НАЦИОНАЛЕН СТАДИОН В КВ. НАДЕЖДА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 29 Мар, 2011 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

отзвук от вестника на Бай Ганьо - Стандарт comando

Строят спортното бижу върху базата на "Локомотив"
Борисов вдига Уембли в Надежда


какъв Уембли,кво лизане на задници angry2 banned

Цитат:
Нов национален стадион по критериите на УЕФА ще вдигнат в София. Съоръжението може да започне да се строи в края на годината, обяви премиерът Бойко Борисов. По думите му експерти обсъждат варианта стадионът да се издигне в кв. "Надежда", на мястото на сегашната база на "Локомотив"-София. Финансовият министър Симеон Дянков уточни, че стадионът ще се събори и на негово място ще се построи нов. Предстои кметът на София Йорданка Фандъкова и главният архитект Петър Диков да направят проучвания за мястото и за финансирането на проекта, а градският парламент да одобри проекта за новото спортно бижу.
От 2012 г. УЕФА разрешава мачовете от Шампионската лига да се играят само на стадиони, в които 80% от местата са покрити с козирка. Националният стадион "Васил Левски" не отговаря на изискванията.
"Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му, и ако футболистите знаят, че нямат шанс да играят пред своя публика, то и мечтите им ще бъдат такива." С тези думи премиерът обясни дали вижда български футболен отбор в Шампионската лига. Така че не трябва само да искаме, а и да даваме, категоричен бе Борисов, който е запален футболен фен.
Досега за новото място на националния стадион се лансираха Божурище и терен край летището. Премиерът съобщи още, че се очаква на 23 юли да бъде открита новата спортна зала в София. След изграждането й над 20 вида спорт ще може да кандидатстват за домакинство на европейски и световни първенства.


http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-03-29&article=362431
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЖСК СОФИЯ



Регистриран на: 08 Сеп 2006
Мнения: 2217
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 29 Мар, 2011 16:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбирам, че има доводи, че изказването на Бойко Борисов може да се окаже и за добро...ще изчакаме да видим, но все пак моето мнение е, че трябваше да реагираме. Доста от вас знаят, че винаги съм казвал, че алтернативата на сегашното ръководство липсва, опитвал съм се винаги да се въздържам от остри мнения особено спрямо Иво Тонев, но просто вече търпението се изчерпва. Лично за себе си, не виждам как последните изказвания по темата със стадиона ще бъдат за доброто на Локомотив...
_________________
"Когато публиката е малко, замисли се за причината!" - Никола Котков
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
paradoxxx
Гост





МнениеПуснато на: Вто 29 Мар, 2011 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе аз не знам какво се хващаме на думите на някакъв псевдо премиер.Един прятел ми каза,че негова роднина,която работи в строителната фирма,която в момента строи спортната зала на 4км и евентуалното построяване на новият национален стадион,че строителството на нов стадион е запланувано да е до летището.
Върнете се в началото
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто 29 Мар, 2011 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

ЖСК СОФИЯ написа:
Разбирам, че има доводи, че изказването на Бойко Борисов може да се окаже и за добро...ще изчакаме да видим, но все пак моето мнение е, че трябваше да реагираме. Доста от вас знаят, че винаги съм казвал, че алтернативата на сегашното ръководство липсва, опитвал съм се винаги да се въздържам от остри мнения особено спрямо Иво Тонев, но просто вече търпението се изчерпва. Лично за себе си, не виждам как последните изказвания по темата със стадиона ще бъдат за доброто на Локомотив...



Изпълнителният директор на столичните "железничари" Иво Тонев също коментира новината пред Topsport.bg. "Ако наистина има такъв проект, тепърва ще се дискутира. Но по принцип идеята звучи добре. Мястото е добро, има голям паркинг, ще бъде добре. Важно е да уточним, че стадионът е изцяло държавен.

Могат да направят с него каквото решат. А оттам-нататък къде ще играем и тренираме и дали ще има някакво обезщетение или не е въпрос на разговори", коментира Тонев.

angry2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Демек -"Елате ни наебете, па после дори може и да не ни платите" bad bad bad angry2 angry2 angry2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 8:23    Заглавие: Отговорете с цитат

paradoxxx написа:
Абе аз не знам какво се хващаме на думите на някакъв псевдо премиер.Един прятел ми каза,че негова роднина,която работи в строителната фирма,която в момента строи спортната зала на 4км и евентуалното построяване на новият национален стадион,че строителството на нов стадион е запланувано да е до летището.


по принцип това е шефа на държавата,какъвто и комик да е,
фирмата,която строи спортната зала е Главбулгарстрой и тя е 100% държавна,не е гласувано от Столичен общински съвет още къде ще е този нов национален стадион,все пак му се обнародват решенията,а там не са само ГЕРБ,които гласуват като кучето на Павлов banned .Така че приказки "един чичо в трамвая ми каза"не ни помагат,трябва да се търси официална информация.
Иво Тонев като човек на ГЕРБ вади логична "позиция",какво очаквате да скочи на Бърбойко ли?
Друго си мисля,тоя премиер го кичиха с шалчета на Ботев,Черно море,
даде стадиона на канарчетата на някакъв мътен консорциум зад който стои Цветан Василев от Корпоративна Банка.Над 70 % от парите на държавните предприятия се държат в тази банка,демек им е нещо като ковчежник.Там покрай закичването с шалчета на Тича има заиграване с ТИМ от много отдавна..."нашичкия"президент Гиги не оре много при това правителство,
не че като беше ОК с предишното нещо направи angry2 ...
Сега да чакаме СОС да гласуват да бутнат сегашния ДЪРЖАВЕН (изведнъж се оказа)ст.Локомотив и да строят национален....
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 8:59    Заглавие: Отговорете с цитат

тука в-к Стандарт се опитват да вкарат малко яснота...

Цитат:
120 милиона лева излиза стадион колкото "Васил Левски"
4-ма кметове искат родния Уембли
Проектът до летището с едни гърди пред конкурентите


Ще започне ли да печели мачовете си националният ни отбор по футбол, ако играе на нов модерен стадион? Трудно е да се отговори на този въпрос. Сред фенове, а и сред нехаещи за футбола софиянци обаче мненията са категорични - стадион "Васил Левски" в центъра трябва да бъде заменен от съвременно съоръжение в покрайнините на града. Условията са ясни - да има хубава връзка с основен път, метростанция и (или) спирка на железниците. Така е по целия свят, където новите съоръжения са задължително в предградията на големите градове.За арена на новия стадион се борят четири кметства. Това в Божурище напира най-отдавна. Предимствата са безкрайните бивши военни терени. Недостатък са комуникациите, но от Божурище предлагат удължаване на метрото и булевард "Тодор Александров". Най-сериозна изглежда кандидатурата на кв. "Враждебна". Също става въпрос за бивш военен терен между летището и Ботевградско шосе. Теренът е до бъдещата последната спирка на отсечката на метрото, което се строи от "Младост" до аерогарата. Има място и за голям спортен мол, хотели и заведения, така че мястото може да се превърне в комплекс за забавления и отдих.
Министър Свилен Нейков разкри и вариант с общински терен до Цариградско шосе, на който сега се помещава "Метро". С условието, че магазинът реши да се премести. Комуникациите и мястото за паркинги изглеждат идеални.
Последна беше лансирана идеята за стадион "Локомотив" в "Надежда". Проблем обаче е реституцията на земята под сектор "А", както и липсата на достатъчно свободни пространства. Стадионът е заграден от жк "Свобода", тържището в Илиянци и булевард. А и до най-близката спирка на метрото има поне 15 минута вървене пеш през панелките.
На подобни места в света не се правят стадиони, за да не се пречи на жителите, както става в момента при всеки мач на "Васил Левски". Освен това УЕФА изисква солидни свободни пространства. "За стадион за 50 000 души стандартът е между 6000 и 8000 места за автомобили и отделно за автобуси и тежки камиони", обясни главният архитект на София Петър Диков.
Няма да бъде лесна задачата и с финансирането, тъй като засега само държавата проявява инициатива. В края на лятото финансовият министър Симеон Дянков трябва да реши дали има пари за подобна инвестиция. Стандартът при строеж на стадиони е цената да се измерва за едно място. В момента у нас тя върви около 3000 лв. Тоест нов стадион с капацитета на "Васил Левски" от 40 000 места ще излезе 120 милиона лева, без в тази сума да влизат нови пътища и евентуални реституционни обезщетения.
Екип на "Стандарт"

Изискванията
за категория 4, най-високата с която се оценяват стадионите от УЕФА:

Размер на терена: 105 на 68 м
Стая за съдиите с минимални размери 20 кв., една индивидуална тоалетна със седалка, два душа, шест места и бюро.
Осветление - 1400 лукса, което максимално покрива терена и корнерите. В случай на авария трябва да има собствено захранване, което да осигури светлина от 800 лукса.
Минимум 150 паркоместа за ВИП, които трябва да са разположени на сигурно и охранявано място.
Всичките места за зрители трябва да бъдат седящи, като височината на облегалките не трябва да надхвърля 30 см.
Входовете трябва да бъдат екипирани с модерна пропускателна система, която да дава информация за билетите и евентуалното нахдвърляне на капацитета.
Минималният брой на местата трябва да е 8000. За финал на Лига Европа - 40 000, а за Шампионска лига - 70 000.
Контролна стая, която да е екипирана с техника, показваща какво става по всички места на стадиона.
Телевизионна система за близко наблюдение извън и вътре в стадиона, екипирана с цветни монитори.
ВИП ложа с минимален брой 500 места, от които 100 се дават на гостите. Към нея трябва да има 400 кв. зона за екстри - ресторанти и т.н.
Помещение за работа на журналистите, което е с минимум размери 200 кв. и за 75 души. Отделно място или помещение за работа на минимум 25 фотографи.
Централна тв платформа от 10 кв., която да може да побере минимум 4 камери.
Прес ложа с минимален брой 100 места, 50 от които са с банки.
Две отделни телевизионни студия с минимални размери 5 на 5 метра и 2,5 м височина. Едното от тях задължително трябва да има изглед към терена.
Зона за бързи интервюта след мача, чийто минимални размери са 2,5 на 2,5 метра, и лесен достъп до нея.
Паркинг за Подвижните телевизионни станции - 1000 метра.
Зала за пресконференции, която да е екипирана с отделни места, банки, боксове, озвучителна система и подиум за камери. Да побира минимум 75 души.

По света
Македония ни изпревари
Дори и бедните братовчеди от Македония ни изпревариха със строителството на национален стадион. Градският стадион в Скопие, който на практика имаше един свестен сектор с прокапала козирка, беше ремонтиран на етапи. Сега вече носи помпозното име "Филип II", капацитетът му е 36 000 седящи места.

Лондон пръсна над милиард
900 000 милиона паунда, или 1,024 милиарда евро, хвърлиха в Англия за построяването на новия "Уембли" в Северозападен Лондон. Основен акционер е футболната федерация на Англия с близо 740 000 милиона паунда. Следва държавната лотария със 120 милиона паунда. С по около 20 милиона паунда дребни акционери са Общинският фонд за развитие на Лондон, както и Министерството на културата, медиите и спорта.

Бундестимът е без дом
Доста богати държави нямат национален стадион по футбол, върху което все пак трябва да се замислим. Вярно, повечето от тях имат олимпийски. Първо, той не е само за футбол, и второ, националните отбори обикалят на други стадиони. Такъв е примерът с Германия, но там поне 10 клубни съоръжения са екстра класа. Бундестимът обикаля постоянно между тях. "Чергари" са и в "Скуадра адзура", въпреки новия олимпийски стадион в Торино. Испания също обикаля градовете, почти не ползва олимпийския в Барселона. Световният и европейски шампион предпочита клубните стадиони на "Севиля" и "Валенсия" заради горещата публика и липсата на обиди на тема "Реал" - "Барса". Без национален стадион са още Швейцария, Португалия, Чехия, Холандия


стадиона на Макединия,това бил онзи на който гостувахме като играхме с Македония Гьорче Петров,сега достроявали останалите сектори,тогава голямата им трибуна преброих към 50 реда agree






black_eye
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 9:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооооооо...на тва естадио кенефите им не ни помнят с добро..Ама ский за кво иде реч...Скоро и Косово ще ни изпревари бате... comando comando comando
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

бате колко по темата е това? comando

Красин Кръстев,шеф на лицензионна комисия към БФС,
общо взето нищо не се знае знае ли се????

Цитат:
Кръстев е категоричен, че независимо от евентуалното отпадане на изискването, трябва да започнем да строим нов многофункционален национален стадион по съвременните изисквания още от сега. По думите му нашите съоръжения са морално остарели.

„Стадионите в България са морално остарели. Ако ние можем да говорим въобще за модерни стадиони, това означава да започнем да строим не от днес, а от вчера да сме започнали, защото нашите са морално остарели. Те в този си вид, в който те в момента стоят, те са нерентабилни, нито са възможни да се експлоатират като стадиони със съвременни изисквания, защото знаете там има и конструктивни проблеми на някои от стадионите, а и не са рентабилни, защото освен да се провеждат футболни срещи на тези стадиони, те за нищо не стават.”

„Трябва да се мисли за многофункционален стадион, това е съвременното. Така че задължително трябва да строим, и то трябва да сторим съвременни стадиони.”

По последни информации строителството на новия национален стадион ще започне най-рано през 2012 г., а не както премиерът Бойко Борисов обяви - през 2011 г. До подобно становище стигнаха специалисти от сектора, които са запознати с процедурните изисквания за мащабния проект.

От Министерството на физическото възпитание и спорта (МФВС) признаха, че документацията по въпроса е огромна и все още има доста неизвестни около началото на грандиозното съоръжение. Проучване на "168 часа" показа, че националният отбор на България и софийските клубове, които участват в европейските клубни турнири, могат да играят своите мачове на стадион "Васил Левски" и "Герена".

Към днешна дата не е ясно дори и къде ще бъде издигнато новото съоръжение.

"Непрекъснато се правят срещи с главния архитект на столицата Петър Диков за възможния терен, където да бъде построен стадионът - признаха от Министерството на спорта. - Почти сигурно е, че мястото ще бъде квартал "Враждебна"."

В процеса са впрегнати няколко институции - Министерството на спорта, Столична община, Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Министерството на финансите.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Вестник 24 Часа:

Цитат:
До края на годината държавата ще започне строителството на нов национален стадион. Той може да е на мястото на стадион “Локомотив”, който е опасен и на него не се играят мачове. Това съобщи вчера премиерът Бойко Борисов, който провери строителството на метрото.

“Мислим вариант стадионът да е в Надежда около метростанцията или на мястото на “Локомотив”. Разбрал съм се с Дянков в края на годината да даде първите средства, за да започнем да го строим. Но ще се съобразим с предложението на кмета на София и главния архитект”, обясни Борисов.

Той подчерта, че от 2012 г. България ще остане без лицензиран стадион, тъй като “Васил Левски” няма да отговаря на международните изисквания. “Представете си български отбор да се класира в Шампионска лига и да ходи да играе в Белград. Или да откажем домакинство на европейско първенство, защото нямаме стадион. В кой град, в коя държава, в коя европейска столица няма поне един такъв стадион. За съжаление, всичко ни дойде накуп. Трябва да правим и зали, и стадиони, и метро, и магистрали, и южни дъги и какво ли не”, оплака се Борисов.

Преди 5 месеца “24 часа” първи съобщи, че ще се строи нов национален стадион. Тогава главният архитект на София Петър Диков предложи съоръжението да се издигне върху 100 дка държавен терен до летището. Стадионът ще струва около 110 млн. лв. и ще е за 50 000 зрители.

Почти сме готови с градоустройствените проучвания за терена край летището, но няма пречки стадионът да е и на мястото на “Локомотив”, обясни Диков.


Значи явно зависи от главния архитект Петър Диков,
имам една определенна идея...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

То от тоа бауш ако знаеш колко неща зависат... bye bye biggrin

Те за тва и тия от радиото казаха че ще го погнат щото каквото и да си говорим той е човеко май дето ще каже къде blum2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега тука следва един тънък момент - представете си, че в крайна сметка НЯМА да се строи национален стадион наместо "Локомотив", какво следва от наша страна?

Аз ще ви кажа - обръщаме се СРЕЩУ "държавата" с въпрос, след като този стадион/терен е "държавен" (както Бърбойко рече), не следва ли да бъде отдаден на концесия, стопанисван, нещо, и най-важното - КОЙ ЩЕ ПОНЕСЕ ОТГОВОРНОСТТА ЗА СЪСИПИЯТА В "НАДЕЖДА"?

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
voyagerx



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 427

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар, 2011 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

pa®tci написа:
Сега тука следва един тънък момент - представете си, че в крайна сметка НЯМА да се строи национален стадион наместо "Локомотив", какво следва от наша страна?

Аз ще ви кажа - обръщаме се СРЕЩУ "държавата" с въпрос, след като този стадион/терен е "държавен" (както Бърбойко рече), не следва ли да бъде отдаден на концесия, стопанисван, нещо, и най-важното - КОЙ ЩЕ ПОНЕСЕ ОТГОВОРНОСТТА ЗА СЪСИПИЯТА В "НАДЕЖДА"?

Според мен трябва някак си да се прехвърли от държавата на общината, за да се даде на концесия. Мисля, че общината не може да даде на концесия държавно имущество.
Би трябвало собствеността да е някъде из Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията. scratch_one-s_head
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 31 Мар, 2011 7:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Много добра статия на Зарков,като изключим заглавието което е на редакцията на 7 Дни Спорт

Кой ще забележи, ако гръмнат ст. "Локомотив"?



Ако София разполага с поне малко реално работещи институции, стадионът на Локо (Сф) отдавна трябваше да е затворен


Проблемът на червено-черните е не къде ще живеят, а как да оцелеят


ВЛАДИМИР ЗАРКОВ
SPORTLINE.BG

Една изпусната реплика от премиера Бойко Борисов взриви спокойствието в петия по големина град в България след София, Люлин, Пловдив и Младост - Надежда. А и не само там, ако съдим по гневната реакция на феновете на Локомотив (София) в цялата столица. Анонсираното взривяване на едноименния стадион, за да се издигне там национален такъв след време, е наистина изключително важен въпрос. И по него е противопоказано да се реагира първосигнално.
Да, при сриване на стадион "Локомотив", червено-черните ще загубят окончателно своя дом. Но имат ли те такъв сега? Не са ли по-скоро футболен клошар, чийто дом е запечатан? Всъщност, ако София разполага с поне малко реално работещи институции, този терен отдавна да е затворен въобще за обитаване. Там покривите текат, подовете подават, а ламарините летят като кинжали в китайски филм.
В канцеларията на Гигов мирише на мухъл под тази на колегата му отсреща Владо Аврионов са се населили неизследвани дори от Петър Берон животински видове. Да не говорим, че е по-лесно да отговориш на въпрос за 100 000 лева на Ники Кънчев, отколкото да намериш в спортния комплекс тоалетна, в която да не потънеш до шия. Стига да е отключена.
Днес стадион "Локомотив" е просто паметник на това, което се случва с футболния клуб, с дружеството. Наподобява онова грозно нещо пред НДК, дето трябваше да е лице на 1300-годишнината ни. Ей такова уродливо лице е и стадионът на Железничарите. Ако Бойко Борисов беше хванал Евгений Бакърджиев да види сметката и на стадиона, както на мавзолея, никой от феновете нямаше да разбере, че "Локомотив" е изчезнал. Защото никой не ходи там! Футболът домакинства на "Васил Левски", децата играят в Требич, юношите - още по-надалеч. Женският волейбол го закриха, мъжки отдавна няма, баскетболът крета на ЛФК ниво. На практика на "Локомотив" отиваш, ако искаш да стигнеш по-бързо до Илиянци или пък имаш час при лечителя в мазето на сектор "В". Там спорт няма!
За червено-черните днес е жизненоважно да решат не къде, а как ще живеят. Ще го има ли Локомотив въобще? Защото няма да е чудно, ако след баскетбола, волейбола и водната топка, и футболът също вземе да предаде богу дух. Ето това е проблемът на феновете, а не къде ще ходят на мач. Да, в Надежда вместо 500 на мач ще са 1000, но ако има какво да гледат. Всъщност декларацията на ултрасите напипва този проблем и неслучайно за първи път се отива към толкова директна атака срещу Николай Гигов и Иво Тонев.
Гледам ги с какъв бодряшки плам пък те се готвят да стопанисват бъдещия национален стадион!
Нанасят се вече, кабинети си избират!
Да, най-нормалното нещо е Локомотив след време да домакинства на новия стадион. Така, както ще го прави Уест Хем в Лондон на Олимпийския. Железничарите са прекалено голям клуб за България, за да чергарстват като Велбъжд между Пловдив и Кюстендил. Мястото им е в Надежда, без значение на "Локомотив" или на новия национален стадион. Но е абсурдно той да се отдава на клуба по какъвто и да е начин. Вече нееднократно стана дума, че Гигов и Тонев затриха историята на Локомотив, обрекоха го на мизерно настояще и му откраднаха бъдещето. Сега да ги награждават за това с Национален стадион е висша форма на безотговорност
Мисля, че тотото е достатъчен дар.
Иначе, ако погледнем реално квартал "Надежда" е наистина най-добрият вариант за място на новия национален стадион. За национален комплекс въобще с всичките приходоизточници - хотел, магазини, ресторанти. И този въпрос трябва да бъде решен час по-скоро, докато още се копае метрото в работническия квартал. Защото е немислимо да имаме представителен стадион, без до него да е метроспирката. В Надежда националният стадион ще живее 365 дни в годината, защото около и в него постоянно ще има потребление. Докато вдигнат във Враждебна или Божурище, той губи на 90 процента смисъла си. Ако ще изливаме 120 милиона, за да направим стадион за 5 мача на година на националите и един турнир по лека атлетика - по-добре да си останем с "Васил Левски".

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет 31 Мар, 2011 9:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Напипай гоооооооооо biggrin biggrin biggrin
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 5 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum