Посетете нашия магазин!
Подкастът LokoSf.Info
Изпуснахме Лудогорец!

Разгледайте снимки!

В изключително напрегнат, драматичен и хубав мач Локомотив изпусна да накаже Лудогорец с резултат в дербито на 6-и кръг от "А" футболна група.

Пред около 1000 зрители на стадион "Локомотив" и една френетична подкрепа от страна на агитката, Локомотив изигра най-силния си мач не само от началото на първенстовото, но сигурно и от четири години насам, когато по ирония на съдбата пръст в отбора имаше напусналият тогава и настоящ сегашен старши треньор Димитър Васев, заменен тогава от сега помощник-треньора Диян Петков. Цената на билетите за мача отново бе 10 лв, като този път от ръководството бяха проявили разум да намалят билетите за пенсионери наполовина. Очакваме в най-скоро време главите им да узреят и да намалят и билетите за ученци, защото с тази игра отборът заслужава повече хора по трибуните, а 10 лв за ученик в България са като 10 лв за пенсионер.

Двата отбора изиграха бърз мач с много положения и пропуски пред двете врати, както и с цели четири гола, довели в един момент до пълен обрат за нашия отбор, който започна мача изключително активно, търсейки попадение във врата на като че ли лежерния към този момент (и паникьосан по-късно) Лудогорец. След групова грешка в нашата отбрана, пред Анел Анисе бе оставено пространство и с хубав и точен шут от дъгата, той не остави шанс на Божидар Митрев - 0:1 за Лудогорец, което вгорчи за кратко настроението на трибуната (в единствено число, защото на стадион "Локомотив" отворен продължава да бъде само "А" сектор). Калената ни агитка обаче не се повлия от това и подкрепата не спря и за секунда, както не спря и търсенето на попадение от страна на нашия отбор, гарнирано с някои изключително опасни атаки и удари от страна на лудогорци, които (макар и вече с гол предимство за тяхна сметка) започнаха да надушват, че този мач комай няма да се окаже толкова лесен, колкото са смятали. И имаше защо гостите да надушват буря, защото след мощен пробив по лявото крило и изчистено центриране на Даниел Генов, топката достигна до Елтон, който с плътен и мощен удар от 30 метра препарира вратаря на гостите Чворович - 1:1! Тук интересно да се отбележи е, че на самия голмайстор му отне няколко секунди да осъзнае, че е отбелязал гол, който дори бе зачетен от поредния адски неадекватен (в едната посока) съдия на мача, Никола Попов. Това даде криле на играчите ни и пред скандиранията на вече настървената за "кръв" публика, Локомотив започна да гази шампиона на България. В тези минути Влади Романов не можа да засече добре една центрирана топка и ударът му мина над вратата, а след пробив в центъра на отбраната на Лудогорец останаха и съмнения за дузпа срещу излизащия сам срещу вратаря на лудогорци Даниел Генов, който остана заклещен между шпагатите на двама защитници и докато единият успя да чукне топката, то другият определено го подкоси в наказателното поле, като сигнал от главния съдия не последва. За сметка на това всяко единоборство се отсъждаше като фал в полза на Лудогорец, като имаше дори някои измислени тъчове и поне един фантомен корнер в полза все на единия отбор (сетете се на кой), а нашата стена при фаловете на Лудогорец бе "дърпана" на почти 10 метра (!) от топката. При този резултат дойде краят на полувремето.

Второто полувреме започна с експлозия - още в 46-ата минута след една бърза контра, изигралият пореден много силен мач Шехуди, центрира една топка, Генов се размина с топката, но тя попадна в Том, който от няколко метра със страховито воле буквално скъса мрежата на Лудогорец - 2:1!!!

Обратът бе пълен, а от тук почти до края на мача (където футболистите ни като че поиздъхнаха) Локомотив бе пълен господар на терена и можем само да съжаляваме, че на два пъти наши играчи (първо Бранеков, а след това Том) се разминаха с топката на празна врата. Междувременно Шоко от състава на гостите изненадващо получи втори жълт картон, след като малко по-рано не му бе направена дори забележка за това, че посегна на едно от децата, гонещи топките. В 77-ата минута Божидар Митрев направи поредното си невероятно спасяване някъде на границата на наказателното поле, срещу излезлия сам срещу него Мисиджан. Така се стигна до 83-ата минута, в която локомотивци вече се бяха дръпнали назад, което не се оказа добра идея, защото отбраната ни за втори път позволи на Анисе да се разходи и да шутира от границата на наказателното ни поле, като отново - този път след нещастен рикошет, подлъгал фрапантно Митрев - топката се изтъркули в далечния ъгъл на нашата врата - 2:2. До края на мача можем да отбележим един удар с лакът от страна на Ешпиньо, който не получи картон за проявата си, а след пет минутното продължение публиката изпрати на крака Отбора (точно така, с главна буква) на Локомотив.

Поклон пред целия отбор, треньора Димитър Васев и неговите помощници - Диян Петков, Христо Коилов и Владимир Манолков, които върнаха усмивките и вярата на локомотивци в Емблемата.

Анкета

Каква оценка на Локомотив София бихте поставили за играта им през изминалия полусезон?

Играчите на Локо София се справиха отлично и само късмет не ни достигна да сме първи!

Конкуренцията бе силна, а Локо бяха неубедителни във важните двубои.

За жалост искаме повече от колкото са ни възможностите. Дано зимната селекция подобри играта ни.

Разочарован съм, защото резултатите са израз на слабите ни мачове...

22 Sep : 16:23
Разгледай в галерията снимки от шоуто на феновете, посветено на 88 години Локо София!

webmaster
15 Aug : 10:55
Нова статия - НОВОТО ПОКОЛЕНИЕ БУФЕРИ! - взета от lokosf.info

webmaster
11 Jun : 15:45
Снимки в Галерията от срещите срещу Банско, Созопол, ЦСКА-София и Витоша Бистрица!

webmaster
28 May : 14:09
Снимки от домакинския ма срещу Несебър!

webmaster
11 Apr : 09:49
Снимки от гостуването ни във Велико Търново на Етър и домакинството срещу Ботев Враца.