Отлив от трибуните
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 12:40    Заглавие: Отлив от трибуните Отговорете с цитат

Феновете в Италия намаляха с една трета

100 000 души по-малко са си купили абонаментни карти за сезон 2006/2007



Много неща се изговориха и изписаха за скандала с уговорените мачове в италианското първенство, който се разрази това лято. Но много малко бе казано за отношението на феновете към тези скандали. Тифозите в Италия показаха какво мислят за футбола, като се отказаха от закупуването на абонаментни карти за новия сезон.




Алберто Полверози
Два дни преди началото на първенството 20-те клуба от Серия А са продали със 100 000 абонаментни карти по-малко в сравнение с миналата година. Това е намаление с почти една трета.
Преди година 325 319 души си купиха карти, за да гледат любимия си клуб през целия сезон. Днес те са 228 670. Дори фактът, че Италия спечели световната титла на 9 юли, не повиши интереса към Серия А. Феновете залепиха звучна плесница на управляващите футбола, като се отказаха да гледат мачовете. За сравнение в Германия посещаемостта се покачи неимоверно още преди провеждането на световното първенство. С всяка година все повече хора гледат мачовете от Бундеслигата. В Италия е точно обратното. Това е нещо, върху което всички футболни деятели в Италия трябва да се замислят.
В Серия А единствено новаците Торино, Катания и Аталанта са увеличили абонатите си в сравнение с миналия сезон. Някои клубове като Киево, Парма, Реджина и Каляри са запазили своята аудитория. Големият шамар е за грандовете.
Интер, макар че не бе замесен в скандала с уговорените мачове и спечели служебно титлата, има по-малко абонати от миналия сезон. Повече от 10 000 от абонатите на нерадзурите са се отдръпнали. И това, при положение че Интер бе шампион на трансферния пазар, като купи Ибрахимович, Креспо, Виейра, Гросо. Освен това нерадзурите са най-големият претендент за титлата заради отсъствието на Ювентус и отнетите точки на Милан.
Росонерите също не са в идеално състояние по отношение на абонатите. При тях отливът е още по-голям. Преди година Милан продаде 50 932 абонаментни карти. Сега абонатите са 32 500. Общо публиката от Милано е намаляла с 29 000 души. Въпреки това първите мачове на миланските отбори (Суперкупата на Италия и предварителния кръг на Шампионската лига) се играха пред почти пълни трибуни.
Както винаги, по-специално е положението във Флоренция. Виолетовите започват сезона с 19 точки пасив, няма да участват в евротурнирите и въпреки това ще се радват на огромна подкрепа. До момента 19 000 души са си купили абонаментни карти. На ден се продават около 1000 карти, което означава, че до края на определения срок продажбите на Фиорентина ще стигнат нивото от миналия сезон - 25 000 абоната. Флоренция винаги е била футболен град. Дори когато клубът фалира и бе изпратен в трета дивизия под името Флорентия Виола, 17 000 души си купиха абонаментни карти.
Най-плачевна е ситуацията на Асколи и Месина. В Асколи все още не са започнали продажбите на абонаментни карти, макар че сезонът стартира след 2 дни. Месина пък привлече само една десета от тифозите, които си купиха абонаментни карти преди година.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Frezata



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 876
Местожителство: Сухиндол

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Е,сега поне ще си се оправдаваме с международното положение.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

С нищо няма да се оправдаваме бе Фреза,просто ми е интересно

защо се одръпва публиката в страната световен шампион,едни от най верните и всеотдайни фенове в Европа.Начина им и стила на подкрепа до скоро бяха копирани от повечето други фенове на стария континент.

Явно скандалите от отминалите месеци с уговорките си казват думата,въпреки че станаха световни шампиони,просто хората явно знаят какво значи чест :!:
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

никои не се оправдава с международното положение :x просто си малък за да помниш някои неща затова не говори :!: защото 4аст от нас си спомнят времето когато средната ни посещаемост не падаше под 5 хиляди :!: но минаха години и тва не важи само за нашия отбор нагледахме се на всякакви гаври с отборите и феновете не веднаж се опитаха да ни стап4ат и просто останаха много малко хора които продалжават да се борят и все още не са заебали вси4ко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Frezata



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 876
Местожителство: Сухиндол

МнениеПуснато на: Пет 08 Сеп, 2006 17:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе аз друго намеквах но как да е.

Попринцип футбола вече не привлича толкова зрители и това е показателно щом голям форум като световното първенство имаше мачове пред празни стадиони.Просто ако продължават така да вървят нещата около футбола този спорт скоро може да се превърне в нещо като онова преди зрелище,сега просто шоу-световна федерация по борба(кеч).
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 11 Сеп, 2006 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Това Фреза, си има много логично обяснение. Просто шибаните корпорации които гледат само как да изкарат кинти и от пръднята на футболистите задушиха играта. Ей тва е истината. Разводниха публиката, прогониха ( с помощта на политици и куки) истинските твърди фенове и направиха от футбола някаква блудкава боза, а не мъжкия спорт който беше и където имаше идоли, които играят преди всичко за честта си, а не заради кинтите. "Against modern football" май беше.... :lol:

Иначе за нас синдромите са друго. Ние сме софийски клуб, а за съжаление в София никой не му дреме за футбол. Няма го феномена квартална или градска чест, така че да стимулира хората да идват. Абе мамата си ебало, ама ние не трябва да се отказваме от борбата. :twisted:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 13 Сеп, 2006 8:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,сега парадокса е,че ше има повече народ на неква сръбска курва отколкото на нашия мач.
Иначе в София има един милион повече забавления отколкото да ходиш до Надежда,но странно ми е в една Гърция няма ли ги,та там малоумниците пълнят стадионите,всичко май пак опира до културата...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veskoloko



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1514
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 13 Сеп, 2006 16:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Пила,пила гледа ли снощи Олимпиакос за к,во става въпрос?! Ама при тях отдавна разбраха ,че футбола е бизнес който зависи от феновете,че те трябва да се уважават,коткат,да имат прилични условия като дойдат на мач поне да се чувстват удобно на стадиона.А у нас ???За да дойдеш на мач 1-1,5 часа пътуване,на обратно поне толкова.Вътре като влезеш не работят тоалетните,вода няма къде да пиеш,не те пускат със минерална вода(само ако е отворена),седалките мръсни та мръсни,неудобни(тясни и ниски),няма къде да си купиш един сандвич(бегай до кафето на Бойко извън стадиона),няма къде дасе изпикаш(помниш Скопие и тяхните тоалетни) а тука ти разправят ,че били на гости и от тях нищо не зависело обаче кинтите си ги прибират нали?След Депеш мод ако знаеш к,во беше на връщане не е за приказване просто.1 час с кола до разклона за гарата баце.А представи си(хипотетично) ,че влезнеме в групите и дойде още по-голям отбор от Фейеноорд,дойдат 20 000 зрители.Ме то ще им трябват часове за идване,тарашене от куките,влизане(за Депеша се влизаше от 16.00 при начало 21.00 ???).А после баце ?Нема излизане ти казвам,пълна какафония.Видя снощи Ноу Камп(62000 зрители бяха) се изпразни за минути!!!Е как да имаш фенове на мач?Футбола отдавна вече не е само игра(за съжаление)т,ва е истината и който се съобразява с тоя факт той печели... :wink:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 13 Сеп, 2006 16:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и тия неща са верни сичките, ама е верно че и нашите фенове са льохмани. Тва в Гърция Пила да ти каже им е заложено от годините когато са били бедни та бедни (а те не беха никак далеч) и футболът им е бил едно от малкото забавления. Ама тогава се е зародила традицията и историята - така че инерция има. Те и за музиката са така. Няма по-метъл страна в Югоизточна Европа от Гърция, ама те нали все са бунтари ала бала....абе манталитет. А нашия като е робски и селски ще си патиме.... :twisted:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 13 Сеп, 2006 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

За тва бат Весо,целата държава е виновна,
така като почнеме да расъждаваме,тея мангали у Гърция кви заплати зимат(мойта професия) направо лошо ми става...

Тоя батето Славков колкото и олигофрен и пияница да беше,казваше много истини,вика:"Футбола ше е наред,тогава,когато е наред целата държава" и е много прав.

Само,че държавата е виновна,тва хуу но нашия сески,овчи манталитет нема оправия,щото като дигнат у гръчко билетчето с 10 цента ония излизат на улицата и праат мазало,а ние кво:"Тоя станишев да го еба у педераса"........ :oops:

не стаа така...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veskoloko



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1514
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 17 Сеп, 2006 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Е тука си много прав батковото.Мангали ,мангали но като ги настъпиш скачат като един,правят стачки и к,во ли не но си отстояват своето.А ние??? :cry: Шушумиги сме си и т,ва е.Като пинеме по 2 ракии тогава набираме малко смелост и псуваме де що видим,ама не върши работа.Затова само можем да се учим от тия мангусти (засега поне).Между другото имаше там некви сайтове на други ултрас движения,няма ли начин да се направи няква заварка с някои от тях.Ето четох,че ще има няколко фена на Фейеноорд в неделя.Вместо да псуваме по-добре да завържем нещо с тях,само ще имаме полза от това :wink:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hahaha
Гост





МнениеПуснато на: Вто 19 Сеп, 2006 22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Основна причина за отлива по българските стадиони е Сашодиковизма на медиите.Също и полицията,която е главен източник на насилие и провокации,а не феновете,както се мъчат да убедят обществото.
Върнете се в началото
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 21 Сеп, 2006 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

тука за унгарските събития малко,как тряя да се реагира на сека ебавка на политиците....

Хулигани в ядрото на бунтовете

Група от крайнодясно настроени унгарци и футболни хулигани са основното ядро на демонстрациите в Будапеща, пише Ройтерс. Именно те обсадиха и подпалиха сградата на телевизията в понеделник вечерта, а на следващата нощ щурмуваха щабквартирата на соцпартията. Една част носят знамена и символи на крайни националистически и антисемитски движения. Останалите са футболни запалянковци, които просто искат анархия. [size=7]Според зам.-шефа на националната полиция Арпад Сабадфи голяма част от арестуваните до момента 137 души са футболни хулигани. Според спортния журналист Андраш Гал те са фенове на два клуба - "Ференцварош" и "Уйпещ". Нацисти са били шефове на "Ференцварош" за кратко през 1944 г. И днес негови фенове са скинхедс и неонацисти. А "Уйпещ" е отборът с най-големия фенклуб в Унгария и има голямо ядро от агресивни фенове. [/size]
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 21 Сеп, 2006 9:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Е добро утро. Да не мислите че през 1997-ма нашия парламент го атакуваха представители на "Хора на виенските момчета". По барикадите пак повечето "координатори" бяха познати мутри от агитките. Те затова на последните избори някои "фенклубове" се заихраха с партийте, защото това е добре изпипана схема по света. :wink:
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 21 Сеп, 2006 15:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
Е добро утро. Да не мислите че през 1997-ма нашия парламент го атакуваха представители на "Хора на виенските момчета". По барикадите пак повечето "координатори" бяха познати мутри от агитките. Те затова на последните избори някои "фенклубове" се заихраха с партийте, защото това е добре изпипана схема по света. :wink:


Което пък е практика в Италия,там политиката е най вплетена във фракциите.Най ме дразнат Ливорно-ега тоя сърп им го заврем изотзадзе :x .
Самото трошене на парламента имаше небезизвестни говежди мутри,ма тва беше по скоро изключение в България отколкото практика,каквато последния месец наблюдавахме в Гърция и Унгария.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum