Локо София организира мач в памет на Начко Михайлов-05.07.11
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Отминали мачове
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет 01 Юли, 2011 15:20    Заглавие: Локо София организира мач в памет на Начко Михайлов-05.07.11 Отговорете с цитат

Локо София организира мач в памет на Начко Михайлов
01 юли 2011 13:52
Футболни легенди се събират на 5-ти юли

На 5-ти юли 2011 г. се навършват 62 г. от рождението на Атанас Михайлов – Начко, легендарния играч на Локомотив Сф и българския футбол, който напусна този свят на 1-ви октомври 2006 г.

В памет на знаменития футболист и по повод 62-годишнината от рождението му във вторник, 5-ти юли, от 18.30 ч. на ст. „Локомотив” ще се играе приятелски мач между ветераните на Локомотив Сф и Сборен отбор от ветерани, бивши национали и приятели на бате Начко. За ветераните на Локомотив Сф ще играят Ангел Колев, Нако Дойчев, Бойчо Величков, Венци Арсов, Йордан Стойков – Бумбо, Боре Илиев, Борис Манолков и още много други бивши съотборници и възпитаници на легендата.

Атаката на отбора със сигурност ще бъде водена от малкия син на Начко Виктор, а неговият брат Мишо ще бъде помощник на ст. треньора Григор Петков. Старши треньор пък на сборния отбор ще бъде Димитър Пенев, а с капитанската лента тима ще изведе Премиерът на България г-н Бойко Борисов. Във формацията ще се включат Емил Бучински, Павел Панов, Божидар Искренов, Емил Спасов, Сашо Борисов и други популярни бивши футболисти. Гости на срещата ще бъдат кмета на София г-жа Йорданка Фандъкова, Валентин Михов и др. Входът за събитието е свободен и нека всички, които обичат Начко Михайлов да дойдат, защото легендите се раждат и никога не умират.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6717

МнениеПуснато на: Пет 01 Юли, 2011 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега мача се организираше от синовете на Начко, най-после в нещо да се включи и т. нар. "ПФК"
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 01 Юли, 2011 16:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко са се включили е отделна тема...

Но аз лично съм адски бесен от поредното асоцииране на властта в лицето на ББ с Начко и с Локомотив. ЛОКОМОТИВ НИКОГА НЕ Е БИЛ ОТБОР НА ВЛАСТТА!!! И това е било най-голямото му очарование. Оставиха бате Начко да умре забравен, без бенефис, без нищо, а сега трупат дивиденти на негов гръб. Мисля че трябва да вземем отношение по въпроса angry2 aggressive2 aggressive2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ra4mO



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 4475
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пет 01 Юли, 2011 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
Колко са се включили е отделна тема...

Но аз лично съм адски бесен от поредното асоцииране на властта в лицето на ББ с Начко и с Локомотив. ЛОКОМОТИВ НИКОГА НЕ Е БИЛ ОТБОР НА ВЛАСТТА!!! И това е било най-голямото му очарование. Оставиха бате Начко да умре забравен, без бенефис, без нищо, а сега трупат дивиденти на негов гръб. Мисля че трябва да вземем отношение по въпроса angry2 aggressive2 aggressive2


АБСОЛЮТНО!

Да го духа политическият ПР!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Съб 02 Юли, 2011 12:39    Заглавие: Отговорете с цитат

"Отзад - катеначо, отпред - бате Начо!" - това е историческа реплика, свързана с футбола ни.

На 5 юли 1949 година е роден легендарният Атанас Михайлов Христов, по-известен като Начко Михайлов. Той умира на 1 октомври 2006 година. Като футболист Михайлов е бил нападател. Прави дебют за мъжкия отбор на Локомотив София едва на 15-годишна възраст. За „червено-черните“ играе в периода от 1964 до 1968 година. Вторият му период в тима е от 1971 до 1981 година. От 1969-1871 година носи екипа на ЖСК Славия.

През 1981 преминава в кипърския Неа Саламина, където остава 1 сезон. Има 348 мача и 148 гола в „А“ група (301 мача и 136 гола за Локомотив и 47 мача с 12 гола за ЖСК Славия). Двукратен шампион на България през 1964 и 1978 година с екипа на Локомотив. Изиграл 45 мача за националния отбор, в които е реализирал 23 гола. Две срещи е изиграл и за "Б" тима на Бълария, в които се отчел с 1 попадение. 46 мача с 31 гола за младежкия национален отбор (до 23 г.), за който е рекордьор по отбелязани голове. За юношеския национален (до 17 г.) отбор е изиграл 3 мача, в които е отбелязал един 1 гол. Участва на Световното първенство през 1974 година в Германия.

Сребърен медалист от Олимпийските игри в Мексико през 1968 година. Тогава е обявен за най-добър футболист на турнира. Четвъртфиналист за Купата на УЕФА през 1978/1979 година. Двукратен финалист в турнира за Купата на България 1975 и 1977 година. Става Футболист на България през 1979 година.

В евротурнирите има общо 21 мача и 9 гола, 8 от тях за Локомотив. С червено-черната фланелка отбелязва едно попадение в турнира за КЕШ. Незабравими за феновете остават мачовете с Монако 1979/80 година. Тогава отбелязва 5 гола в две срещи. „Железничарите“ печелят едната с 4:2, а губят другата с 1:2. По този повод получава прякора „Моначко“.

Изключителен техник с несравним поглед върху играта и спортсменско поведение на терена. Майстор на паса, свободните удари и голове направо от ъглов. Дългогодишен лидер на "железничарите". Приключва кариерата си в Неа Саламина Кипър. Впоследствие треньор и селекционер в любимия си Локомотив София. Абсолютен рекордьор по отбелязани голове за националните отбори (54).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 7:53    Заглавие: Отговорете с цитат

абе,тоя дали ше играе?


_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 8:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Е много ясно. То затова е цялата истерия. А Фандъкова ще вика за него bad banned
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 9:00    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
абе,тоя дали ше играе?



Как нема да играе бе.Нали цел живот е бил капитан на националния отбор,та сега е капитан на ветераните!
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 9:28    Заглавие: Отговорете с цитат

за съжаление ще има много хора посетили тоя мач не заради панметта на бате Начко,а заради Бойко Борисов bad ,
но това е положението...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 11:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако коварната болест не го бе отнела от нас преди 5 години, днес Начко Михайлов щеше да навърши 62. Всички, които се интересуват от футбол, знаят, че това е един от големите български футболисти в историята. Съвременниците му го помнят с брилянтните изпълнения на пряк свободен удар, с чудесните му извеждащи пасове, дори с головете направо от корнер. Имаше неподражаем стил, на който не можеше да попречи дори лекото коремче в по-късните му футболни години. Малко известен факт е, че Атанас Михайлов дебютира в „А“ група на 15 години и 363 дни, два дни преди 16-ия си рожден ден. Голям играч, легенда на Локомотив Сф. В негова памет тази вечер от 18.30 часа ще се състои мач между ветерани на стадиона в „Надежда“.
Но на мен ми се ще да ви споделя една лична история отпреди доста години. Ще си позволя да ви я разкажа от първо лице, единствено число, защото тя остави сериозен емоционален спомен у едно хлапе. Чували сте за прякора, който лепнаха на Начко Михайлов французите едно време. Той стана МОНАЧКО в техните очи, след като вкара общо 5 гола във вратата на монегаските в двата мача на Локо Сф срещу Монако от евротурнирите. Четири в България за 4:2 и още един в Княжеството за 1:2 и крайния успех за нашия тим през сезона 1979-80 година.
Тогава бях 16-годишен ученик в лицей в Тунис и с нетърпение чаках поредния брой на списанието „Франс футбол“, за да прочета последните новини и коментари от света на футбола.
А в онзи конкретен брой имаше голям материал, посветен на мачовете Локо Сф – Монако. С очите си видях заглавието „Моначко“. А още по-приятното съвпадение бе, че разлиствах списанието в компанията на мой съученик-французин, привърженик именно на отбора на Монако.
И тогава едно българче в чужбина се почувства изключително гордо от своята националност. Затова пази и до днес спомена от онзи момент, който сега сподели с вас.
Какво да добавя сега, години по-късно, освен: „Благодаря ти, бате Начко-Моначко!“
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6717

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 11:25    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе мачът не е ли от 18:30 бе?!?!

И къде виси тоя плакат!?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се предава пряко мача по :

http://www.livesport.bg/news/bgfootball/s/1949182091

acute
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pride



Регистриран на: 28 Сеп 2006
Мнения: 6717

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 16:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Metala написа:
Абе мачът не е ли от 18:30 бе?!?!

И къде виси тоя плакат!?


Нямам идея новспорт са го снимали.
_________________
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Юли, 2011 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Да му еба майката случи ми се сечен крак и не можах да ида на стадиона да го гледам angry2 angry2 angry2 angry2 Сега тука гледам на живо...за сефте виждам да коментират мач по уредбата...Не мога да преценя колко хора има и дали е имало полит лизане преди мача...ама тия дето са били ще кажат...

Сега казаха че имало над 1000 души... clapping clapping
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Отминали мачове Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum