Никола Котков
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 04 Ное, 2010 12:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Чели ли сте това? Просто онемях...Имало и свестни журналисти....

37 години след убийството на Никола Котков - другият поглед на легендата "Гунди"

"С какво ми е помогнал Васил Левски? Ако не беше той и тези с него, сега щях да работя във вестник "Хюриет", да имам три GSM-а и да взимам 5 000 долара заплата", гневеше се навремето тогавашният ми главен редактор в "Меридиан Мач" Георги Атанасов в опит да обясни защо за него Апостола не е национален герой. И в подкрепа на тезата си извеждаше онзи пример с Дякона, който, за да се спаси пред турците, заклал малко българче. Не знам това артефакт ли е или болно въоражение, но знам, че един друг Апостол, този на футболното недоволство, бе убит през 1971 година. Тогава на Витиня, караният с привишена скорост от Георги Аспарухов автомобил, отне на България Никола Котков! Уби вярата на страната, че може да си различен. Че може да пиеш 4 мастики и да направиш за смях флагманите на партията ЦСКА и Левски. Днес на хората между 20 и 30 години името на Котето не им говори нищо. Или почти нищо, ако съдим по реакциите от "Герена" и "Надежда". Първите се опитват да придадат допълнителна значимост на Гунди, приобщавайки към "синята" идея и Котков. Край "Илиянци" пък се настаниха ортодоксални "евреи" като Николай Гигов и Чавдар Цветков, чиято първа задача бе да сложат точка на турнира "Никола Котков". Играл съм на него, на турнира де, гонил съм топката там, когато лично знаменитият сър Боби Чарлтън прати свой личен отбор, за да уважи легендата на Локомотив. Виждал съм как на този футболен мемориал Начко Михайлов, Сашо Костов, Георги Берков, Александър Шаламанов, Динко Дерменджиев, Митата Якимов и прочие легенди са стояли не една минута, а цяла вечност, преклонени пред гения на Никола Котков. Бях там, когато 20 000 на финала с "армейците" в "Надежда" така ревнаха преди мъжкия мач с Ботев (Вр), че ЦСКА загуби финала, просто защото се изправи срещу духа на Котето. След тази среща всички на главния стадион, които бяхме долу на пистата, се преклонихме пред малкия паменик на Котков, покрай който бяха сложени медалите. И тогава Батето, под чийто патронаж бе турнира каза: "Блажени сте вие локомотивците, че сте имали мъжкар като Котков". Дали заради всичко това, дали защото съм сред онези момчета от школата, редили чимовете на стадион "Локомотив", не мога да приема случващото се днес с Никола Котков. Не може убийството на една легенда да превърне в легенда този, които го е извършил. Слушал съм премъдрия Георги Берков, която ни обясняваше, че ако не бяха убили Котето, той щеше да се върне в Локо. Пак той разказваше как в Политбюро Милко Балев полудял, че един пияница е вкарал 4 гола на проправителствения ЦДНА. Знам как ведомственият Левски е отклонявал МВР-средства, за да напие Котето преди мач със "сините", с надеждата на другия ден правилния отбор да има по-лек мач. А онзи, от трудовия край на столицата, да вземе да вкара на пияна глава два гола за 20 минути и да реши мача... България няма нужда от противопоставяне, а от зачитане на легендите. Когато обаче днес Тодор Батков и коалиционните му ДПС-партньори от "Надежда" зачеркват легендата "Никола Котков", България трябва да се надигне. И на "Овча купел", където Котето съхрани кариерата на Симеон Симеонов, биейки спасителна дузпа в ръцете му, веднага след световното в Мексико, където стражът бе анатемосан. И на "Армията", където Котков си "призна", че той е ударил попа от Попското до ЦУМ, а не полковник Иван Колев. И под тепетата, където бай Никола се застъпи Христо Бонев да получи шанс, пък било то и за негова сметка. И още много са примерите за величието на Никола Котков. Затова оставете Котето на Локомотив, на България. Не го правете фон на тържествата на този, който го уби.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stoian



Регистриран на: 26 Апр 2009
Мнения: 1433

МнениеПуснато на: Чет 04 Ное, 2010 13:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Настръхнах .Евала!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет 04 Ное, 2010 13:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Тва го качвам в инфото......може ли да ми кажеш Метал откъде го цитираш това нещо ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 04 Ное, 2010 14:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
Чели ли сте това? Просто онемях...Имало и свестни журналисти....

37 години след убийството на Никола Котков - другият поглед на легендата "Гунди"

"С какво ми е помогнал Васил Левски? Ако не беше той и тези с него, сега щях да работя във вестник "Хюриет", да имам три GSM-а и да взимам 5 000 долара заплата", гневеше се навремето тогавашният ми главен редактор в "Меридиан Мач" Георги Атанасов в опит да обясни защо за него Апостола не е национален герой. И в подкрепа на тезата си извеждаше онзи пример с Дякона, който, за да се спаси пред турците, заклал малко българче. Не знам това артефакт ли е или болно въоражение, но знам, че един друг Апостол, този на футболното недоволство, бе убит през 1971 година. Тогава на Витиня, караният с привишена скорост от Георги Аспарухов автомобил, отне на България Никола Котков! Уби вярата на страната, че може да си различен. Че може да пиеш 4 мастики и да направиш за смях флагманите на партията ЦСКА и Левски. Днес на хората между 20 и 30 години името на Котето не им говори нищо. Или почти нищо, ако съдим по реакциите от "Герена" и "Надежда". Първите се опитват да придадат допълнителна значимост на Гунди, приобщавайки към "синята" идея и Котков. Край "Илиянци" пък се настаниха ортодоксални "евреи" като Николай Гигов и Чавдар Цветков, чиято първа задача бе да сложат точка на турнира "Никола Котков". Играл съм на него, на турнира де, гонил съм топката там, когато лично знаменитият сър Боби Чарлтън прати свой личен отбор, за да уважи легендата на Локомотив. Виждал съм как на този футболен мемориал Начко Михайлов, Сашо Костов, Георги Берков, Александър Шаламанов, Динко Дерменджиев, Митата Якимов и прочие легенди са стояли не една минута, а цяла вечност, преклонени пред гения на Никола Котков. Бях там, когато 20 000 на финала с "армейците" в "Надежда" така ревнаха преди мъжкия мач с Ботев (Вр), че ЦСКА загуби финала, просто защото се изправи срещу духа на Котето. След тази среща всички на главния стадион, които бяхме долу на пистата, се преклонихме пред малкия паменик на Котков, покрай който бяха сложени медалите. И тогава Батето, под чийто патронаж бе турнира каза: "Блажени сте вие локомотивците, че сте имали мъжкар като Котков". Дали заради всичко това, дали защото съм сред онези момчета от школата, редили чимовете на стадион "Локомотив", не мога да приема случващото се днес с Никола Котков. Не може убийството на една легенда да превърне в легенда този, които го е извършил. Слушал съм премъдрия Георги Берков, която ни обясняваше, че ако не бяха убили Котето, той щеше да се върне в Локо. Пак той разказваше как в Политбюро Милко Балев полудял, че един пияница е вкарал 4 гола на проправителствения ЦДНА. Знам как ведомственият Левски е отклонявал МВР-средства, за да напие Котето преди мач със "сините", с надеждата на другия ден правилния отбор да има по-лек мач. А онзи, от трудовия край на столицата, да вземе да вкара на пияна глава два гола за 20 минути и да реши мача... България няма нужда от противопоставяне, а от зачитане на легендите. Когато обаче днес Тодор Батков и коалиционните му ДПС-партньори от "Надежда" зачеркват легендата "Никола Котков", България трябва да се надигне. И на "Овча купел", където Котето съхрани кариерата на Симеон Симеонов, биейки спасителна дузпа в ръцете му, веднага след световното в Мексико, където стражът бе анатемосан. И на "Армията", където Котков си "призна", че той е ударил попа от Попското до ЦУМ, а не полковник Иван Колев. И под тепетата, където бай Никола се застъпи Христо Бонев да получи шанс, пък било то и за негова сметка. И още много са примерите за величието на Никола Котков. Затова оставете Котето на Локомотив, на България. Не го правете фон на тържествата на този, който го уби.


кой е автора да му пратиме каса Уиски????
направо немам думи
ГОЛЯМ
бие в ръцете на Симеон Симеонов от славия и отива и го прегръща братски clapping
и футболист и човек и спортсемен...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 04 Ное, 2010 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Авторът за всеобщо учудване е...Чвор Чворович...Чвористия... comando comando comando biggrin
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Jenia LCI



Регистриран на: 25 Сеп 2006
Мнения: 1626

МнениеПуснато на: Чет 04 Ное, 2010 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

кой не чете форума внимателно??
http://ultrasloko.com/forums/viewtopic.php?p=55821&sid=fbb0c809cc5c209ecde03292280ea168
comando
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 19 Ное, 2010 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

ЦСКА организира турнир в памет на Гунди
17 ноември 2010 14:57
Автор: Георги А. Стоянов

Надпреварата е посветена още на Георги Найденов, Иван Колев, Манол Манолов, Атанас Михайлов(Начко), Симеон Симеонов и други легенди на софийските отбори

Футболен клуб ЦСКА и комплекс „Царско село” организират турнир за юноши родени 1998г. и 1999г. в памет на легендите на четирите софийски отбора. /Георги Найденов, Иван Колев, Манол Манолов, Георги Аспарухов(Гунди), Атанас Михайлов(Начко), Симеон Симеонов и др./ По програма срещите на родените през 1999г. ще се проведат на 20.11.2010г. с начален час 10:00ч., а на родените през 1998г. – на 21.11.2010г. отново с начален час 10:00ч. Мачовете ще се играят в новооткритото закрито изкуствено игрище в комплекс „Царско Село”.

Подготвителните групи от Детско юношеските школи на отборите ще играят по системата всеки срещу всеки. Турнирът ще се играе на две полувремена по 10 минути.

Програма на турнира:Събота – 20.11.2010г. – родени 1999г.

10:00ч. ЦСКА-Локомотив (Сф)

10:30ч. Левски-Славия

11:00ч.ЦСКА-Славия

11:30ч. Локомотив (Сф)-Левски

12:00ч. Славия-Локомотив (Сф)

12:30ч. ЦСКА-Левски


Неделя – 21.11.2010г. – родени 1998г.

10:00ч. ЦСКА-Локомотив (Сф)

10:30ч. Левски-Славия

11:00ч. ЦСКА-Славия

11:30ч. Локомотив (Сф)-Левски

12:00ч. Славия-Локомотив (Сф)

12:30ч. ЦСКА-Левски

A такааааааааа...навремето най-реномираният детски турнир се казваше "Никола Котков" и се организираше от кой? От ДФС Локомотииииив? Ами сега.... bad bad bad banned
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ORLIIIN
Гост





МнениеПуснато на: Пон 06 Дек, 2010 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес един от нашите идоли ако беше между нас щеша да празнува своя имен ден. Светла му памет и да не забравяме ,че след 3 дена той можеше да празнува 72 години.
Никола Котков ще остане винаги в сърцата ни.
Върнете се в началото
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6717

МнениеПуснато на: Пон 06 Дек, 2010 22:31    Заглавие: Отговорете с цитат

ORLIIIN написа:
Днес един от нашите идоли ако беше между нас щеша да празнува своя имен ден. Светла му памет и да не забравяме ,че след 3 дена той можеше да празнува 72 години.
Никола Котков ще остане винаги в сърцата ни.


точно казано

http://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%9F%D0%A4%D0%9A_%D0%9B%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2_%28%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F%29

http://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 03 Юли, 2011 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.fanface.bg/komentar/item/1650-забравихме-ли-легендата-си??.html
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tseko



Регистриран на: 02 Сеп 2008
Мнения: 1735
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Нед 03 Юли, 2011 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.youtube.com/watch?v=7pp7VZS3x0g&feature=player_embedded
comando
_________________
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tseko



Регистриран на: 02 Сеп 2008
Мнения: 1735
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Нед 03 Юли, 2011 23:00    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.youtube.com/watch?v=J_eHM9DockE&feature=player_embedded
_________________
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum