Новините извън спорта 2013
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 01 Яну, 2013 22:12    Заглавие: Новините извън спорта 2013 Отговорете с цитат

Десетте най-важни фигури в световната политика през 2013 г.


Британският в. "Дейли телеграф" изготви списък на личностите, които които ще пишат историята на света през новата година





Барак Обама и Ангела Меркел


Американският президент, иранският духовен лидер, израелският премиер и сирийският президент ще бъдат сред десетте фигури, които ще напишат историята на 2013 г., прогнозира британският в. "Дейли телеграф".

Барак Обама встъпва във втория си мандат на 23 януари и го чакат големи предизвикателства като Иран и Сирия.

Сирийският президент Башар Асад може скоро да се озове в самолет на път за изгнаничеството си.

Бенямин Нетаняху е изправен пред парламентарни избори на 20 януари и вероятно ще бъде преизбран.

Иранският духовен лидер аятолах Али Хаменей може да се окаже с ключова роля в прогреса на Иран към създаването на ядрено оръжие.


още по темата


"Форбс": Обама остава най-влиятелният в света

3|1099
06.12.2012

Сред десетте фигури на 2013 г. попадат и германската канцлерка Ангела Меркел, която най-вероятно ще бъде преизбрана на изборите през септември, Джон Кери, номиниран за нов държавен секретар на САЩ на мястото на Хилари Клинтън, както и Джон Бейнър, председателят на долната камара на Конгреса, който ще се очертае като ключов играч в каквито и да е законодателни преговори в САЩ.

В десятката са още Си Цзинпин, новият китайски президент, оглавил вече Китайската комунистическа партия, както и младият севернокорейски лидер Ким Чен-ун, от когото се очаква да предизвика света с нов ядрен опит.

Дали анализаторите го искат или не, но през 2013 г. сред десетте личности в политиката, за които ще се говори най-много, ще е и Силвио Берлускони, обявил намерението си да се бори за шести премиерски мандат, посочва вестникът.
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 02 Яну, 2013 22:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Този го разсипаха заради някакви некадърници от екипа му правили тоя клип,написали в Гугъл "Пампорово снимки" и тая излиза третата по ред и се оказва от някви американски каманяци, държава и всичко се прави с чичо гугъл,не е сериозно бе да ви ЕПМ.
и драма голяма, кучетата и кервана,нали.
Бедна работа

http://www.youtube.com/watch?v=yNzw5Z8LS50&feature=player_embedded
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 02 Яну, 2013 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Еееее все пак сме държавата на присмехулниците...Ако направиш нещо стойностно никой нема да ти каже евалато, ама ако се наакаш всички ще ревнат как меришеш black_eye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 03 Яну, 2013 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
Този го разсипаха заради някакви некадърници от екипа му правили тоя клип,написали в Гугъл "Пампорово снимки" и тая излиза третата по ред и се оказва от някви американски каманяци, държава и всичко се прави с чичо гугъл,не е сериозно бе да ви ЕПМ.
и драма голяма, кучетата и кервана,нали.
Бедна работа

http://www.youtube.com/watch?v=yNzw5Z8LS50&feature=player_embedded


Ти мани майтапи,ама накрая говорил нещо за повишаване на доходите,и показали нюйоркската стокова борса biggrin
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 03 Яну, 2013 22:54    Заглавие: Отговорете с цитат

ето я снимката:



издънката си е ,но пак казвам
не е това най голямия проблем на държавата.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 14 Яну, 2013 23:08    Заглавие: Отговорете с цитат

подкрепям идеята,
Попа не е само площад където се събират херцаджии...
http://zabulgaria.org/tr/projects/%D0%94%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D0%BC-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B81/432

а ако имам власт бих промеил името на "последния Бг владетел" Шишман comando ,иначе толко китно местенце в София.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря 16 Яну, 2013 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-странните имена в България


Странен избор на лични имена винаги е имало, но през последните години в България се появяват страшно много будещи недоумение имена. Това заяви в интервю за „Фокус” специалистът по ономастика* проф. д-р Анна Чолева-Димитрова.
По думите й Законът за гражданската регистрация е много либерален и позволява всякакви имена.

"Не бих казала, че някои имена могат да ни служат за смях, по-скоро, според мен, можем да плачем, като виждаме какви са резултатите от нехайството по отношение на именуването на българските граждани", твърди проф. Димитрова.

Тя даде примери от последните няколко години на имена на новородени българчета.

"Българският творчески гений се представя подобаващо при избора на лично име. Също така има чужди имена, които в съчетание с бащиното и фамилното име звучат меко казано странно, по-точното е - абсурдно", добави Димитрова.

Сред най-странните имена са: Жара, Озарена, Дева, Канарче (женско), както и Искерасия, Леола, Маиза, Панола, Пелин, Туана, Любовета, Трифозара, Орис, Стихия, Фея, Хармони, Самър, Чидемма, Удиян (женско), Версай, Кротизар (мъжко) и др.

По думите на проф. Димитрова представителите на някои малцинствени групи предпочитат за лично име на децата си имена на герои от сериали - Инджи и Шехерезада, както и известни имена от модата - Армани, Шанел и "модифицираното" Версачи.

"На запад са забранени именуванията на деца с географски названия, но у нас има Манчестър и Челси - те са и футболни отбори и може да се предполага дали детето е кръстено на футболния отбор, или на географското име, но те означават и названия на населени места. Срещат се също имената Флоренсия, Валенсия, Дакота, Анфийлд", посочи още проф. Чолева-Димитрова.

*Ономастиката е раздел от лингвистиката, който се занимава със значението, произхода и разпространението на собствените имена


ЕБИ МУ МАЙКАТА !
Толкова хубави български имена има, а четох проучване че най-често кръщавали момичетата Виктория, що за идиот трябва да си boast
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 16 Яну, 2013 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Идея си нямаш каква е трагедията с новокръстените, особено като се произнасят тъпите им майки black_eye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 16 Яну, 2013 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

А що за изверг трябва да си,за да си заклеймиш детето за цял живот с името Канарче,Пелин или Стихия black_eye
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 17 Яну, 2013 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Turo_Bufera написа:
А що за изверг трябва да си,за да си заклеймиш детето за цял живот с името Канарче,Пелин или Стихия black_eye


Нослане не се учудвай грам. В българската народна традиция е яко заложено здрави и силни деца да се кръщават с грозни имена, за да не им е уруки и да не ги харесва чумата. За тва има имена като Грозьо, Грую,Грозданка и т.н.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 17 Яну, 2013 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам кво и виждаш грозно на грозданката?Мен си ме кефи!
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет 17 Яну, 2013 20:57    Заглавие: Отговорете с цитат

bulgarista написа:
Най-странните имена в България


Странен избор на лични имена винаги е имало, но през последните години в България се появяват страшно много будещи недоумение имена. Това заяви в интервю за „Фокус” специалистът по ономастика* проф. д-р Анна Чолева-Димитрова.
По думите й Законът за гражданската регистрация е много либерален и позволява всякакви имена.

"Не бих казала, че някои имена могат да ни служат за смях, по-скоро, според мен, можем да плачем, като виждаме какви са резултатите от нехайството по отношение на именуването на българските граждани", твърди проф. Димитрова.

Тя даде примери от последните няколко години на имена на новородени българчета.

"Българският творчески гений се представя подобаващо при избора на лично име. Също така има чужди имена, които в съчетание с бащиното и фамилното име звучат меко казано странно, по-точното е - абсурдно", добави Димитрова.

Сред най-странните имена са: Жара, Озарена, Дева, Канарче (женско), както и Искерасия, Леола, Маиза, Панола, Пелин, Туана, Любовета, Трифозара, Орис, Стихия, Фея, Хармони, Самър, Чидемма, Удиян (женско), Версай, Кротизар (мъжко) и др.

По думите на проф. Димитрова представителите на някои малцинствени групи предпочитат за лично име на децата си имена на герои от сериали - Инджи и Шехерезада, както и известни имена от модата - Армани, Шанел и "модифицираното" Версачи.

"На запад са забранени именуванията на деца с географски названия, но у нас има Манчестър и Челси - те са и футболни отбори и може да се предполага дали детето е кръстено на футболния отбор, или на географското име, но те означават и названия на населени места. Срещат се също имената Флоренсия, Валенсия, Дакота, Анфийлд", посочи още проф. Чолева-Димитрова.

*Ономастиката е раздел от лингвистиката, който се занимава със значението, произхода и разпространението на собствените имена


ЕБИ МУ МАЙКАТА !
Толкова хубави български имена има, а четох проучване че най-често кръщавали момичетата Виктория, що за идиот трябва да си boast


а ти съвсем нежно да го пампуркаш?
или???
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет 17 Яну, 2013 21:33    Заглавие: Отговорете с цитат

blum2 blum2 air_kiss
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Нед 20 Яну, 2013 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат





Цитат:
new age-а дойде и се случват невъзможни неща - Доган се оттегли, макар и формално, а Костов и Надежда пак се събраха, макар и формално.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 21 Яну, 2013 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Нема такъв тотален циркаджилар....Немаааа comando comando
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 1 от 10

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum