РАДИО "ULTRA'" ???
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 12:51    Заглавие: РАДИО "ULTRA'" ??? Отговорете с цитат

По принцип от много време се каня да направя подобна тема, за да видя какви ще са реакциите. Едни приятелчета имат много популярно интернет метъл радио и ми пуснаха бацила, защо и ние да не си направим такова. Доколкото ми казаха никак не е трудно за подръжка, а баш шефчето на радиото ми е много добър приятел и каза че ще помогне с каквото може, дори ще предостави трафика на неговия сървър като за начало, за да видим как ще тръгне.

Та идеята ми е да се казва РАДИО "ULTRA'" и освен неща за отбора и нашата агитка да има много теми за ултрас културата въобще и всекви теми за живота. Готиното при интернет радиата е, че може да се излъчват предавания от различнми места - тоест ако имате качествен интернет и съответния софтуер можете да предавате и от вас. Може да се пускат и всякакви реклами, записани спотове и анонси - абе баш като истиснко радио.

Мислите ли че има смисъл да се захващаме с подобно нещо?!?! :? :shock: :roll:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Frezata



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 876
Местожителство: Сухиндол

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Смисъл има.Въпросът е ще има ли хора със толкова свободно време,за да се занимават.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 13:20    Заглавие: Отговорете с цитат

саше освен хора които да се занимават трябва да си помислим дали ше има и такива които да го слушат :!: като идея е супер но поне на този етап според мен е излишно просто има прекалено много други неща които според мен са по-важни пак и за информация засега форума варши 4удесна работа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DenK@7a



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 587
Местожителство: Люлин

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

ами един съученик си беше напраил такова радио и наистина не е трудно но въпросът наистина е дали ще има кой да го слуша :? :?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
venci



Регистриран на: 02 Окт 2006
Мнения: 2181
Местожителство: ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей що да се не слуша...ако се пуска само метъл и за Локото ще е супер и без тва за метъл пускат само по Тангра и то един метъл само бози като Бон Джоуви и тем подобни...за мен идеята е готина,а мисля,че ще се намери и определена слушателска маса.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

venci написа:
Ей що да се не слуша...ако се пуска само метъл и за Локото ще е супер и без тва за метъл пускат само по Тангра и то един метъл само бози като Бон Джоуви и тем подобни...за мен идеята е готина,а мисля,че ще се намери и определена слушателска маса.


По повод метъла - цъкни www.zull.org и пак ще си говорим за бози.

Да ви кажа и аз си мисля че ще има аудитория, защото ще е уникално по рода си и може да се наблегне на материали за ултрас живота - ще се пускат песни на агитки, като новини може да се четат за някви сблъсъци - абе идеи бол.

Но наистина е мноо важно да се намерят ентусиасти дето да се занимават.... :roll:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми хора няма-тва ни е основния проблем,или поне такива дето да действат с нещо....

За радиото-да се казва поне УЛТРА ЛОКО,или нещо от сорта щото се очаква да обхващаш целата БГ сцена(айде немаааааааааа нуждаааа)

за музиката,също трее и по комерс нещо,се пак ако гониш аудитория нали.........
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DenK@7a



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 587
Местожителство: Люлин

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 15:21    Заглавие: Отговорете с цитат

ами аз пораучих и доколкото разбрах програмата се казва SHOUTcast и е някаква добавка към winamp
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Frezata



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 876
Местожителство: Сухиндол

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 15:29    Заглавие: Отговорете с цитат

DenK@7a написа:
ами аз пораучих и доколкото разбрах програмата се казва SHOUTcast и е някаква добавка към winamp


Ето по-точно описание как се прави радиото:

Ако искате радиото ви да се слуша във интернет ви трябва реално IP (различно от Тези диапазони : 10.0.0.1-10.255.255.255 172.16.0.255-172.32.255.255 192.168.0.255-192.168.255.255) В противен случай радиото Ви ще се слуша само от хората във Вашата локална мрежа ! Значи за да може да предаваме радио (да сме радио сървър) ни трябва Shoutcast 1.94 Конфигуриран Свалете си Shoutcast-a и го екстрактнете във C:\Program Files\Shoutcast ! След това намирате sc_serv.exe и го стартирате ! Вече си имате работещ радио сървър без източник ! За да проверите дали всичко е правилно и точно отворете Internet Explorer и там напишете http://localhost:8000 ! Ако ви се появи страница на която пише :

SHOUTcast D.N.A.S. Status

Server Status: Server is currently down
значи до тука всичко е наред но ако нещо не става пишете ми ЛС
Значи сега за да излъчваме нещо във този сървър ни трябва DSP Plug-In за WinAmp наречен ShoutCast DSP Plug In ( DJ )
Инсталираме го във папката на WinAmp и след това го пускаме ! Като пуснем WinAmp ще накараме този DSP Plug-In да се зареди а това можем да направим като цъкнеме със втория бутон на мишката в/у WinAmp-a му посочиме Options > Preferences ! Ще ви се появи едно прозорче и във лявата му част търсете DSP/Effect и го натиснете този надпис ! Ще ви излезе от дясната част на прозореца надписи (nome) и Nullsoft SHOUTCast DSP v1.8.2b [dsp_sc.dll]
Натиснете в/у надписа Nullsoft SHOUTCast DSP v1.8.2b [dsp_sc.dll]и ще ви излезе едно прозорче . Сега става по трудно ...
Натиснете отгоре Output и във Output 1 - страница Connection въведете следните данни :
Adress : localhost
Port : 8000
Password : pass
Encoder : 1
Във Yellow Pages въведете името и кординатите на станцията ви . Сега да отидеме на Encoder и там на Encoder 1 си изберете качеството във което желаете радио станцията ви да се излъчва във мрежата/интернет ! ЗАБЕЛЕЖКА : По високото качество=по висока скорост на Upload към интернет / повече заетост на компютъра ви ако се излъчва във локална мрежа ! Не прекалявайте със качеството ! Препоръчително е да се излъчва на 24/48/64 kbps mono/stereo(зависи от скороста ви във интернет) ако имате реално IP или със 128 kbps ако сте със локално нереално IP или със много силен интернет !
Подгответе един тлъст плеилист със mp3-ки и и ги пуснете на ротация във WinAmp-а ви и във Connection натиснете "Connect" ! Във статус-а ще ви изпише едни цифрички което означава че вече си имате радио във интернет ! За да се изпробва това пуснете си друг WinAmp , натиснете при плеилиста отдолу бутона ADD там бутона URL и там въведете "http://localhost:8000"
Ако почнете да слушате музиката която пускате във другия WinAmp значи радиото ви работи успешно ! За да слушат радиото и други хора трябва да въведат във Winamp-a адреса на радиото по същия начин описан по горе !
Адреса на радиото ви е http://вашето_IP:8000 ! Това е за основно излъчване ! Ако някой се интересува как да стане DJ и да води предавания и има микрофон да попита , аз ще обясня как става това водене ! Това беше основно малко ламерско обяснено но ако има неясности питайте и ако нещо съм изпуснал или сгрешил моля кажете ми за да се поправя !
Enjoy !

За всички които искат да излъчват със микрофон и да водят :
Влезте във прозорчето на DSP Plug-in-a (програмката) и там във Imput опция Imput Device изберете Sound Card и от там нагласете 44 100 (добро) или 22 050 (лошо) качество ! Във Volume Control миксер Recording (за да го активирате пуснете Volume Control и изберете Options > Properties > Adjust volume for : Recording) Миксера на Windows-а настройвате Stereo Mix и зачертавате Select под плъзгача. А сега си пуснете микрофона натиснете Push to talk и говорете колкото си щете :-) Забележка ! По този начин слушателите ще чуват всички дествия които правите така че ако си пуснете игра например и слушателите ще я слушат ... а не само вие ...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Shanko
Гост





МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

браво метал мнооо добра идея дано стане [smilie=ebil-thumbup.gif] [smilie=ebil-thumbup.gif] [smilie=ebil-thumbup.gif] [smilie=ebil-thumbup.gif] [smilie=ebil-thumbup.gif] [smilie=ebil-thumbup.gif]
Върнете се в началото
BaCaRdI
Гост





МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

мдам идеята е мноо яка но тука се задава въпроса колко ще има аудитория и КОЛКО дълго ВРЕМЕ ЩЕ СЕ ЗАДАРЖИ ТЯ ???? тфа е много работа ... и треат и пари много и ... нз много труд и работа и най вече пари !!! по скоро ще е яко да има радио в нета примерно да има един линк в ултраслоко.ком и тука един линк , но нз дали е възможно това :? :? :roll: :roll:
Върнете се в началото
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

BaCaRdI написа:
мдам идеята е мноо яка но тука се задава въпроса колко ще има аудитория и КОЛКО дълго ВРЕМЕ ЩЕ СЕ ЗАДАРЖИ ТЯ ???? тфа е много работа ... и треат и пари много и ... нз много труд и работа и най вече пари !!! по скоро ще е яко да има радио в нета примерно да има един линк в ултраслоко.ком и тука един линк , но нз дали е възможно това :? :? :roll: :roll:


такам..аз хора съм горе долу запознат с нет радиото...понеже си напраих такова преди 1на година...ако искаме да го праим хубаво ни тряят програмки и да ги разучим...а тва дето казваш за пари...не е вярно...само шибаното е че на 1на нормална нет вързка която има реално ип могат да се качат 20-30 човека..иначе ще по4не да сече и да се бави..така мисля де...горе долу знам кви програмки тряят...иначе за идеята е супер..и си мисля че ще има доста слушатели ако го избараме както тряя...аз си го бях напраил тва радио...и си пусках метъл главно...без никакво специално програма за предавания и др...просто пусках музика...и с лека реклама по нета събирам по 10на души слушатели което за некви умряло радио си е супер...може да стане супер добро... !! само тряя се заемем и да разучим добре нещата... може би на почивката м/у 2та сезона може сериозно да помислим !

малко извън темата...ще дам пример за нещо подобно...вижте тоя ултрас сайт на фейнорд... http://members.home.nl/danus/index1.htm
докато го разглеждате си е пусната музичка..(която е супер и лично мен мн ме кефи) и мое да си слушаш...ако не можем да напраим радио поне е такова нещо може да пуснем а
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 20:19    Заглавие: Отговорете с цитат

зна4и броиката не ти е проблем няма опасност да наси4а поради простата при4ина 4е 20 души трудно едновременно сте се накаът справка виж максималната посещаемост на форума
:lol: 8)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 18 Окт, 2006 20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

plehan4o написа:
зна4и броиката не ти е проблем няма опасност да наси4а поради простата при4ина 4е 20 души трудно едновременно сте се накаът справка виж максималната посещаемост на форума
:lol: 8)


е мислиш ли че само локомотивци ще го слушат !? :wink: 8)
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Окт, 2006 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Я виж ти! Тука имало мноо светнати чаветии по темата и както винаги Чудомир (чудното хлапе) пак е напред с материала. Еми фащайте се с Фрезата и кажете как точно може да стане фокуса и да го прайм. 8) :D
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum