Известни локомотивци
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> История на "Локомотив" София
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 02 Юни, 2010 7:40    Заглавие: Отговорете с цитат

стига храна де,
човека си е буфер.Но да си журналист и политик трябвая да се харесваш на масите-това е. acute
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 24 Дек, 2010 0:44    Заглавие: Отговорете с цитат



- Г-н Пеев, освен като един от любимците на родната публика, сте известен и като върл футболен запалянко и за да бъда по-точна – „локомотивец”. Дори знам, че сте бил известно време и официален говорител и PR на „железничарите” – как се стигна дотам?
- Първо, баща ми е голям български спортист и аз израснах с атлетиката, баскетбола, волейбола, футбола. Не му беше приятно, че станах привърженик на Локомотив /заради квартала/, защото баща ми беше сред основателите на Левски. В едно междувремие в “Локото” с Румен Горанов

изиграхме важна роля Николай Гигов да стане президент на отбора.

През 1994 г. заминахме с Въргала за Световното да го отразяваме. Тогава Румен Горанов се обади и каза: “Искам ти да бъдеш лицето на Локомотив.” Тогава бях без постоянна работа, така че приех. Работих това 5 хубави години. Тогава разбрах нещо за журналистиката. Имах следния разговор с журналист: „Кажи нещо, какво има?” - „Няма нищо.” - „Не е възможно? Ще трябва да измисля нещо, защото главният ще ме върне.”
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 27 Яну, 2011 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого Мархолев - главен юрисконсулт на БНТ, автор на книгата "България на футболният глобус", страстен привърженик на Локомотив София. Председател на Фонадация Никола Котков и дългогодишен организатор на детско-юношеският турнир Никола Котков
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Нед 20 Фев, 2011 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат



Величко Скорчев работи в БНТ 25 години, следват 10 години в кабелна телевизия. На 18 септември 1990 година в ефира на националната телевизия прозвучава сигналът на "Добър ви ден" - първият сутрешен блок в телевизионната история у нас, а в стола на водещия сяда Величко Скорчев.
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vil78
Гост





МнениеПуснато на: Пон 21 Мар, 2011 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Драго Панков е страхотен човек, ЛОКОМОТИВЕЦ! Много се изкефих като го видях. Беше централист като мене в казармата, и на дълго и широко сме обсъждали ЛОКО-то по служебните линии. Много се радвам за него. agree agree biggrin
Върнете се в началото
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Съб 22 Окт, 2011 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат



Приживе Стефан Продев е бил заклет привърженик на Локомотив, или както самият той го е наричал въпреки смяната на името ЖСК.
Продев е писател, публицист, председател на Съюза на Българските журналисти. Редактор на изданията Лик, Паралели, Култура, Литературни новини, сп.София, Работническо дело, Дума.
Стефан Продев е представител на дисидентските среди в БКП по време на комунистическият режим преди 1989 г.
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jenia LCI



Регистриран на: 25 Сеп 2006
Мнения: 1626

МнениеПуснато на: Пон 08 Юли, 2013 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат



Божидар Лукарски е новият председател на СДС

Божидар Лукарски беше избран за председател на СДС с 392 гласа на 21-вата Национална конференция на партията днес. "Обединението на демократичната десница не трябва да бъде договорка между лидерите на партиите", каза Лукарски при представянето си.

Божидар Лукарски е роден на 23 юни, 1972 г. в гр. Перник, сочи биографичната справка, публикувана на страницата на СДС. Завършва висшето си образование в Софийски университет "Св. Климент Охридски" със степен магистър в специалност "Право". От 2008 г. е адвокат на свободна практика в Софийска адвокатска колегия. Бил е зам.-кмет на район "Младост" в Столична община (2003-2007 г.), а преди това главен секретар на район "Младост" (2002-2003 г.). Бил е и главен експерт-юрисконсулт в Дирекция "Правна" на Агенция за следприватизационен контрол.
За председател на СДС беше издигнат от организацията в София - област.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
venci



Регистриран на: 02 Окт 2006
Мнения: 2181
Местожителство: ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Нед 21 Юли, 2013 16:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Хевиметъл ера в ... СДС




Божидар и съпругата му Аделина са заедно от години, а от любовта им се раждат две малки принцеси. Лидерът на СДС обаче е решил да “пази”, доколкото може, семейството си от прожекторите, някак неизбежни в политиката.

Знаете ли кое е най-малкото общо кратно между хевиметъла, "Локомотив" (София), английския футбол, лова, любовта към изобразителното изкуство и СДС?
Новият лидер на сините Божидар Лукарски.
Ако лъвчето, емблема на синята партия, ви се стори с твърде развълнувана грива - то е от нонстоп облъчване със саунда на шведските крале на пауър метъла Sabaton. В колата на 42-годишния политик трудно можете да чуете други звуци. Така е и когато в нея е цялото семейство - съпругата Аделина и двете щерки Йоана и Богдана - едната на 3, а другата на 7 годинки. Малките дами дори си имат любимо парче на групата на татко рокаджия - Primo Victoria, и сами си търсят режещата китара и лудите ударни. Закономерно - Лукарски не пропуска рок концерт на територията на България, а когато може - и на тази на Европа.
"С годините все по-твърдо слушам. По-надолу от AC/DC не падам", вдига рамене лидерът на СДС. И е убеден, че българската хард и хеви публика е №1 - на концертите тук виждаш от деца до хора на годините на баща ти да куфеят здраво. Рокаджийските одежди още са му в гардероба, макар рядко да "заменят" костюма на политика, който е адвокат по професия. Чак 25 г. след казармата се разделя с гривата на главата си. От десетките концерти обаче няма кьорава снимка - кой ти снима, вместо да се кефи на музиката, пита Божидар риторично. Само дето не кара мотор. "Когато исках мотор в студентските години - нямах парите. Когато вече ги имах, няколко приятели си бяха отишли заради любовта към бензина на две колела. Това не е шега работа", споделя Божидар. Вокалът на "Сленг" Дими, който загина нелепо след катастрофа, му е бил близък приятел. И още му е болно от загубата на човека, който в квартала "можеше да ступа мен и брат ми заедно"... Аделина не споделя музикалния ентусиазъм на половинката си, но няма против. Примирила се е и с втората страст на Божидар - футбола. Баща му и дядо му го "разболяват" от фенство по столичния "Локомотив". А прякорът в мъжката му компания, с която рита два пъти седмично, е Манчестъра.
Влюбен е в английския футбол заради емоцията, публиката, отношението и подкрепата към любимия отбор, дори когато той не е на върха. "Манчестър Юнайтед" е английският му фаворит по една причина - "това е железничарският отбор на Англия", прозира и тук любовта към "Локо" (София). Щерките от бебета си имат детски атрибути на "червените дяволи", признава си Божидар. Като тийнейджър тренирал волейбол и баскетбол - отива му заради доста високия му ръст. Ученето в Националната гимназия по древни езици и култури обаче решава спортната му кариера в полза на ученето. Макар да е тренирал в една група в "Левски" с волейболната ни звезда Пламен Константинов.
Страстта му към лова пък не е толкова заради ловните трофеи, колкото заради адреналина от чакането, гонката и спокойствието да си толкова близо до природата.
Божидар няма представа кое е общото между метъла, футбола, лова и политиката, че да съжителстват така лесно в живота му. Но знае защо се е захванал с последното, при това в доста тежка за СДС ситуация. Защото не може само да се казва как не се правят нещата. Ако имаш идеи - трябва да се бориш за тях.

Фен е на Бош - художникът
Божидар Лукарски се оказа спец и в друга неподозирана сфера - той има сертификат от Камарата на независимите оценители за оценка на ново и съвременно българско изкуство, нумизматика, антиквариат, археологически паметници на културата.

Последно лидерът на СДС оценявал колекцията от картини по кабинетите и в хранилището на Народното събрание. А не е тайна, че парламентът има работи на велики родни художници.
Божидар обаче още се ядосва при спомена как платна, ценни за изследване на соцреализма като течение, седят съсипани из катакомбите на т.нар. Партиен дом. Оправданието е, че картините са пострадали при палежа на парламента през 1990 година.
Интересно как някои са “допалени”, като са рязани с ножица.
Лукарски обича изобразителното изкуство, особено картините на Йеронимус Бош и Албрехт Дюрер. Вижда дори връзка с хевиметъла между двете. Но не рисува добре. Нито той, нищо щерките.

Дано това са новите лица в Българската политика,успех на Божо!!!!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Нед 21 Юли, 2013 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

вчера бе набрах по телефона от рейса докато се пееше "Божо Премиер".
Упсех още веднъж...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 23 Юли, 2013 16:30    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2167305

Цитат:
Лидерът на СДС няма само долни гащи на "Манчестър Юнайтед"

23.07.2013 08:53; Константин Ботушаров; 811; 2;

Политиците у нас си умират да се увъртат около всякакви български спортисти и техни изяви - особено когато са успешни.

Разбира се, има и такива, които са наистина фенове и не търсят дивиденти. Във футбола и едните, и другите винаги са уредени с места в ложите на нашите стадиони.

Наскоро в горните етажи на българската политика се появи един човек, който превъзхожда всичките си колеги по брой изгледани мачове и то винаги сред редовите фенове. Той е новият председател на СДС Божидар Лукарски.

Освен адвокатска той има и многогодишна практика в агитката на "Локомотив" (Сф). Възпитаникът на Националната гимназия за древни езици и култури вече близо 25 г. ходи по мачове на "железничарите" в "Надежда", из провицията и в чужбина. Ще бъде на стадиона и следнашия петък, когато е първото домакинство за новия сезон на любимия му отбор срещу "Литекс".

За да стане съвсем ясно, че той е тотален фен на футбола, трябва да бъде споменат прякорът му - Божо Манчестъра. Лукарски е известен така заради силната си привързаност към английския гранд "Юнайтед". До какво претрупване в гардероба му води тя, новоизбраният председател на СДС споменава по-нататък.

Повечето деца рано или късно се ориентират към по-сладките откъм слава и масовост "Левски" и ЦСКА. Това става най-често по наследство. При Божидар Лукарски случаят е същият, само че гените тук са железничарски. Първите ясни спомени на политика за футбола са свързани с последната титла на "Локо" (Сф) от 1978 г.

В дома на семейство Лукарски тогава има празненство по повод 6-ия рожден ден на Божидар. Баща му Цецо се е затворил в спалнята. "По телевизията вървеше мач на "Локо" (Сф) с ЦСКА. В момента, когато той свърши победно за "Локо", баща ми влетя при нас и започна да хвърля във въздуха мен и другарчетата ми от радост. Запомнил съм добре този момент", разказва Лукарски.


Божидар и брат му Васил (над него) пътуват с влак за мач на Англия на световното в Германия през 2006 г. На снимката горе - Лукарски е с бившия турски халф на “Локо” Байкал Кулаксъзоглу.


На следващата година той вече лично е свидетел на връчването на бронзовите медали на "Локо" (Сф), където вижда легендата на тима от "Надежда" Начко Михайлов. Първо баща му води него и брат му Васил на мачове, а постепенно те започват и сами да ходят.

"Освен от баща ми наследствеността идва и от дядо ми, който бе железопътен работник. Имаше един момент, когато "Локомотив" играеше в Требич. Оттам имам блед спомен. В "Надежда" вече бях на мачове много по-често. В 7-8-и клас започнахме да формираме агитка. То това е силно казано за тогава. Но всъщност бройката няма значение. Важно е хората да са истински локомотивци. Нашата агитка никога не е била особено голяма, но винаги е била вярна", казва Лукарски.

Разбира се, с годините той става по-умерен фен и разрежда мачовете заради ангажиментите си, но не престава да посещава по-интересните. За последно бил пак на срещата с "Пирин" (Гоце Делчев). През пролетта "Локо" загуби с 0:1 в София от този съперник и бе много близо до изпадане.

Лукарски ходи редовно и на мачовете от европейските турнири на "железничарите". Един от кошмарните му спомени е свързан с пътуване до Македония. През 2006 г. "Локо" гостува на "Македония Гьорче Петров". Агитката пристига в Скопие 6-7 часа преди началото на двубоя. Идеята е да разгледат града. Македонците закарват българските фенове на стадиона с нареждане да не го напускат.

"Дето се вика, нямахме и карти да запълним времето. Дремехме по седалките. Казаха ни, че това се прави от съображения за сигурност", разказва Божидар. А агитката на "Локо" никога не е била агресивна. Лукарски няма неприятни спомени от сбивания с привърженици на други отбори за толкова години по стадионите.

С Европа е свързан и най-силният според него мач на "Локо". В София отново през 2006 г. "железничарите" повеждат с 2:0 на "Фейенорд". Съдията обаче подбутва гостите с фалшива дузпа след артистично падане на Ангелос Харистеас. Мачът свършва 2:2. В Ротердам локомотивци изпускат да отбележат и след 0:0 се разминават с групите на УЕФА.

Може би най-неприятният спомен е свъразн именно с последния мач на "Локо", посетен от Лукарски. "След като загубихме с 0:1 бях сигурен, че ще изпаднем. А щеше да бъде и заслужено", казва той.

"Железничарска" нишка има и в избора на другия негов любим отбор - "Манчестър Юнайтед". Като големи фенове на футбола и на "Локо" (Сф) Божидар и брат му Васил решават в големите първенства в чужбина да са противници. Ако единият е от "Аякс", другият взема "Фейенорд" например. През 80-те години на миналия век "Ливърпул" ниже успехи и Васил е негов привърженик.

"Разбрах, че основателите на "Манчестър Юнайтед" били железничарски работници от Нютън Хийт, както се казва първо отборът, и това веднага определи моето решение. Не ме отказа и това, че за кратко бяха във Втора лига. Подкрепях ги здраво и този клуб се превърна в част от мен, както бе и с "Локомотив". Много бях разочарован в края на сезон 1991/1992. Водехме с няколко точки, но накрая "Лийдс" стана шампион. Тогава не съм знаел какво ме очаква през следващите 20 г.

Другата година станахме шампиони и с приятели се събрахме да го полеем в едно кафене на улица "Тулово". Едва ли тогава обаче някой от нас е очаквал последвалата хегемония на "Юнайтед", която ни донесе толкова радости. Тук на първо място трябва да се постави требълът през 1999 г. с черешката на тортата - победата над "Байерн" във финала на Шампионската лига", обяснява Лукарски.

Поради различни обстоятелства той и до днес не е успял да посети мач на "Юнайтед" в Англия. Бил е на такива на други отбори. Подкрепял е обаче любимците си от Манчестър при техни гостувания в Европа. Много впечатляващо за него остава първото. През есента на 1993 г. Лукарски е в Будапеща за мача "Хонвед" - "Юнайтед".

"Беше страхотно чувство да видя любимия си отбор. Бях шашнат най-вече от това, че имаше фенове буквално от всички краища на света - САЩ, Австралия. Това показваше колко голям клуб наистина е "Юнайтед", спомня си Лукарски.

Манията му по английския гранд освен прякора Божо Манчестъра води до постоянно пазаруване на всякакви облекла и артикули на клуба. "Май само долни гащи на "Юнайтед" нямам. У нас е пълно с всякакви анцузи, екипи, якета, химикалки, гумички, шапки и каквото се сетите още. Вече ми идват байгън, но като се познавам, и тази година ще си поръчам новия екип", казва Лукарски.

Като българин той е много щастлив през 2008 г. при трансфера на Димитър Бербатов в "Манчестър Ю". И Лукарски изпитва горчивина през последния сезон на нападателя на "Олд Трафорд", когато българинът явно е неглижиран от сър Алекс Фергюсън.

"Бербатов заедно с Кантона и Гигс са любимите ми футболисти на "Юнайтед". Този клуб ми е носил много хубави емоции, но ме е докарвал и до сълзи при загуби. Това стана и тази пролет при отпадането от "Реал" (М) в Шампионската лига", признава Лукарски.

Освен да гледа мачове по изпитаната мъжка рецепта с питие и приятели пред телевизора, адвокатът играе много често футбол. От над 15 г. той се събира два пъти седмично с приятели. Посещава често и залата за фитнес.

Така че сигурното е, че СДС вече има за председател човек, който дълги години е верен на 2 футболни каузи - "Локо" (Сф) и "Манчестър Ю", а и сам знае какво е да водиш битка на терена.

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Левскар
Гост





МнениеПуснато на: Пон 19 Авг, 2013 12:04    Заглавие: Отговорете с цитат

ЖСК СОФИЯ написа:


Ивайло Ангелов - спортен журналист БНТ
Този е цскар. Вие как мислите?
Върнете се в началото
plehan4o



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 857
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон 19 Авг, 2013 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

В грешка си.От доста години го познаваме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 19 Авг, 2013 12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Локомотивец от дете.На 100%
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 19 Авг, 2013 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

100% буфер.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> История на "Локомотив" София Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum