ЖЕЛЕЗНИ ПРАВИЛА
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BUFER4ETO



Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 479
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 0:56    Заглавие: ЖЕЛЕЗНИ ПРАВИЛА Отговорете с цитат

АМА ВЕЧЕ МИ ПИСНА НА КУРА???ЧЕ ТО МОЖЕ ВСЕКИ ДА ВЛЕЗЕ И ДА СИ ПРАВИ КВОТО ИСКА МАЛЕ ПЪК И ЧИФУТИ ИМА ВЕЧЕ ХВАНЕТЕ СЕ В РЪЦЕ И СЕ ЗАМИСЛЕТЕ НЕКЪВ ХОМЛЕС ЩЕ Е С НИК СЛАВИЯ А ПЪК ДРУГ НЕГОВ ДРУГАР КОЙТО ЯВНО НЕЗНАЕ ЧЕ СЛАВИЯ Е СЪЗДАДЕНА ОТ ФАКАНИ ЧИФУТИ ЩЕ МИ СЕ ПРАВИ НА СКИНАР И ЩЕ МИ ДАВАТ НАКЛОН НА ХУЯ КАК ДА СИ РЕШАВАМЕ ПРОБЛЕМИ ТЕ В АГИТКАТА


МИСЛЯ ЧЕ В МОМЕНТА КОНТРОЛА Е КАТО НА ПУБЛИЧЕН ДОМ
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tronsemp
Гост





МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото си спомням живеем в демократична поне за нашия манталитет държава следователно всеки независимо от религия, принадлежност и отбор е свободен да изразява мнението си ако с това не засяга и обижда друг етнос, човек и тн. Мненията на" чифутите" както се изрази са съобразени напълно с добрия тон, така че не виждам какво ти пречи. Друг е въпроса ако си неспособен да коментираш по нормален начин в случая футболни неща с различни по отборна принадлежност хора от теб . До колкото до "чифутската" история преди да се изкажеш прочети малко и тогава ще се изкажеш по подготвен относно основавенето на " Чифутския" отбор. А и още нещо- никой няма да признае колко е велико Локото ако отидете 2000 на "Божи гроб "- избиете всички "евреи" и биете и на футбол- напревете го тва на Герена или Армията и тогава се борете за признание- и ги бийте и на футбол и тогава и аз ще ви сваля шапка!
Но да се върнем на темата- човек трябва да може да приема и друга гледна точка и то даже не да я приема но да признава че съществува- иначе си остава кон с капаци.

Иначе респект за много хора от вас с нормално мислене.

PS А и нали си имате заключени секции, които са само за вас - тогава какъв е проблема че някой е писал в свободната зона !
Върнете се в началото
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Айше като гледам кога си писал мнението си мисля че снощи при Бойко пак си наблегнал на бирите. :P :lol: :lol:
Остави ги "факъните чифути" да си четат и пишат в публичните сектори. Таман ще има с кой да се забавляваме. Ако нещо станат много нагли си има контрамерки които съм прилагал неведнъж.... :twisted:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 10:06    Заглавие: Отговорете с цитат

хахахахаха :lol:

Ашик тоя скинаро-славист(яко звучи)нещо те пунтира и за тва се дразниш :P

Наще бели 'приятели'искали нормален диалог тука,а в техните форумчета сме:"виетнамци","недежденски цигани","илиенски огради" и секви глупости,
е кво отношение очакваш тука,тронсемп ли си къв си :?:

колкото за евреиската жилка на белите е доказана,има документи и т.н.
един от които е декларация на спортни клубове славия,която е против депортацията на евреи 40 години на мин век,наричани "наши братя" :lol: Ма сега не ми се рови да търся.......
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tsveteto
Гост





МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 11:17    Заглавие: Re: ЖЕЛЕЗНИ ПРАВИЛА Отговорете с цитат

BUFER4ETO написа:
АМА ВЕЧЕ МИ ПИСНА НА КУРА???ЧЕ ТО МОЖЕ ВСЕКИ ДА ВЛЕЗЕ И ДА СИ ПРАВИ КВОТО ИСКА МАЛЕ ПЪК И ЧИФУТИ ИМА ВЕЧЕ ХВАНЕТЕ СЕ В РЪЦЕ И СЕ ЗАМИСЛЕТЕ НЕКЪВ ХОМЛЕС ЩЕ Е С НИК СЛАВИЯ А ПЪК ДРУГ НЕГОВ ДРУГАР КОЙТО ЯВНО НЕЗНАЕ ЧЕ СЛАВИЯ Е СЪЗДАДЕНА ОТ ФАКАНИ ЧИФУТИ ЩЕ МИ СЕ ПРАВИ НА СКИНАР И ЩЕ МИ ДАВАТ НАКЛОН НА ХУЯ КАК ДА СИ РЕШАВАМЕ ПРОБЛЕМИ ТЕ В АГИТКАТА


МИСЛЯ ЧЕ В МОМЕНТА КОНТРОЛА Е КАТО НА ПУБЛИЧЕН ДОМ



Айше, стига с тия нерви ве?!Ше се поболееш :oops:

Не виждам кво му е на контрола ни 8) Мн пъти сме трили разни недоносени мнения, така че не се коркай 8) Не знам защо толкова се впрягаш кой е писал по форума :roll: Дишай спокойно не позволяваме прозивол, а и живеем в демокрация, не в тоталитаризъм :lol:
Върнете се в началото
Tronsemp
Гост





МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако си запознат толкова с историята мисля си че тогава цяла България спасява евреите си. При съединението на Ботев и Развитие през 1913 няма един евреин който да има участие в сформирането на Славия. До колкото за евреите- ако за теб е нормален геноцида върху даден етнос, народ и тн то нямам думи. Колкото до нашия форум, когато се спазва добрия тон то едно 70% от потребителите се държат нормално може да попиташ човека с ник East_side_of_sofia или нещо от тоя сорт.
Върнете се в началото
Shanko
Гост





МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Tronsemp написа:
Ако си запознат толкова с историята мисля си че тогава цяла България спасява евреите си. При съединението на Ботев и Развитие през 1913 няма един евреин който да има участие в сформирането на Славия. До колкото за евреите- ако за теб е нормален геноцида върху даден етнос, народ и тн то нямам думи. Колкото до нашия форум, когато се спазва добрия тон то едно 70% от потребителите се държат нормално може да попиташ човека с ник East_side_of_sofia или нещо от тоя сорт.

алоооооооооо професора я си еби майката и пали джапанките кам божий гроб ЕВРЕЙСКИ ЧИФУТИН
Върнете се в началото
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 06 Дек, 2006 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва за 70% процента и тука се припокрива,даже повече с изкл.на горния пост...

Айде само да не ме учиш кое правилно и кое не,и как да виждам нещата...Дали обикновения българин е бил против депортирането на евреите,онзи отруден селяни които бъхти по цял ден-цял живот на нивата,а лихвари и секви мошеници от чифутски произход му прибират всичко.Отговора е НЕ.
Колкото сега бедния българин е длъжен да плаща за воината в Ирак

Обикновения българин не му е дремело за чифутите,обаче на опредленни спортни клубове им е дремело.....

Защо например нашия отбор или говеда примерно не са писали такива декларации....

Защо ли :?: Защото не са евреи..........
Произлезли сте от евреиската махала на София-факт,спонсорирано от евреи-факт.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tronsemp
Гост





МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 9:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Еврейска махала- добре, тук си прав ако 4-те къщи които са били еврейски се определят като махала- две от тях съществуват и до ден днешен, но това не прави Зона Б5 при MAll of Sofia eврейски квартал нали. Колкото до другото ти твърдение, за еврейското спонсорство... ако имаш и един факт, документ или тн. за еврейско спонсорство в убединението на Ботев и Развитие и съставянето на ФК Славия- ти си способен да пренаписваш историята :wink: ! И понеже като говоря, говоря с факти ето ти и членовете на първия управителен съвет на Славия избран на 10 април 1913 :" Димитър Благоев-председател, Емануил Гешев- подпредседател, Фердинант Михайлов- секретар, Цвятко Величков - касиер, Георги Григоров- домакин. Срещата се провежда на ул Алабинска където и е основано първото седалище на клуба ." Така че до тук единственото , което ти остава като аргумент ти е еврейската махала. Която също отпада като направим доуточнението, че и двата отбора ( Ботев и Развитие) са били от областа на сегашния хотел Родина и Руски паметник а еврейската махала е била в Конювица или сегашния квартал Зона Б5 а между двете е имало около 1 км разстояние. През 1923 в това празно пространство между двата квартала се почва строежа на първия славистки стадион който е отчужден след Втората световна война. Може би единствено тук че на този стадион ходят хората и от двата квартала , включая и от еврейската махала е свързването на белия отбор с евреите. Което е доста не основателно- в цялата си история в клуба са играли мисля - двама или трима евреи и то в периоди много по късно от основавенето на отбора...
Така че .... мисля че ти отговорих на връзката с евреите , но просто много лесно могат да се слагат етикети ние сме евреи вие еди какви си- а дали това има доза истина - става божа работа. По същата логика вас ви определят като заводския отбор от покрайнините, но предполагам и ти с доста убедителни факти можеш да ме убориш.

А колкото до мнението над твоето..... коментара е излишен- понякога дори един пост в форум е достатъчен за определеня на умствения багаж на някой. Shangana детенце- липсват ти първите седем годинки нещо !
Върнете се в началото
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 10:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Tronsemp написа:
Срещата се провежда на ул Алабинска където и е основано първото седалище на клуба ."[/i][/b] Така че до тук единственото , което ти остава като аргумент ти е еврейската махала. Която също отпада като направим доуточнението, че и двата отбора ( Ботев и Развитие) са били от областа на сегашния хотел Родина и Руски паметник а еврейската махала е била в Конювица или сегашния квартал Зона Б5 а между двете е имало около 1 км разстояние.



Мтакааааааа....виждам че си в тотална заблуда за географията на предвоенна София така че да внеса малко учточнение. Коньовица е бил кварталът след Лъвов мост и Централна гара, който продължава на север и няма ама нищо общо с евреите. Заселван е главно с бежанци от Вардарска и Пиринска Македония и ако трябва да сме точни докрай е историческият квартал на ЖСК.
Еврейската махала (централната) е била около днешните Хали в карето Мария Луиза, Женския пазар, Солни пазар и Алабин. Там са били богатите евреи. Скъсаните са били точно около Руски паметник, даже ако не се бъркам даже там е имало еврейско гробище. :wink:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tronsemp
Гост





МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 10:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Метъл- всичко хубаво ама живея в този квартал- Зона Б5 и малко трудно ще ме обориш- еврейските къщи са били от към страната на на сегашен бул Стамболийски при ул Одрин- казах ти две от тях същестуват и до ден днешен и в тях си има някви еверйски наследници- за това и не са ги съборили. Колкото до имената ти не си в час- района тук е бил Конювица- днешен бул Стамболийски и ул Одрин . Района- Юч бунар е вече към Тодор Александров. най голямото еврейско заселничество е едната част на Конювица и днешната улица Позитано в едната и част към Руски паметник- точно в района където след това строят стадиона и да имало е еврейско гробище но какво общо има това .
Върнете се в началото
Psihi
Гост





МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък до колкото си спомням еврейското гробище и било някъде в района където сега им е стадиона. А за Коньовица както казва Метлата е точно така. Баща ми и сестра му са живяла там преди доста години и не е имало евреи
Върнете се в началото
Tronsemp
Гост





МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Евейско гробище е имало точно между Руски паметник и Конювица и Юч Бунар. А и майка и Баща ми са живяли тук в Зона Б5 и те са ми източника за наименованията на кварталите така че на дали не е било Конювица като наименование.
Върнете се в началото
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

евреиски квартал на 100% е бил днешния площад възбуждане :lol: (възраждане)...околните улици,да до днешна зона Б-5 :wink:

Коньовица на по стари карти още
така го пишат е зад нипрорудата има улица в момента коньовица,зад мангалите на К.Величков тва съм 200% сигурен,щото поради една или друга причина познавам тоя район....
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tronsemp
Гост





МнениеПуснато на: Чет 07 Дек, 2006 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Конювица е било цялото протежение от К Величков към днешна опълченска от едната страна на Стамболийски- а от другата е Юч Бунар. А за площад Възраждане си абсолютно прав, но има бая растояние между него и Руски паметник. Сега няма как да знам дали в района на Руски не е имало кьорав евреин, но еврейската махала си е била от долу при Зоната и то заселена с евреи много преди 1913- едната къща от останалите тук е от 1902 а другата от 1898 .
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum