Кодекс на честта
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 07 Мар, 2016 12:37    Заглавие: Кодекс на честта Отговорете с цитат

На 19.02.2016 в Пловдив се състоя историческа среща между представители на всички по-големи агитки у нас. На сбирката бе решено да се приемат правила в „ултра отношенията“ в родната сцена. Лидерите на най-големите групировки в България взеха решение в следващите седмици и месеци да бъде прокаран така нареченият „Кодекс“. Целта е да се избегне фатален край, както и да се върнат нормалните привърженици на футбола по стадионите.

1. Забранява се използването на всякакъв вид “оръжия” и “помощни” предмети при сблъсъци с други привърженици (ножове, палки, боксове, бухалки, тръби и др.).

2. Забраняват се нападенията от типа “много срещу един”. В бой с други привърженици се влиза при приблизително равни бройки.

3. Нокаутиран противник или такъв, изпаднал в състояние на неспособност да се защитава, не се удря. Боят се прекратява.

4. Не се атакуват жени, деца и обикновени фенове.

5. Не се търси конфронтация с противник на работното му място или пред семейството му. Забранява се и причакването пред домовете.

6. Забранява се конфронтацията с други привърженици, участващи в чествания на национални празници, национални герои, мачове на националния отбор и други подобни.

7. Забранява се отнемането от противник на лични вещи, които не са свързани с клуба или групата му. Това представлява кражба.

8. Забранява се подаването на жалби и доноси в полицията срещу други фенове, които не са нарушили описаните тук правила.

9. При случай на неспазване на някое правило от привърженик на даден клуб, то той трябва да понесе „наказание” от своите ръководни фактори.

10. Спиране на пропагандирането на използване на “оръжия” по артикули, стикери, графити, транспаранти, хореографии и т.н.

11. Пропагандиране на “чистия” бой чрез артикули, стикери, графити, транспаранти, хореографии и т.н. (напр. Артикул – “Мъжете се бият с ръце, страхливците – с оръжия”)

12. Не се унищожават графити на съперника, намиращи се на територията на стадиона му.

Нарушаването на горните принципи няма да се толерира!!!
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 07 Мар, 2016 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

СПАЗВАЙ И ПОКАЗВАЙ!!! clapping clapping acute acute acute
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 26 Апр, 2016 19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Поредно безумие - пребиха зверски журналист, фен на Левски

Поредно безумие - пребиха зверски журналист, фен на Левски
Журналистът на в. "Телеграф" Румен Кацаров е бил бит без никаква причина от хулигани преди съботния мач между Левски и Лудогорец. Ултрасите са му налетяли на спирката на автобус №120 на ул. "Черковна". Самият Кацаров, който признава, че е левскар, е отивал на мач на любимия си тим.

Ултраси биха журналист преди Левски - Лудогорец, взеха му фланелката

Ето какво написа колегата в социалната мрежа:

"Вчера едни - със сини фланелки - не мога да ги нарека фенове, ме поступаха малко. 15 на 1! Резултатът беше красив, а групичката с една фланелка повече - моята! Развалиха ми един празник. И питам - как да си водим децата на стадиона? Нали имаше някаква договорка между привържениците? От Левски няма кой и как да ме откаже, но обяснението след подобна случка на малката ти дъщеря е малко обидно! Майната ви фенчета."

След инцидента на мястото не е дошла полиция, но Кацаров е получил спешна медицинска помощ. Той няма да може да работи в следващите 10 дни.


И сега??! black_eye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Вто 26 Апр, 2016 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

E a де.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 27 Апр, 2016 9:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Тука ще публикуваме нарушения на кодекса ли?
Тоя Румен е супер пич и сме запивали десетки пъти при Чави с него,от квартала ми е иначе.Супер свестно момче, неконфликтно, пишеше в Стандарт, премести се в Телеграф. Жалко че така се е случило. Отделно че е левскар, да не са били от другия лагер тея?
Чави, ако четеш тука прати му много поздрави и кураж...
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 01 Юни, 2016 13:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде още един.... black_eye black_eye black_eye


Цитат:
Журналист от ЦСКА нападнат от червени фенове


Журналистът и популярен привърженик на ЦСКА Никола Дърпатов е бил нападнат и бит от маскирани пред дома си. Това разкри самият той. Негови приятели пък добавиха във "Фейсбук", че хулиганите, извършили грозното деяние, също са фенове на ЦСКА - ултраси от Сектор "Г".


Ето какво написа Никола в социалната мрежа:


"Както се разчу вече, имаше неприятен инцидент. Едни маскирани лумпени решиха да ми правят засада. Принципно проблем няма. В случая обаче има, защото същите лумпени наскоро се биеха в гърдите, че приели кодекс. В него имаше някакви високопарни слова за чест и достойнство. Имаше и разни забрани. Днес всички те бяха нарушени. От първата до последната.


Трима качулати да те причакват пред дома ти и да те нападат в гръб не е никак по правилата. Нападение пред деца пък е най-голямото падение, което може да съществува и само уникални жалкари и пълни отрепки биха го направили.


От тук нататък ако някой, който има и най-бегла връзка във случката, започне да лалка по какъвто и да е повод за чест, морал, достойнство и т.н. просто ще получи презрителен смях в лицето. Още повече, че подобни инциденти не са сефте. В случая е крайно време да се намеси и държавата. Такива лумпени има за най-голямо съжаление. Има ги във всички агитки.


Преди броени седмици в Подуене се случи същото в колега от "Телеграф". Крайно време е компетентните органи да вземат адекватни мерки. Никак не е трудно. Иска се само малко воля и желание. България няма нужда от побойници! Тук изобщо не става дума за мен конкретно. Днес съм аз, утре ще е друг. Ако тази линия на поведение се толерира значи обществото е достигнало точката на тотален разпад. Такива случки просто не трябва да има. Искам и специално да благодаря на всички приятели, които ми предложиха своята помощ днес. Сред тях имаше и много такива, с които имаме фундаментални различия по злободневните въпроси. Оценявам го и искам да заявя, че и вие винаги и във всяка ситуация можете да разчитате на мен!".


Както е известно, Дърпатов е един от най-ревностните поддръжници на идеята, че ЦСКА ще бъде възроден именно с Гриша Ганчев за ръководител.

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
veni78



Регистриран на: 06 Май 2010
Мнения: 545

МнениеПуснато на: Пет 24 Юни, 2016 7:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Утре ще се проведе сбирка на Националното сдружение на футболните фенклубове в страната. Тя ще започне в 11:00 часа на "Васил Левски" в София, а от 12:00 часа привържениците ще дадат пресконференция в една от залите на Националния стадион.

На събитието ще присъстват някои от най-известните и опитни фенове на Левски, ЦСКА, Славия, Локомотив (София), Локомотив (Пловдив), Ботев (Пловдив), Пирин (Благоевград), Миньор (Перник) и др. Те ще споделят мнението си за новия формат на родното първенство и реформата на БФС като цяло. Статията е написана в Спортал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 19 Юли, 2016 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

За шибаните малки филмари няма кодекси и чест:

Цитат:
Левскари пребиха малко левскарче по погрешка

17-годишните момчета, които бяха нападнати в понеделник вечерта в София, са настанени в „Пирогов” и вече са оперирани.Снощи едното момче беше намушкано на спирка на градския транспорт, а неговият връстник беше пребит и също наръган на метри от 1-во полицейско управление в столицата.

Тийнейджърите са приети в спешното отделение на „Пирогов” с множество рани и са оперирани. Едното момче е с рани по главата, гърба и ръцете, а другото с тежки наранявания на главата и други части на тялото.

И двамата са без опасност за живота. Според учениците, нападателите им били с качулки и бръснати глави.По първия случай са задържани четирима души. В двама от тях са открити оръжия. За нападението на другото момче също има задържани. Според свидетели става дума за футболни агитки.

„Синът ми е стоял с двама негови приятели и играл някаква игра с покемони. Както са стояли, около 20 човека с качулки, с лопати, с бухалки, с тръби са започнали да ги бият. В гръб са го ударили. Разцепена му е цялата глава. Всичките сухожилия на ръката са сериозно увредени”, заяви пред NOVA Ивелина Вескова майката на 17-годишното момче, пострадало близо до Първо полицейско управление.Тя е убедена, че синът е нападнат от фенове на „Левски”.

„Става въпрос за агитка на „Левски”. Те са си мислили, че синът ми е от ЦСКА и затова са ги нападнали, а той е от „Левски”и е тренирал 10 години на „Герена”. Запознахме се и с другото дете, което е наръгано. И него са го питали „Ти от ЦСКА ли си?”, той е казал „Не” и са започнали да го ръгат!“, каза тя.



Цитат:
Цесекари наръгаха тийнейджър, седем са задържани

15-годишен младеж е бил наръган в София след конфликт с група от десетина човека, приличащи на скинари. Инцидентът е станал на бул. Александър Стамболийски и ул "Одрин", на спирка на градския транспорт.

Непосредствено след инцидента те са избягали, а момчето е прието в "Пирогов" с рана от намушкване в гърба.

Жертвата заяви пред БТВ, че групичката е вървяла зад гърба му и е скандирала: "ЦСКА". Той им се изсмял и те го нападнали.

По случая има седмина задържани.

_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Вто 19 Юли, 2016 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Серия от нападения на тийнейджъри в София. За последния месец има регистрирани 15 подобни случая, съобщи NOVA.

Двама младежи са в болница, след като снощи бяха наръгани с ножове.

Според МВР става дума за футболни запалянковци със скинарски наклонности, които нападат младежи заради футболните им пристрастия или ако са от ромски произход.

Задържани са 11 души на възраст от 15 до 19 години, като групата е отговорна и за побой над мъж от ромски произход, станал преди десетина дни в столичния квартал „Батанова воденица”.

В понеделник бандата напада отново. Първата жертва е 17-годишен ученик, пребит около 19:00 часа на кръстовището на бул. „Шипченски проход” и „Николай Коперник”. Момчето е пребито, защото е заподозряно за фен на ЦСКА. Нападателите бягат и час и половина по-късно вече са в центъра на София, където на автобусна спирка бият и ръгат друг 17-годишен, отново заподозрян, че е от ЦСКА.

Първият побой става пред очите на Даниела. „Целият беше в кръв, две момчета или три почнаха да тичат надолу”, разказва тя.

„Синът ми е седял с приятели и са играли покемони. И както са си седели, 20 човека с качулки, с лопати, с бухалки, с тръби са започнали да ги бият”, разказва Ивелина Вескова, майка на наръгания Кристиян.

„Става дума за една безпричинна младежка агресия”, обясни Георги Костов, главен секрета на МВР.

„Повдигнато е обвинение в опит за убийство. Намерени са брадви със засъхнала кръв по тях”, обясни Румяна Аранудожа, говорител на главния прокурор

Според разследващите нападателите са ултраси. „Става въпрос за фенове на „Левски””, обясни Младен Маринов, шеф на СДВР.

Шефът на синята агитката обаче е категоричен, че не момчета от крайната фракция „Синя хунта” стоят зад нападенията.

„Утре, ако правителството падне, най-вероятно полиция, прокуратура и компетентните органи ще обявят, че това се е случило благодарение на „Синя хунта”, коментира Степан Хиндлиян, председател на фенклуба на „Левски”.

Двете нападнати вчера момчета са без опасност за живота и се възстановяват в „Пирогов”.

Кодекс-модекс. bye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 19 Юли, 2016 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли някой "случаен минувач" дето да ги опердаши тия пишлигари??? БАси 15 годишни терминатори...стига бе chicken chicken
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Turo_Bufera
I.B.U.U.


Регистриран на: 12 Сеп 2006
Мнения: 8504
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 20 Юли, 2016 0:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя кодекс доколкото разбрах е отменен
_________________
МАШИНА ЗА ЛЕГЕНДИ ПРЕЗ 29-ТА СЕ РОДИ,
И ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ИМЕТО СИ ИЗГРАДИ!
НАЧКО,КОТКОВ,СПИРО,БЕЛИЯ ОРЕЛ...!
ПОБЕДАТА ИМ БЕШЕ ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ!
ЗА ЧЕСТ И СЛАВА ВИНАГИ СА ТЕ ИГРАЛИ!
ЛОКО СОФИЯ НИКОГА НЕ СА ПРЕДАЛИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 20 Юли, 2016 5:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Turo_Bufera написа:
Тоя кодекс доколкото разбрах е отменен


От кой и кога!?! Никой нищо не е казал официално.
Иначе като се правеше беха ебаси хвалбите connie_29
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
парци



Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 6703
Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Сря 20 Юли, 2016 6:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Turo_Bufera написа:
Тоя кодекс доколкото разбрах е отменен

"Българио драга, мила..." connie_29
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
PILATA



Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 15469
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Сря 20 Юли, 2016 8:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не толкова на фенска основа, но така е най лесно да се обвиняват феновете.
Жокер, не се говори за нарко напрежение никъде, нали.
Феновете са виновни за всичко, и за нападениятя над бабички от цигани в монтанско-също.
_________________
НАЙ МИ Е КРИВО, НАЙ МИ Е ДОЛНО,КОГАТО МЕ ЧЕРПЯТ С БЕЗАЛКОХОЛНО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metala
Ultras Leader


Регистриран на: 31 Авг 2006
Мнения: 34335
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 20 Юли, 2016 9:47    Заглавие: Отговорете с цитат

PILATA написа:
Това не толкова на фенска основа, но така е най лесно да се обвиняват феновете.
Жокер, не се говори за нарко напрежение никъде, нали.
Феновете са виновни за всичко, и за нападениятя над бабички от цигани в монтанско-също.


И това го има...ама каква нарко основа ...ако вече има 17годишни дилърчета дето спорят за "територии"...накъде отиваме може би... connie_29 bye
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Архив на централния форум Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
RedSilver 1.01 Theme was programmed by DEVPPL HTML Forum
Images were made by DEVPPL Photoshop Forum