Никола Котков
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 16 Юни, 2010 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
традиция- Това, което се предава от поколение на поколение; установеното от предшествениците, което се повтаря като обичай. Извършвам по традиция.

Е сега предното поколение като е било заспало, нашата традиция да сме заспали ли да бъде; въобще ми вадиш някакви неща от контекста, прочети какво съм написал отново. Почитането и гробищата въобще не съм го изтъквал като да става традиция (в този смисъл на думата) както и не съм написал, че говедата ще ни изхвърлят нещата - просто ще ги затрупат с шитните си (както всяка година).
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 16 Юни, 2010 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе сутринта и тва е. Къде после 18-19:00 по жегите дето нема едно цветенце отде да купиш на гробищата ебаси...8:00 среща там и тва е... acute
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
venci



Регистриран на: 02 Окт 2006
Мнения: 2181
Местожителство: ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря 07 Юли, 2010 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.blitz.bg/sport/article/65202
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Пет 30 Юли, 2010 16:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Нова книга за легендата на Локо София Никола Котков
Sportni.bg


Журналистът Петър Милушев представи новата си книга "Футболният магьосник Никола Котков", заявявайки, че легендата на Локомотив София е бил благородник, както на терена, така и извън него.

На пресконференция в "Пресклуб България" за промоцията на книгата бяха дошли авторът й, дъщерята на Котков - Мария Коткова, издателят Захари Николов, дългогодишният капитан на Локомотив Иван Димитров, Стратега Димитър Пенев, както и още много легенди на столичните "железничари".

"Трудно е да се пише за титан като Котков. Според мен Милушев успя в своето начинание. Каза ми колко труд е положил. Книгата ще се раздава без пари", сподели издателят Захари Николов.

"Бях сянка на Котков. Мога да ви разкажа много за него. В книгата има 60 уникални снимки. Котков бе благородник, както във футбола, така и извън него", разкри самият автор Милушев.

Съотборникът на Котков в Локомотив Иван Димитров сподели: "Котков остави трайни следи в българския футбол. Жалко, че го няма".

Никола Котков е една от легендите на Локомотив София. Роден е на 9 декември 1938 г. в София. Играл е за Локомотив София (1956-1968), ЖСК Славия (1969) и Левски (1969-1971).

Има 322 мача и 163 гола в "А" група (274 мача със 142 гола за Локомотив, 36 мача с 18 гола за Левски и 12 мача с 3 гола за ЖСК Славия). Двукратен шампион на страната през 1964 с Локомотив и през 1970 с Левски, носител на Купата на Съветската армия през 1970 и 1971 г. с Левски.

През сезон 1967/68 отбелязва 28 гола (рекорд за Локомотив), но остава втори след Петър Жеков от Берое, който вкарва 31 гола. Има 26 мача и 12 гола за "А" националния отбор (1961-1969), за "Б" националния тим има 10 мача и 8 гола, за младежкия има 7 мача и 5 гола, а за юношеския национален отбор има 16 мача и 8 гола.

Европейски шампион за юноши през 1959 г. Участва на СП-1966 в Англия (играе в мача срещу Унгария). В евротурнирите има 11 мача и 10 гола (6 мача и 7 гола в КЕШ - 2 мача за Левски и 4 мача със 7 гола за Локомотив и 5 мача с 3 гола за Левски в КНК).

"Заслужил майстор на спорта" от 1967 г. През 1964 г. е избран за Футболист № 1 на България. Невероятен нападател притежаващ ненадминат по силата си точен удар с левия крак, техничен, с точни подавания.

Брилянтен изпълнител на преки свободни удари и корнери, при които неведнъж топката директно е влизала в противниковата врата. Един от любимците на българската публика, изключителен джентълмен, отличаващ се с коректност на терена.

Печели купата за индивидуално спортсменство през 1970 г. Преминава в Левски след обединението на Локомотив София със Славия София в ЖСК Славия. Загива на 30 юни 1971 г. заедно с Георги Аспарухов в автомобилна катастрофа. На негово име се организира международен детски турнир от Локомотив София. Наско Джорлев от Струмица, Македония посвещава "Песен за Гунди и Котков" на загиналите български футболисти.


Някой да е разбрал за това?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 30 Юли, 2010 17:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдаааааа разбрале сме!!! Един светъл лъч в мрачната ни сегашна действителност. С нетърпение очаквам да я взема и да я изям с кориците. biggrin
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 30 Юли, 2010 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

http://sportni.bg/?tid=20&oid=10220&galid=25543

clapping clapping clapping clapping clapping clapping clapping clapping
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 31 Юли, 2010 0:00    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.novsport.com/news106387_1070.html

Сичко много добро ама само с пожелания и викове "Ура" не става. connie_29
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Veskoloko



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1514
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 31 Юли, 2010 7:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесно,прекрасно ! clapping
Оооообаче,защо книгата ще се раздава безплатно,човека е положил немалко труд и заслужава да вземе някой лев най-малкото щото си е ЛОКОМОТИВЕЦ !!! clapping Кой и как ше ги "разпределя"бройките...?!? black_eye
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Съб 31 Юли, 2010 7:57    Заглавие: Отговорете с цитат

clapping

Нова книга за легендата на Локо София Никола Котков


Журналистът Петър Милушев представи новата си книга "Футболният магьосник Никола Котков", заявявайки, че легендата на Локомотив София е бил благородник, както на терена, така и извън него.

На пресконференция в "Пресклуб България" за промоцията на книгата бяха дошли авторът й, дъщерята на Котков - Мария Коткова, издателят Захари Николов, дългогодишният капитан на Локомотив Иван Димитров, Стратега Димитър Пенев, както и още много легенди на столичните "железничари".

"Трудно е да се пише за титан като Котков. Според мен Милушев успя в своето начинание. Каза ми колко труд е положил. Книгата ще се раздава без пари", сподели издателят Захари Николов.

"Бях сянка на Котков. Мога да ви разкажа много за него. В книгата има 60 уникални снимки. Котков бе благородник, както във футбола, така и извън него", разкри самият автор Милушев.

Съотборникът на Котков в Локомотив Иван Димитров сподели: "Котков остави трайни следи в българския футбол. Жалко, че го няма".

Никола Котков е една от легендите на Локомотив София. Роден е на 9 декември 1938 г. в София. Играл е за Локомотив София (1956-1968), ЖСК Славия (1969) и Левски (1969-1971).

Има 322 мача и 163 гола в "А" група (274 мача със 142 гола за Локомотив, 36 мача с 18 гола за Левски и 12 мача с 3 гола за ЖСК Славия). Двукратен шампион на страната през 1964 с Локомотив и през 1970 с Левски, носител на Купата на Съветската армия през 1970 и 1971 г. с Левски.

През сезон 1967/68 отбелязва 28 гола (рекорд за Локомотив), но остава втори след Петър Жеков от Берое, който вкарва 31 гола. Има 26 мача и 12 гола за "А" националния отбор (1961-1969), за "Б" националния тим има 10 мача и 8 гола, за младежкия има 7 мача и 5 гола, а за юношеския национален отбор има 16 мача и 8 гола.

Европейски шампион за юноши през 1959 г. Участва на СП-1966 в Англия (играе в мача срещу Унгария). В евротурнирите има 11 мача и 10 гола (6 мача и 7 гола в КЕШ - 2 мача за Левски и 4 мача със 7 гола за Локомотив и 5 мача с 3 гола за Левски в КНК).

"Заслужил майстор на спорта" от 1967 г. През 1964 г. е избран за Футболист № 1 на България. Невероятен нападател притежаващ ненадминат по силата си точен удар с левия крак, техничен, с точни подавания.

Брилянтен изпълнител на преки свободни удари и корнери, при които неведнъж топката директно е влизала в противниковата врата. Един от любимците на българската публика, изключителен джентълмен, отличаващ се с коректност на терена.

Печели купата за индивидуално спортсменство през 1970 г. Преминава в Левски след обединението на Локомотив София със Славия София в ЖСК Славия. Загива на 30 юни 1971 г. заедно с Георги Аспарухов в автомобилна катастрофа. На негово име се организира международен детски турнир от Локомотив София. Наско Джорлев от Струмица, Македония посвещава "Песен за Гунди и Котков" на загиналите български футболисти.



[img]http://media.abv.bg/img.phtml?id=349138[/img]

http://sportni.bg/?tid=20&oid=10220&galid=25543
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Съб 31 Юли, 2010 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен, че ще се раздава безплатно, още къде ще се раздава и на кой, щото нали. black_eye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
brun4ev



Регистриран на: 14 Авг 2009
Мнения: 674
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Съб 31 Юли, 2010 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

значи относно книгата някой ако може да ми прати 4-5 бройки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veskoloko



Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1514
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 01 Авг, 2010 6:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом е "безплатно",поне една ше ти уредиме... boast clapping !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Нед 01 Авг, 2010 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат




Директорката на спортния музей Катя Иванова сподели, че най-искреният и заслужен израз на почит към незабравимия Никола Котков ще бъде възстановяването на юношеския футболен турнир в негова памет. Предложението бе посрещнато с аплодисменти и ветераните на железничарския клуб обещаха да направят всичко възможно инициативата да се възроди още следващата година.

clapping

ЛЕГЕНДИТЕ НЕ УМИРАТ acute
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 02 Авг, 2010 11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

книгата е трепач clapping
трябва да разберем кой е спонсора на Петър Милушев за издаването й ,едно благогодарим да му кажем Smile
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 02 Авг, 2010 11:36    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
книгата е трепач clapping
трябва да разберем кой е спонсора на Петър Милушев за издаването й ,едно благогодарим да му кажем Smile


Подкрепям! clapping
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum