Известни локомотивци
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> История на "Локомотив" София
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:20    Заглавие: Известни локомотивци Отговорете с цитат

В тази тема нека постваме известни личности - фенове на Локомотив:

Започваме с актьора Светослав Пеев, отявлен фен на Локомотив София:


_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков


Последната промяна е направена от ЖСК СОФИЯ на Пет 13 Фев, 2009 15:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Радосвет Радев - собственик на Дарик Радио:

Собственикът на Дарик Радио Радосвет Радев призна, че е привърженик на столичния отбор Локомотив София, тъй като е роден в частта между Сточна и Централна гара.

„На 700 метра от вкъщи живееше Никола Котков. Момчетата не си сменят любимия отбор. От тези години до ден днешен съм бил привърженик на Локомотив”, сподели собственикът на Дарик.

„Сега се радвам на резултатите под ръководството на Стефан Грозданов, а също така и на работата на моя приятел Николай Гигов. Сега за съжаление трябва да разчитаме на Левски да победи Славия и да се върнем на второто място, където трябва да сме”, добави Радосвет Радев.

http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=30136&audio_id=3109


_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков


Последната промяна е направена от ЖСК СОФИЯ на Сря 11 Фев, 2009 12:33; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Кирил Ерменков - бивш министър на транспорта:



- Вярно ли е, че сте върл фен на футболен клуб “Локомотив”?
- Затворих министерството за два следобяда, за да търсим президент на “Локомотив”. Появиха се няколко кандидата и аз надълго и нашироко ги разпитах - какви са финансовите им възможности, амбициите им и т.н. И така избрах Николай Гигов – 13 години вече несменяем президент на клуба. Доведе ми го артистът Славчо Пеев.
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Богдан Томов - певец и ТВ водещ


_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Петър Василев - спортен журналист БНТ


_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MK DONS



Регистриран на: 09 Фев 2009
Мнения: 170

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат





Невена Коканова



Стоянка Мутафова заедно с покойната вече Невена Коканова на сцената на сатиричния театър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Анн Джи

http://sportal.bg/my_news.php?id=96949&com_page=2

Любима книга и писател: "Анна Каренина" на Л.Н.Толстой

Любим отбор: Локомотив (София)

Любим спортист: нямам

Любима марка автомобил: BMW Z4

Любим парфюм: Versace "Bright crystal


_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 13:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Петър Кърджилов -Журналист, сценарист и писател, автор на книги за филмовото изкуство и за деца, на сборниците "Орбитата на Сизиф" (награда за дебют), "Призрачен цикъл", "Звездни детективи". Печелил е няколко отличия за свои разкази и приза "Гравитон".



Интервю за вестник "Капитал" :

...."Капитал": Отборът?

Петър Карджилов: Само "Локо“ (София)! Но онзи романтичен тим на Берков, Котков и Дебърски, който носеше радост на окото и утеха за изпосталялата железничарска душа. Жалката карикатура, в която търгашите го превърнаха днес, не е моят отбор...

http://www.capital.bg/show.php?storyid=280058
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 11 Фев, 2009 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Доцент Димитър Денков - известен български философ. Преподавател по история на философията в катедри "История на философията" и "Европеистика" на Софийския университет Св. "Климент Охридски". Автор на множество книги и публикации.



http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3060&sectionid=5&id=0000902
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 19 Фев, 2009 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат



ЛЮБО ТАСКОВ

Изтъкнат български спортен журналист. Работил във вестниците "24 часа", "Меридиан Мач", "Истинския мач", "Дерби Мач", Списание "Слави" и Вестник "Седем". За съжаление от скоро Любо Тасков не е сред нас, но той завинаги ще остане в сърцата на хората, които го познават.

http://istinatabg.blogspot.com/

http://vbox7.com/play:86321f23
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков


Последната промяна е направена от ЖСК СОФИЯ на Пон 09 Ное, 2009 14:40; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 17 Апр, 2009 14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги намирам време за внуците, твърди областният шеф
Тодор Модев се учи от Обама
Бившият волейболист на "Локо" е седмо поколение софиянец


Двете книги на американския президент Барак Обама са последното четиво на областния управител на София Тодор Модев. Четях ги преди създаването на кризисния щаб, защото сега делник и празник ми се сляха, шегува се той. Философската и историческата литература обаче винаги са му подръка и успява да прехвърли по някоя страница в малкото свободни минути. Откакто е шеф на областната управа обаче, минутите все повече се скъсяват, а време може да отдели само за внуците. Единият е на 9 г. и носи трите му имена другият пък е на 5 г. За тях време винаги намирам, хвали се гордият дядо. 60 лета навъртя миналата година Модев. Той е роден през 1948 година в столицата. Седмо поколение софиянец, категоричен е той. Тодор Модев има двама синове и дъщеря. И трите ми деца са от един брак, показва характерното си чувство за хумор почти двуметровият мъж. Големият му син Иван е известен като председател на Българския студентски съюз. Малкият Сергей е студент в УНСС и по традиция е в ръководството на студентския съюз. Каката пък е Мариела. Тя е доктор на науките, като специалността й е методика за изучаване на науките.
14 години изкарах като общински съветник, спомня си Модев. По-уникалното в случая е обаче, че той работи на различни нива в управлението на града 35 години без прекъсване. Това е нещо като рекорд на "Гинес", смее се Модев. Бил е председател на изпълкома на тогавашния Коларовския район, което сега се равнява на длъжността районен кмет. След 1989 г. пък станал секретар на Временния столичен изпълком, а това е било с ранг на зам.-кмет на голямата община. Назначиха ни за два, три месеца, изкарахме година, спомня си Модев за времето, когато е работил с Александър Каракачанов.
Тодор е завършил ВХТИ със специалност технология на металите. След университета започнал работа в ЗММ-София. Бил началник на термогалванично отделение. После служил като войник в Долни чифлик. А след това е бил на партийна работа в район "Подуяне". В градския парламент изкарва три мандата
преди да стане областен управител. 12 години е бил председател на групата на БСП в Столичния общински съвет. Работехме като опозиция и не беше никак лесно, спомня си областният на София. В Столетницата го тачат заради принципността и изключителната му диалогичност. Освен като член на Висшия съвет на БСП, той се прочул и като комендант на големите предизборни митинги на партията пред НДК през 2001 г. В общинския съвет пък го помнят с това, че предложи да се намали такса смет от 4 на 2,5 промила. Винаги гласувал против увеличаването на цените на водата и на билетчето за градския транспорт.
Волейболът е спортната страст на Тодор Модев. Започнал да тренира още в началните класове и на 16 години вече бил в мъжкия отбор на "Локомотив" София.
Празнувах пълнолетието си на състезания в Италия, разказва двуметровият мъж.
Отказал се от интензивна спортна дейност в университета, защото там трябвало да заляга здраво над книгите. Продължил да се състезава обаче в студентския отбор.
Съпругата ми Румяна е доцент в Югозападния университет "Неофит Рилски". Модев пък е завършил Академията за обществени науки в Москва. В нашето семейство гражданската активност е нещо природно, практикуваме го всички, коментира областният управител на София. Битката за справедливост пък им е фамилна черта, твърдят близки до семейство Модеви.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 14 Окт, 2009 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат



Петър Милушев - изтъкнат български журналист. Създател на спортната редакция на Българското национално радио, основател на предаването "Спорт и музика", автор на 13 книги, посветени на българският спорт![/img]
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 14 Окт, 2009 13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Професорът



Когато преоткривах фактите на баскетболния ни летопис, се срещнах с много от действащите лица, които чертаеха славният път на баскетболната история на “Локомотив”. Беше приятно да се разговаря с тези хора. Връщаха се към най-хубавите години на непреходната си спортна младост, изживяваха отново със сияещи очи и топлина голямата любов, наречена баскетбол. Ако не всички, всеки втори споменаваше едно име на верен всеотдаен приятел, земен и неподправен, на един Човек.

Професор доктор Георги Златарски! Освен голямата си първа любов - своята професия, той има и друга не по-малко голяма - привързаността си към “Локомотив”, към баскетбола (самият той е баскетболист), към футбола. Може би и затова едни от най-големите му приятели са легендите на “Локомотив” Никола Котков и Мони Гяуров.

Най-напред за любовта към професията! Преди десетина години проф. Георги Златарски трябваше да ме оперира. Обадих му се една вечер и той веднага отсече: “Утре сутринта ела в “Пирогов”. Ужас! Не бях готов за операцията. Не спах цяла нощ. На другия ден ме прегледа и когато очаквах да каже какво ще правим, ме запита: “Добре вървим, ще станем ли шампиони тази година?” И когато нашироко обсъдихме положението с футболния отбор на “Локомотив”, рече: “Отивай за изследвания, след ден-два ще свършим работата.”

Настаних се в една от болничните стаи и първият въпрос, който ми зададе възпълен младеж, беше:

- Какво ще оперираш?

- Херния - отговорих машинално.

- Дано имаш късмет да те оперира Джо Златното ножче.

- Кой? - учудено попитах.

- Професорът, така му викат тук, той е шеф на хирургията.

Замълчах. Стихнаха и въпросите.

Беше вторник (този ден не го обичам), когато ме вкараха в операционната. Започна операцията с местна упойка. Бях леко замаян, не чувствах нищо. Мина минута, две, три, пет, двайсет, може би час и като в просъница чух гласа на Джо Златното ножче:

- Пешко, хайде ставай.

Беше преминала упойката и уплашен попитах сестрата, която стоеше до носилката:

- Сестро, защо толкова дълго време трая операцията, да не би нещо...

- Операцията трая точно 9 минути - прекъсна ме сестрата.

- Това е световен рекорд! - добави лекарят стажант.

Дали е световен рекорд, не знам, това ще кажат статистиците, но се уверих, че професор Златарски оперира със златно ножче, което държи със златните си ръце.

И второ, любовта към “Локомотив”!

Кога и как се е родила, не знам. Но има една приказка, видиш ли интелигентен човек, значи той е от “Локомотив”. А твоята интелигентност, излъчването ти, обаянието ти на Лекар и Човек надминават всякакви норми, професоре. Ти си един-единствен. Благодарим ти, ДЖО, ние, хилядите твои приятели локомотивци. И знай, че баскетболистките те обичат! Те просто са влюбени в теб!

П.С. Професор д-р Г. Златарски е роден на 05.12.1932 година в гр. София. Завършва медицина през 1956 г. До 1962 година работи в гр. Белоградчик, четири години като ординатор и две години като началник на Хирургично отделение. От 1962 година работи в МБАЛСМ “Пирогов”, където последователно е бил завеждащ ІV хирургична клиника, завеждащ Секция по спешна хирургия и директор на и-т “Н.И.Пирогов”. На два пъти е стипендиант на една от най-престижните научни фондации – v. Humboldt. Владее немски, френски и английски. Проф. Златарски е един от енциклопедистите в Българската обща и спешна хирургия. Особените му интереси се отнасят до голямата висцерална и особено стомашната и дебелочревна хирургия. Член на Научния съвет на МБАЛСМ “Пирогов”. Председател на Българското Хирургично Дружество е от 1994 година. Член на ВАК. Член е на Немското Хирургично Дружество, Европейската Асоциация по Спешна Хирургия – “Emergency Surgery and Intensive Care”. Член е на Редакционните колегии на три български и две западни хирургични списания. Автор е на над двеста и петдесет научни трудове. Съосновател и председател е на Българската асоциация по лечение на раните от нейното създаване през 1998 година.


_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 14 Окт, 2009 15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя професор ме е оперирал и мене. Нема такъв човек просто. Като ме видя разпарчатосан в Пирогов и ми видя татуса на Котков се изуми....

Но чух че нещо яко бил обиден на сегашната върхушка както мноо други. bye black_eye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Нед 18 Окт, 2009 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат



Ивайло Ангелов - спортен журналист БНТ
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> История на "Локомотив" София Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum