Феновете по света II
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 72, 73, 74  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tseko



Регистриран на: 02 Сеп 2008
Мнения: 1735
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Нед 17 Юли, 2011 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

МРАЗЕЩИТЕ СЕ АГИТКИ НА "ИНТЕР" И "МИЛАН" СЕ ОБЕДИНИХА!

Те ще бойкотират Суперкупата на 6 август поради простата причина,че сблъсъкът ще се играе на другия край на света-в Пекин.Тифозите са категорични,че няма да пътуват до Китай,защото ще им излезе твърде солено."Това е скандално.Тук развяваме знамена по случай 150 години от обединението на Италия,а заради малко пари едно традиционно събитие е преместено на другия край на кълбото",гласи изявление на феновете на "нерадзурите"."Ясно е,че не сме против клуба и отбора.Но намираме за скандално това,че някои от нас трябва да похарчат хиляди евро,за да отидат в Пекин",казват пък миланистите.
_________________
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 18 Юли, 2011 8:17    Заглавие: Отговорете с цитат

оффтопик
по Дискавъри пак повтарят филмите с дани Дайър - Футболните фабрики,
всяка неделя от 23.00 часа,снощи даваха за Шотландия
стадионите на Дънди юнайтед и другия Дънди били на 150 метра буквално,все едно както е нашия стадион,на съперника да е на мястото на Каучука,
обаче тея ламери имали обща фирма,заедно си пиели и скачали на гостите,викат "заедно си къркаме в кръчмата,малък град сме за кво да се бием" biggrin
ама беха стабилни чички acute
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 18 Юли, 2011 8:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Кви стабилни бе..,ДХВ ще ги смажат на маса...после ние ще ги доомажем...

Но е факт че скачат заедно а там по тесните улички и керемидите бият. blum2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 18 Юли, 2011 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

тея не бяха интересни,за съперничеството между Абърдиин и Хибс най се впечатлих,
дано да остраним тея криви македонци и да се докоснем до истински отбори,фенове,стадиони,сцени и прочие....

Полша:

Цитат:
Екипът на ultras.bg винаги е давал поле за изява на гледната точка на феновете. И този път публикуваме авторски материал на наш потребител, човек с дългогодишно присъствие по трибуните, които искаше да сподели впечатленията си от полската сцена. Вижте го!



" На мен ли ми се струва така или наистина полските фенове атакуват челната позиция в европейската ултра сцена?

Гледайки атмосферата по стадионите и то не само на големите отбори, все повече си мисля, че полските публики съвсем спокойно могат да претендират за приза най-всеотдайни фенове. Но не само отдадеността и фанатизма на ултрасите в Полша е впечатляваща. Вижте колорита и оригиналността на хореографиите им. Личи си, че се правят от хора, които горят в идеята. Не се жалят средства, време и усилия за постигането на добър ефект по време на мачовете. Дисциплината във фенските трибуни е на невероятно ниво. Там не можеш да си в агитката и да зяпаш или да си облечен в артикули на друг отбор, просто това е немислимо. Повечето фракции извършват специални тренировки, няколко седмици преди дадено дерби или важен мач. Ходи се във фенския сектор и се упражняват песните, хореографиите, пляскането, подскачането и всичко това, от което ни настръхват косите по полските стадиони.

На Стария континент има много държави с развита фенска култура. В по развитите западни първенства, като Англия и Испания футболът е прекалено комерсиализиран и правителствата там са взели нужните мерки, защото проблема с хулиганите при тях е от доста по рано. Това е повлияло и на ултра сцената. На мачовете в Англия трудно ще видите хореографии, пиро, големи банери и транспаранти, лозунги и други подобни неща. Всичко е строго забранено и се лежи в затвора за нарушаването на правилата.

След падането на Желязната завеса в някои държави от Източния блок фенското движение буквално " избухна" . Такива са Русия и най-вече Полша. В съседна Сърбия и Хърватска Ултра си имаше и по времето на комунизма, макар и не толкова развито, но го имаше. В Гърция и Турция нещата са много напреднали, но са някак си са се развивали постепенно, закономерно и без особени сътресения, няма я тази рязка промяна, това отприщване на подобен род движения. В България и Румъния ситуацията не се развива така, както ни се иска, сцената се движи много мудно, все още. Аз лично нямам обяснение за това. Може би, причината се крие в упадъка на българското общество или в налагания само до преди няколко години двуполюсен модел (Левски/ЦСКА) във футбола.

А може ли фен-културата да бъде барометър за зрелостта и социалното ниво на едно общество?

Вижте Германия, Франция, Австрия, Швейцария, Италия, Португалия, Холандия, Хърватска, Чехия, Скандинавските страни, все напреднали държави с развити общества.

Това бурно развитие на полската сцена има и своите негативни страни. Проблемът с хулиганизма там е добил такива размери, че е станал опасен за обществото. Борбата с хулиганите е станала държавна политика, всеки ден се приемат нови и нови разпоредби в законодателството против хулиганството, но то продължава да расте. Естествено, че подобни прояви не могат да бъдат толерирани, но това говори за обсебеността на феновете от играта и любовта към отборите. Може би, точно за това УЕФА прати европейското първенство именно в Полша и Украйна, две от държавите с големи проблеми в областта на футболното насилие. Ще е много интересно на Евро 2012 догодина...и то не защото футболният форум е най-големият в Европа, а заради новите закони, които се приемат в полския парламент. Много е възможно, след първенството да не виждаме повече прекрасната атмосфера по полските стадиони.

Вижте този видео клип на някаква полска рап група. Тук не музиката ме впечатлява, а самото видео. Мисля, че поляците с право трябва да претендират за върха в Ултра движението в Европа."



_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fen53



Регистриран на: 03 Сеп 2006
Мнения: 1714
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пон 18 Юли, 2011 16:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
Кви стабилни бе..,ДХВ ще ги смажат на маса...после ние ще ги доомажем...

Но е факт че скачат заедно а там по тесните улички и керемидите бият. blum2


Това, че на маса ще ги смажем, е ясно!!! Важното е, да си заЛЕТИМ задниците натам, а после в кръчмите е ясно!!! Тези не са чували, що е това уиски и има ли почва то в Шотландия!!! biggrin biggrin biggrin Нема да им се верва, накрая ще станем дружески агитки!!! Представям си, как ние им подаряваме шалчета и суичери на ЖБ, а те си свалят миризливите карирани полички и бели калци!!! ХАХАХАХАХАХАХАХАХА - ВЕЛИКОЛЕПНА ГЛЕДКА!!!!!!!!!!!!!! 0011-loko2 0014-lokooo 0018-th_animalsex 0035-00004 0021-a0553 0017-bierfass00 0038-00007 0036-00005
_________________
ИСТИНСКИЯТ ФЕН СЛЕДВА, ПОДКРЕПЯ И ПИЕ ЗА ОТБОРА СИ НАВСЯКЪДЕ!!! BICEMO JACИ!!! Д. ОКУКА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 19 Юли, 2011 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

бившия лидер на Гробари коментира Хайдук



biggrin
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 19 Юли, 2011 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

стадионите на Дънди ФК и Дънди Юнайтед



Селтик


_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hooligana1986



Регистриран на: 16 Сеп 2006
Мнения: 719
Местожителство: In The Heart Of The Enemy

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 7:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Wisla Krakow 2-0 Skonto




http://www.youtube.com/watch?v=dqywUzdnLe8&feature=player_embedded

Шкендия-Партизан



_________________

ALL GIVE SOME - SOME GIVE ALL !!
DB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 7:43    Заглавие: Отговорете с цитат

тоя симпатяга нали написа че били 950 човека в Рига,
дай боже всеки му както се вика clapping clapping clapping
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

на ст.Филип II /чист македонец/ се е играл мача Шкендия(Тетово)-Партизан ....
нека не са българи тея македонски боклуци,не ни и трябват ,
ето го бъдещето им,



Партизан спечели без проблеми и гостуването си на македонския шампион Шкендия във втория квалификационен кръг на турнира Шампионска лига. Сърбите победиха с 1 : 0 и смълчаха около 7 000 зрители на македонския национален стадион "Филип Втори" в Скопие.

Най-запомнящо в цялата среща беше присъствието по трибуните на фенове на всички македонски клубове, подкрепяни от албанци, и дори присъствието на ултрасите на Плисат Прищина от съседно Косово. Впечатление направи и огромният албански флаг, покрил сектора с публиката на Шкендия.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian



Регистриран на: 26 Апр 2009
Мнения: 1433

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 12:10    Заглавие: Отговорете с цитат

За кво говорим...
Цигани ,турци ,македонци обединявайте се хахахах
деба и помиите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия са чао до няколко години и стават Косово 2...И после се обединяват с Албания без нито един изстрел...А ние преди 100 години сме се били толко войни за подобно нещо...И пак кур bad angry2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 12:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Schickeria" забрани на Нойер да се приближава до агитката и да целува емблемата на Байерн

Най-крайните фенове на германския гранд Байерн (Мюнхен) държат на условието си, че ще се въздържат от протести срещу новото попълнение Мануел Нойер, само ако стражът спазва създадените от тях правила за поведение. Според групировка на баварските фенове "Schickeria" те са били съобщени на Нойер на среща с него.

"Шпорт Билд" разкри какви са въпросните правила:

1. Нойер няма право да пее песни за Байерн на мегафона на стадиона
2. Нойер няма право да води празненствата на отбора след победа
3. Нойер няма право да се приближава до Южната трибуна с феновете на Байерн
4. Нойер няма право да хвърля фланелката си в трибуните
5. Нойер няма право да целува емблемата на Байерн на екипа с
и

Капитанът на баварците Филип Лаам реагира доста ядосано на изискванията на феновете.

"Извън отбора няма никакви правила за поведение. Има само правила вътре в отбора, които трябва да се спазват от всички, включително и от Мануел. Все ни е едно какво казва някаква малка група от хора. Мануел е част от нашия отбор, ние сме един отбор. Който освирква Мануел, не подкрепя Байерн. Със сигурност няма да го приемем добре", отсече той.



E тва е много яко...И колко приложения има тука...Не е истина просто... black_eye bye bye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

тая групировка нещо мноо турски ми звучи бе,
а кво значи да не дава тон по мегафона?

или гугъл транслатора е преебал "новината" biggrin
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7153
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет 21 Юли, 2011 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха аз да бех на мястото на Мануел щех да пускам по 5 гола на мач.
тия байрен са най-големите смешници bye
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 72, 73, 74  Следваща
Страница 63 от 74

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum