ще може да играе на пет стадиона в София
Чет, 2011-04-14 10:11
"7 дни спорт" помоли премиера Бойно Борисов да разкаже лично за какво са говорили с босовете на столичните футболни клубове, какви са намеренията им за стадионите в София и как по-точно ще се реализират.

- Господин премиер, имате втора среща за последните десетина дни с шефовете на софийските футболни клубове. Това показва, че се случва нещо, че се случва интензивно и в него е ангажирана държавата. Какво всъщност става?


- Ами дойдоха ми на гости. Дойдоха в 19.00 ч., тръгнаха си в 20.20. Нищо не съм ги черпил, хубави гости, икономично ми излизат.


- Тези стари лисици, които от гол риза свалят, не са си тръгнали с празни ръце. Какво поискаха от вас, за какво ви омагьосват?


- Няма магии. Ние трябва да престанем да говорим за спорта, да се оплакваме, да искаме и трябва да започнем да правим нещо за него. Какво можем да направим? Не е най-важното да има държавна "грижа" или държавна "помощ" за спорта, защото това не работи. Днес ще им помогнеш, утре ще им помогнеш, но вдругиден няма и всичко ще свърши. Най-важното е да има държавна политика за спорта. Затова аз бях поканил на срещата председателя на Народното събрание г-жа Цецка Цачева и вицепремиера и министър на финансите Симеон Дянков. Така че мога да кажа - на работна среща с футбола се яви държавата България.


- Вероятно сте се концентрирали върху няколко въпроса. Кои?


- Всъщност въпросите са два. Единият е за бъдещото финансиране на спорта. Вторият е за състоянието на стадионите. Сега ще го съобщя за първи път. Ние попитахме Брюксел и получихме тяхното одобрение, имаме така да се каже зелена улица. До октомври ще приемем нов закон за хазарта в интернет. Ще наложим акциз в размер на 16%. От тях 10% ще отиват директно във футбола. Специалистите доказват, че в интернет годишно се правят залагания за минимум 300-350 млн. евро. Може да се окажат и много повече, да даде Бог. Това означава всяка година по 35 млн. евро за футболните клубове. Ами тези пари са повече от сегашните бюджети на всички отбори в България.


- Как предполагате, ще се разпределят тези пари? Това наистина са много пари за държава като вашата и за сиромашия като футбола ни.


- През професионалната футболна лига и на всички отбори.


- И в "Б" група ли?


- И във "В" група, не само в "Б".


- Разбираме, че отборът на "Бистрица" например освен аванта дузпи ще получава и някой лев.


- Каква аванта бе, дузпа си беше, само слепите не я видяха. И какво толкова тази година само една дузпа ни дадоха и аз си я вкарах.


- Да се върнем към парите от хазарта. Имате решението от Брюксел, 10% ще отидат в клубовете. Останалите пари?


- Останалите в държавата, защото това ще си бъде държавен бизнес.


- Това звучи сензационно и ако започне да се случва, ще има страхотен ефект. Но може да стане така - пари има, а няма къде да се играе, защото сега у нас просто няма годни стадиони. Какво ще направите за стадионите?


- Просто ще направим стадиони. Отказах се от идеята да правим един национален стадион - няма да стане така. Ще направим четири или пет стадиона в София. Ще ги направим едновременно и по всички изисквания на УЕФА и ФИФА.


- Господин премиер, вие шегувате ли се? Утре всичко това ще бъде публикувано и хората ще го прочетат.


- Да ви приличам на човек, който се шегува със сериозни неща? Ще изградим нови стадиони на мястото на сегашните "Българска армия", Герена, "Локомотив", "Славия" и "Академик". И на всеки един от тези стадиони ще може да играе и националният отбор, и всеки български или чуждестранен отбор. Ще бъдат европейски стадиони. А сега ще ви обясня как ще го направим. Първо - ще го направим бързо. Второ - ще го направим, без да пипаме и един лев от парите на пенсионерите, на държавните служители или на болниците. Тези хора се нуждаят да им даваме, а не да им вземаме. И ще го направим по такъв начин, че ще разчистим едни пущинаци, които стоят в централните части на София от 25 години и така ще си стоят, ако не предприемем нещо.


- Става крайно интересно. Кои са пущинаците, защото в София ги има доста, и какво ще ги правите?


- Пущинаците са бившите стадиони "Раковски", "Септември" и игрището "Юнак" заедно с прилежащите им територии. Те са публична държавна собственост, предназначена изключително за спорт. Това ще го променим, няма да е "изключително" за спорт. После ще ги продадем. В публичен търг, при явни и открити процедури и т.н. С парите, които ще получим от тези продажби, ще направим тези стадиони, които споменах. А фирмите, които ще купят "Раковски" и останалите обекти, ще направят на тях каквото трябва за един модерен европейски град. Така ще решим два проблема едновременно - за стадионите и за пущинаците.


- Смятате ли, че ще има обществено съгласие за такъв проект?


- Това е много важно, да ви кажа. Искам в следващите дни, в следващите седмици медиите, специалистите да направят публична дискусия, да се чуят всички мнения, да се видят всички варианти и обществото да стигне до съгласие за тези проекти. Няма да позволя този или онзи обект да бъде прилапан от някой на добра сметка за него и на пълна загуба за държавата и спорта. Тези стадиони трябва дори като умрат като стадиони, да родят спорт. Както се казва - от пепелта ще възкръсне нов живот. А те сега са пепел и никога нищо друго няма да бъдат, ако ги държим като "стадиони".


- Как ще оформите проекта нормативно?


- С решение на Министерския съвет. Всички приходи от тези търгове - за ремонт на стадионите. Приемаме постановление на Министерския съвет и това е. Ако искате, ще ви кажа още нещо. Аз съм готов да отида още по-нататък. Готов съм да обсъждам и да тръгна към предаване на стадионите напълно на футболните клубове.


- Те и сега са им дадени на концесия. Ето, правителството реши да даде за 30 години "Българска армия" на ЦСКА.


- Не, не на концесия. Може би трябва да им ги прехвърлим напълно като тяхна собственост.


- Това е държавна помощ, как ще реагират в Брюксел?


- Да, вярно, държавна помощ е и ако не се работи по въпроса, в Брюксел ще скочат и ще ни спрат. Но ако се работи, ако се обясни, че имаме две възможности - да имаме футбол или да нямаме, може да се постигне резултат. Това наистина е за по-нататък, но трябва да го мислим как да стане. Защото това е пътят, друг няма.


Мафия,мафия,мафия,мафия banned
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр, 2011 11:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ебаси...звучи прекалено хубаво, за да е истина.Ама ега!!! И така си мисля че е по-добре...На всеки парче от баницата па да видим как ще я делят...

Само че сеа Авриона става голяма пречка. bad angry2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр, 2011 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

тази темя я премествам,тъй като стана ясно,че Национален стадион на мястото на нашия в Надежда няма да има!
Ще отворя една нова тема за ст. Локомотив,и там да пишем какво се случва със стадиона за в бъдеще!
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр, 2011 12:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако стане така ще бъда доволен.По добре 5 по-малки стадиона,отколкото 1 голям който нема пълнене
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum