Чалга!!!???
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 20:35    Заглавие: Чалга!!!??? Отговорете с цитат

Значи цъкам сега по каналите и попадам на чалгаджийската "Планета". Гледам некаква силиконова перхидролка (иначе изглеждаща перфектно) се прави че пее...ама на нашия стадион. :shock: :shock: :shock: И най-зле ми стана като камерата се обърна към сектор "В" и най-вече там където стои агитката....с една дума беше фулмакс от чалгаджии :x :x :evil: :!:

И в мене нахлу резонния въпрос: "Има ли начин тази чалгаджийска публика по някакво чудо на чудесата да се трансформира в лоялна футболна маса?" Или ние сме една безнадейно чалгясала държава и всичко за което се борим е напразно и това няма как да се промени.... :roll:

И още по темата, извадка от една нелоша статия от "& дни спИрт":

Да не говорим, че феновете в България са едни от най-неблагодарните в Европа. Когато обичаш любимия си отбор истински, отиваш на стадиона и срещу Черноморец, и срещу Милан. Феновете плакаха, че 40 лева са много за мача с европейския клубен шампион Ливърпул. Но за концерта на Азис, Малина и Гергана се избиват за билети. Ако това не е абсурд, здраве му кажи.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

уоу доста хубава тема ... мое по тоя въпрос да се говори доста време...има си хора за всичко...ще има хора които да ходят на мач,хора които да ходят на коинцрт и хора които да си бъркат в гъза...както се казва за всеки ЛОКОМОТИВ (лирическа промяна :roll: )си има пътници...не вярвам че гол част от тея хора знаят що е футбол и дали въобще ги касае тва...иначе винаги от един човек може да го промениш ... но така не става...а и добре си добавил думичката "лоялна" щото да смекчи нещата...

иначе че българина явно не е дорасъл ... ебе го него дали отбнора му ще бие най слабия...малко са хората които се интересуват от любимия им отбор...и са на всеки мач ако имат възможност...а и аз си мисля че скоро наща публика няя се увеличи .. миналото си е казало думата...както винаги...но кво ви пука важно е да си праим кефа и които иска да идва...както знаете за нещо непознато за вас и в последствие сте се запалили е имало някой които да го направи...в тоя нашия случай са малко хората които го праят Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 20:57    Заглавие: Отговорете с цитат

абе саше ти 4уваш ли се какви ги говориш :?: уверявам те 4е не искаш да трансформираш тези които си видял на наще места в фенове на локомотив :D като си гледал не ти ли направи впе4атление 4е публиката е саставена от 15 годишни моми4енца и цигани :twisted: аз се си мися 4е ще ни е по-добре без тях друг е вапроса 4е ми стана адски неприатно като 4ух по новините 4е локо тренира в някакво село заради фолк концерт на стадиона му :oops: :x 8)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не вярвам точно тва да е имал в предвид сашо за конкретния случай :?: а и дали такъв вид хора са ни нужни ... освен за зрители :?: :wink:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DenK@7a



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 587
Местожителство: Люлин

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше и нещо положително в концерта.Харесаха ми благодарностите на Драго Чая към футболния клуб и т.н.
ПС:Мисля че става въпрос за Царско село и май момчетата тренират там от началото на сезона заради ремонта на помощното игрище
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

ра4мо тия боклуци не ти трябват дори като за зрители а ина4е не е на царско село в някакво село от типа на мировяне беше :x а за благодарностите няма да коментирам :evil:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DenK@7a



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 587
Местожителство: Люлин

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

plehan4o написа:
ра4мо тия боклуци не ти трябват дори като за зрители а ина4е не е на царско село в някакво село от типа на мировяне беше :x а за благодарностите няма да коментирам :evil:

мале пак са ни ебали мамата нас ни чакат 2 важни мача а футболистите трнират некаде си :twisted: :twisted: :twisted:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 07 Сеп, 2006 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

DenK@7a написа:
plehan4o написа:
ра4мо тия боклуци не ти трябват дори като за зрители а ина4е не е на царско село в някакво село от типа на мировяне беше :x а за благодарностите няма да коментирам :evil:

мале пак са ни ебали мамата нас ни чакат 2 важни мача а футболистите трнират некаде си :twisted: :twisted: :twisted:


явно имат далавера...тяхна си работата...така решили така напраили ;)
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе друга ми беше мисълта. А именно че в нормалните страни стадионите са пълни на мачовете, а не на чалга концертите. Или в най-лошия случай и на двете. А тука какво става. Всеки пубер знае кой е Драго Чая, а никой не знае кой е Начко Михайлов, Павел Дочев или Кайо Караджинов... :? :( На маненките им дай само Каунтър Страйк и телевизия "Планета"

Ама като се замисля по-детайлно и прекарам нещата през любимата си пазарна призма всичко получава логично обяснение. Просто чалгата си е индустрия, където бачкат професионалисти, вкарват пари, за да изкарат двойно повече. Пропагандата е огромна, лустрацията също. Демек цялата машина бачка така че всички да приемат че да си чалгаджия е неква супернормалност.

Футболните клубове (хеле нашия) са на обратния полюс. Вопиещ непрофесионализъм, никъв поглед напред, да не говорим за неща като политика спрямо феновете или изграждане на клубен имидж и PR. Е има и изключения и тях всички ги знаем и те са си добре.

И тука идва основният въпрос: "Какво можем да направим ние като фенове?" Ами аз си мисля че доста стига да имаме времеви, човешки и финансов ресурс. Ама ние нямаме или поне не сме го разгърнали.

Вие кво мислите затова....? :?:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 9:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи ние като фенове,тряя да продължим да си правим това коети и досега,да си работим по наще неща,да става яко шоу на стадион с добра атмосфера и който му харесва това което правиме ше почне да идва...

Лошото на чалгийницата не самата музика,която така или иначе не слушам,ами цялостната "култура"и начин на мислене,модата(от която ми се повръща) :twisted:
Според нея да си 15 годишна курва,да те возат в С класа,да те шибат некви прошмъркани мутри е напълно нормално и да отидеш в син сити и да се качиш на масата...

Колкото до стадиона аз предпочитам качество,а не количество.По добре да има 500 човека,който са само агитка отколкото 5000 гелосани манекени с боксиорски ботушки със завряни дънки в тях :evil:
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 10:29    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
.По добре да има 500 човека,който са само агитка отколкото 5000 гелосани манекени с боксиорски ботушки със завряни дънки в тях :evil:



и аз съм на тва мнение ... ама тъпото е че ние няяаме и 50 такива Smile :roll:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 09 Сеп, 2006 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде, айде. Нещата не са толкова трагични колкото понякога си ги представяме. За пореден път казвам че за нас които сме вътре от над 10 години е най-тегаво, защото ни изглежда че нищо не се променя. Само че ако се погледне разделно преди и сега ще се види огромен напредък. Последните две години го доказват. Според мен изградихме една нелоша организация ( е разбира се с много кусури) и сега само ни липсва масата. :oops:
Една конкретна мярка, която предлагам е и която ме светна един неутрален фен който е бил на мача с евреите и каза че е останал поразен от агитката е да започнем активна агитация на макар и малкото публика идваща на важните мачове и на дербитата. Той конкретно предложи при всяка инициатива или акция да си отпечатваме брошурки или листовки, които да раздаваме на входовете и да бъдат пропагандно-разяснително средство. Друго което може да се прави в тази връзка е да се разлепят плакати на кафето и входовете (например да приканваме хора за подписка да се преименува стадиона и т.н.). Като крайна мярка мисля че трябва да се замислим дали да възобновим списание "ЖЕЛЕЗНИТЕ", което да излиза на 3 или 6 месеца, защото скоро официално клубно издание скоро не се очертава.

Та това са ми конкретните идеи. Щото само с вайкане няма да стане, а трябва да се прави нещо. Хората са го казали: "Залудо работи, залудо не стой" :lol:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DenK@7a



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 587
Местожителство: Люлин

МнениеПуснато на: Съб 09 Сеп, 2006 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

И според мен трябва да се раздават брушури за екскурзиите преди дерби мачовете както миналата година предеи мача с Литекс,за да може и хората които нямат интернет или не са в някоя от организациите да бъдат осведомени как стоят нещата :!:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Frezata



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 876
Местожителство: Сухиндол

МнениеПуснато на: Нед 10 Сеп, 2006 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Прозрачно явление се появи, кралят на чалгата. във този момчент се чу Гъци Гъци краля ни идва и вика.
- Здравейте мой сладки курви. Как върви чалгата?
и те отговарят
-Чалгата завладя българия, но кральо, иаме един пробелм
-Къкъв проблем курви мои
-Ами чалгата я слушат само психично болните
-Ами нормално е чалгата се прави от псехично боилни и се слуша от такива Smile

Изборът е ваш!Чалга концерт или Мач на Локо в европа!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 11 Сеп, 2006 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ама виждаме напрактика изборът какъв е. Ама затова сме си виновни и ние щото нищо не прайм да въздействаме на ония дървени тикви дето се викат "потенциална публика"
А за листовките друга ми беше идеята. Тва за гостуванията как да е. Ама ето сега и други агитки искат да правим съвместна акция в подкрепа на медиците в Либия. Това се гласи за 8-ми кръг. Ако решим да го правим може и една листовка да напечатаме в която да разясняваме за какво е цялата работа и по този начин да си правим реклама... :oops: :P
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum