Битката Пулев-Кличко
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 14:37    Заглавие: Битката Пулев-Кличко Отговорете с цитат

Мисля че заслужава тема,за пръв път българин излиза в директна битка за световната титла по бокс срещу действащ св.шампион, макар и в момента да има 56710 федерации,които организират 'битка за световно'.

Мача е тази събота 15.11 -мисля че НОВА ТВ ще дават директно.



Претендентът за световната титла по бокс в свръхтежка категория при професионалистите Кубрат Пулев даде интервю пред руския в. "Спорт сегодня". В него говори за предстоящия на 15 ноември бой с шампиона Владимир Кличко и за детството си. Предлагаме ви го със съкращения:



- Лесно ли ти беше да подновиш подготовка след отлагането на мача за ноември?

- Без проблеми. Дори беше по-добре, защото имам повече време да се подготвя. Тренирах на 2000 м надморска височина на базата "Белмекен" в България. Често я ползват не само български спортисти, но също така украински и руски. Сега продължавам да се готвя в Германия. Правя спаринги.

- Имаш ли план за мача?

- Не искам да разкривам тактическите постановки. Обещавам на феновете интересен мач. В последно време Владимир имаше само един силен противник - Александър Поветкин. След това се би с Липей, това беше лесен мач за него.

- Къде е твоят шанс? Да свалиш Владимир с късметлийски удар?

- Смятам, че имам всичко за победата. Готов съм физически. Бърз съм, имам добра стратегия. Уверен съм, че боят ще протече по моя сценарий. Но и искам да добавя, че с Владимир не се намираме в еднакви условия.

- Защо?

- Като боец на "Зауерланд" имам подписано съгласие с националната антидопингова агенция, вече 5-а година. Такова беше изискването на телевизия ARD. Непрекъснато им казвам къде се намирам, в кой град и в кой хотел. Ако не ме намерят, това е равно на положителна допинг проба. Когато им написах, че идвам от България при брат ми в Германия, те ме чакаха на летището. За последния месец дадох 3 проби. От началото на годината съм дал поне 6. Не виждам в това голям проблем. Искам всички да знаят, че съм чист. При Кличко са съвършено други условията за антидопингов контрол. Той дава проби само след мач. Предложих му да се тестваме в равни условия, да даде проба преди мача. Той отказа, позовавайки се на своя договор. Да, формално Кличко нищо не нарушава. Но той е шампионът. На негово място щях да се съглася да дам проба, за да докажа на всички, че съм чист.

- А какво мислиш за мнението, че Владимир има "стъклена" брадичка?

- Така говорят. Трябва сам да пробвам.

- В твоята кариера имаш два боя с украинци - Заворотни и Педюра. Спечели и двата боя по точки, но май не ти беше лесно?

- С украинските боксьори никога не е лесно. Още като аматьор съм играл с тях. Имат силна школа и добри треньори. Украинците са опасни съперници, истински бойци.

- Ти заслужи да се биеш с Кличко след 20 победи от 20 мача. А сега Шанън Бригс привлича вниманието към себе си, последния път свали Владимир във водата.

- Славяните имаме друг манталитет. Трябва да се държиш като мъж. Бригс се държи като клоун. По правилата шампионът може да избира съперник сред първите 15 в ранглистата. А къде е Бригс? Засега той е Господин Никой.

- Било ти е писано да станеш боксьор. Баща ти Венко Пулев е шампион на България в свръхтежка категория. А брат ти Тервел има бронзов медал от олимпиадата през 2012 г.

- Да, баща ни много е искал момчета. С майка ми са имали 3 момичета. После сме се появили с Тервел. Татко ни запозна с бокса. Малчуганите не се интересуват много от спорт, но татко ни казваше: "Сега ще ви покажа". И ни запозна с бокса. В известна степен даже настояваше да се занимаваме с бокс. Винаги ни е възпитавал, за да станем шампиони. Това беше най-голямата му мечта.

- Баща ви ли беше вашият пръв треньор?

- С нас се занимаваше 2 години. След това каза, че трябва да идем в някой клуб. Татко ни водеше в залите, за да избере клуб. Казваше: "Не, този треньор не ви подхожда, това е несериозно." Така минахме през 3-4 клуба и накрая се установихме в ЦСКА. Докато не почина през 2007 г., татко внимателно следеше кариерите ни с Тервел.

- Ако победиш Владимир на 15 ноември, какво ще бъде първото, което ще направиш на следващата сутрин?

- Ще благодаря на Бог и на моя баща.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат



Кубрат Пулев и брат му откриват новата зала на Локо Сф

Най-известните момчета на ринга, братята Пулеви ще отрият новата зала на Локомотив (Сф) в понеделник, разки Стандарт. Сред звездните гости освен Кубрат и Тервел Пулеви, ще бъде още световният шампион Детелин Далаклиев, както и Александър Владимиров.
Те ще поставят автографите си върху огромни фотоси, а по стените ще грейнат снимките на още велики наши имена в мъжкия спорт с ръкавици. Възраждането на боксовия клуб на "железничарите" вече е факт. 30-годишният Боби Георгиев заедно с партньора си Станислав Станчев преобразяват до неузнаваемост помещение на стадиона в "Надежда" от 200 квадрата, та и отгоре заедно със съблекалните за мъже и жени. Амбицирани са да върнат старата слава на "червено-черните" от времето на 90-те, когато "Локо" (Сф) печели отборни титли на страната.

Тренировките се водят единствено от специалист в определени часове. Такса за деца няма. Иначе месечната е 50 лв., но може да се тренира и по два пъти на ден. Ограничения също няма. И така заниманието буквално излиза без пари. "Срещу тази сума, можеш и да спиш в залата, ако поискаш", споделя Георгиев. Националите ни младша също ще се насладят на лукса. Заедно с наставника им Боби Бояджиев ще присъстват на събитието с надеждата да се заредят с емоция зпреди предстоящото европейско първенство в София.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 14:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Кубрат Пулев

Кубрат Венков Пулев (известен като Кобрата) е български боксьор, бивш национален състезател. Роден на 4 май 1981 г. в София. Той е най-известният български боксьор в момента и се състезава в категория над 91 кг. Син е на боксьора в тежка категория и шампион от 50-те и 60-те години Венко Пулев.


Започва боксовата си кариера на 13 години в школата на ЦСКА. Преди да започне да тренира бокс е тренирал 1 година футбол. Състезава се в категорията на най-тежките — над 91 кг. Пулев е избран за спортист на февруари 2008 г. Брат му – Тервел Пулев, също е известен боксьор.

През 1998 г. е привлечен в националния отбор на България като зад гърба си вече има много отличия от детски и юношески състезания. През 2002 г. Кубрат печели първото си голямо отличие - купа "Странджа". През 2005-а завоюва бронзов медал на световното първенство в Китай, а през 2006-а - и на европейското в Пловдив. Участва и на Летните олимпийски игри в Пекин през 2008 г. и няколко месеца след това става европейски шампион в гр. Ливърпул в категория над 91 кг.

Носител на Интернационалната титла на IBF в тежка категория, след победа над Травис Уолкър с единодушно съдийско решение, през 2011 година. На 5 май 2012 г. става европейски шампион в тежка категория в мач с Александър Димитренко - спаринг партньор на братята Кличко.[1]

От 2009 г. е в професионалния бокс и постига успехи само за две години и половина. Понастоящем Кубрат Пулев тежи 114 кг и е висок 194 см.[2]

През 2012 г. печели европейската титла на Европейския боксов съюз в тежка категория. На 29 септември в Хамбург Пулев се изправя срещу руския боксьор Александър Устинов и защитава двете си титли, като побеждава Устинов (202 см, 136 кг) в тежък двубой. Пулев нокаутира руснака в 11-тия рунд. По този начин, освен че защитава титлите си, получава шанс да се изправи срещу световния шампион Владимир Кличко през 2013 година. Спортист на годината на България за 2012 г. Мъж на годината за 2013г.[3]

На 24 август 2013 г. побеждава по точки Тони Томпсън. [4]

Световният боксьор на България Кубрат Пулев получи приза „Родолюбец“ номер 1 за 2013 година.[5]

На 14 декември 2013 г. Кобрата побеждава американеца Джоуи Ейбъл чрез технически нокаут в мач за защита на интернационалната си титла на Международната боксова федерация

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82_%D0%9F%D1%83%D0%BB%D0%B5%D0%B2
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат




_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 15:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да се сберем някъде да гледаме и да крещим! clapping clapping bb
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 15:58    Заглавие: Отговорете с цитат

И после да ревем. boast
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат




Владимир Кличко се изправя срещу Кубрат Пулев в битката на годината. Двамата излизат на ринга на 15 ноември в зала "О2" в Хамбург. Кличко ще защитава шампионските пояси, а Кубрат Пулев стигна до мача като претендент. Галавечерта започва в 21:00 часа българско време, като преди гвоздея Кличко - Пулев ще има три други двубоя. Мачът трябваше да се проведе на 6 септември, но в последния момент Кличко го отложи заради контузия. От тук до 15 ноември в БЛИЦ ще следим всяка стъпка на двамата боксьори, ще има много новини, мнения и анализи, както и очаквания за двубоя
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

парци написа:
И после да ревем. boast


Ти ше ревеш оти ше платиш сметката blum2
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Пон 10 Ное, 2014 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Българският боксьор Кубрат Пулев отказа да присъства на пресконференцията преди мача му срещу Владимир Кличко.

Скандалното решение бе взето, тъй като по договор на събитието можел да се яви единствено боксьорът, но не и неговият щаб.

Поради тази причина Кобрата остана пред вратата на залата, а на негово място от организаторите на срещата - промоутърската компания на Кличко, поставиха стол.

"Жалко, че Пулев не присъства тук. Неговият мозък е промиван от мениджърите му", заяви по темата самият Владимир Кличко, цитиран от БГНЕС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное, 2014 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-дългоочакваният боксов сблъсък между Кубрат Пулев и Владимир Кличко ще бъде предаван в събота (15 ноември) по „Нова Телевизия“. Това обявиха от медията с официално съобщение. Студиото, с водещ Емил Здравков, ще започне точно в 23:00 ч., предлагайки поредица от видео материали и анализи на олимпийския шампион от Москва ‘80 Петър Лесов и на журналиста Камен Петров. Боксовият специалист на „Нова“ Огнян Георгиев ще коментира мача на живо от Хамбург.

Задочен съвет към Кубрат Пулев чрез телевизията отправя Рос Пюрити, първият боксьор, победил и нокаутирал Кличко: „Пулев трябва да го накара да се бие, а не да го остави да разиграва.”

Пред камерата на медията застана и основният треньор на Кличко – американецът Джонатан Бенкс, който нареди българина под номер две сред сериозните съперници на неговия възпитаник до момента: „Пулев е като бик и е много силен. Личи му, че иска победата. Това се вижда в очите му.“

Преди най-дългоочаквания двубой за 2014 всеки ден в спортните емисии на Нова зрителите ще могат да видят интервюта и коментари на едни от най-утвърдените имена в бокса, сред които и Леймън Брюстър, последният боксьор, успял да извоюва победа над украинеца.

В специално интервю за „Нова“, Алексей Лезин, единственият боксьор на планетата, побеждавал и двамата братя Кличко на аматьорския ринг, заяви, че това ще бъде игра на нерви. „Кубрат трябва да покаже психика, защото Кличко притежава опита”, коментира той и заяви, че българинът не трябва да се пречупва в първите два рунда.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 11 Ное, 2014 14:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Кобрата излиза срещу Кличко със специални ръкавици


Кубрат Пулев ще излезе на боксовия ринг срещу Владимир Кличко със специални ръкавици. По повод срещата за световната титла в тежката категория, спортната марка, която обслужва българската бокс-гордост, изработи специфични боксови ръкавици, пригодени за Кобрата.

Боксовите ръкавици са издържани в цветовете на националния трибагреник, което напълно кореспондира с национализма на Пулев. Както е известно, Кобрата многократно е заявявал, че се гордее с това, че е българин.

clapping clapping clapping
0036-00005 0036-00005 0036-00005
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zaspalan
Ultras Spirit


Регистриран на: 01 Сеп 2006
Мнения: 1678
Местожителство: Панелна Джунгла

МнениеПуснато на: Съб 15 Ное, 2014 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкъсо следя професионалната кариера на Кубрат и през тези години съм чувал какви ли не неща за него предимно отрицателни . 99% не вярваха че ще има победа,че ще победи известни боксьори че ще стигне там където в момента, камо ли до мач с Кличко камо ли световен шампион което е много вероятно.Изведнъж момчето започна да жъне победа след победа сгази имена като Устинов,Димитренко,Томпсън изведнъж самия титан Кличко започна да изпитва страх от него и всеячески да избягва мача и беше задължен да се бие с него и до последния ден от мача не спря с путкенските си номера и какво стана изведнъж, тези хора които го плюеха се бият в гърдите колко велик е Кобрата как се гордяли,че са българи и как винаги вярвали в него и как бил прекрасен патриот и гордост за България. А до преди година две тези същите говореха как бил мутра какъв лош човек, убиец. Дори че бил от ромски произход и как щял гръмко да се провали в професионаланата си боксова кариера. Имаше обаче едни немалко на брой българи които вярваха в него и с радост приемаха всяка негова поредна победа не спираха да вярват него и не обръщахах внимание на типично българската простотия и завист. Успехите на Кобрата са именно за тези хора които с гордост се наричат Българи те виждат Пулев следващия световен шампион докато други тайно ще се надяват Кличко да го нокаутира. Има стара изтъркана фраза,че господ е Българин и тази вечер ще разберем. Смачкай го заради нас и ни напомни какъв велик народ сме.Българи Юнаци!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Съб 15 Ное, 2014 15:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Кубрат ако бие,невероятен успех нес
ъмнено,
ще бъде герой на България известно време,колко си от него зависи,би спечелил много пари с тая титла и спокойно може да си живее живота до края му.Несъмнено ще се опитат всякакви тарикати да го вкарват във схеми, да инвестират заедно проекти и евентуално да го завлекат, не бива да пипа политика ПО НИКАКЪВ НАЧИН, може да бъде пример наистина за децата който несъмнено ще напълнят залите.
ако падне то ясно , мутра от бригадите, Таки, Исуса, Син Сити,Люлин,Фирмата, 3-ти район в София и прочие.
злобен народец сме мамка му, макар че един Стоичков имаше шанса да е всичо най, но няма толко тъпо парче.

Относно мача, малък е шанса някой да му даде мача по точки след 12 рунда, да го свали???защо пък не biggrin
Успех Кобра!
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Нед 16 Ное, 2014 10:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Горд съм с Кубрат,
да е жив и здрав и само напред и нагоре!!!

Цитат:
"Благодаря на всички българи. Ние, българите, никога не се предаваме. Благодаря ви, че дойдохте отблизо и далеч. Това, че имаше късмет, не значи, че се предаваме. Продължаваме напред", каза Пулев след края на мача.

_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista



Регистриран на: 27 Фев 2007
Мнения: 7152
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Нед 16 Ное, 2014 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Кобрата е луд да му скочи така.
Но това му беше единствения шанс, накрая бая хапна ! bad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum