Новина: : И Пирин от Гоце Делчев ни "опука"...
(Категория: Мач ревю)
Публикувано от webmaster
Sunday 11 November 2012 - 15:09:00

Очаквайте снимки!

Новакът Пирин Гоце Делчев победи с 2:0 Локомотив София в мач от 12-ия кръг на шампионата. Домакините се наложиха с два бързи гола през втората част, за да задълбочат кризата в тима на столичните „железничари“.

През първото полувреме двата тима не успяха да се затруднят сериозно, като положенията пред двете врати почти липсваха. В 9-ата минута, домакините от Пирин имаха добра възможност, но ударът на капитана Лазаров бе отлично отразен от стража на гостите. Десет минути по-късно, Лапантов пробва да изненада Галев с далечен шут, но шансът отново бе на страната на гостите.

В 27-ата минута, гостите от София маха сериозни претенции за дузпа, когато футболист на Локомотив падна в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров остана безмълвен.

Всичко в срещата бе решено през втората част, когато тимът от Гоце Делчев нанесе своя дар в рамките на четири минути. Резултатът бе открит в 62-ата минута след отлична атака на домакините. След двойно подаване между Драги Коцев и Дреновички, последния центрира прецизно на крака на Веско Марчев, който с удар от воле не остави шансове на Галев.

Отново Марчев бе замесен и при втория гол за Пирин. В 66-ата минута, след поредния пробив, той бе съборен в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Петър Лазаров, който не сгреши за 2:0.

В оставащите минути мачът се доиграваше, като гостите от Локомотив трудно намираха отговор на организираната игра от страна на домакините.

Така Пирин записа шеста победа в елита и остава в горната половина на таблицата с актив от 18 точки. Столичният Локомотив e 11-ти с 11 точки на сметката си.

Източник: GongBg