(Категория: Мач ревю)
Публикувано от webmaster
Sunday 31 March 2013 - 22:11:00

Разгледайте снимки!

Лудогорец победи Локомотив София с 1:0 в мач от 19-тия кръг на А група и по този начин се възползва от поредната грешна стъпка на Левски и увеличи аванса си на върха на 4 точки. За шампионите това бе първа победа след две поредни равенства като успехът на стадиона в Своге дойде много трудно за разградчани, въпреки че те играха в числен аванс почти цял мач.

В главен герой се превърна и съдията Станислав Тодоров, заради няколко спорни решения, свирени в полза на символичните гости, заради които от щаба на Локомотив обявиха още на полувремето, че ще подадат жалба.

Мачът започна с по-активна игра на „железничарите“, които създадоха и първата голова опасност след удар на Дани Пеев. За Лудогорец Марселиньо бе изведен в чиста позиция, от която върна към Миро Иванов, който опита да прехвърли Галев, но вратарят без проблеми улови топката.

Най-спорният момент в мача се случи в 24-а минута, в която Кристиян Добрев получи директен червен картон, след като при единоборство за топката удари с лакът в главата Марселиньо.

В числен аванс, постепенно Лудогорец взе инициативата на Градския стадион в Своге и до края на полувремето Валентин Галев на няколко пъти спаси вратата на своя отбор. Удар на Иван Стоянов в 35-а минута бе избит блестящо с една ръка от вратаря, а отново той можеше да вкара в добавеното време на първата част. Добър изстрел на Стоянов се удари в далечната греда, след което тя попадна в Йордан Минев, но неговият изстрел бе много неточен.

На почивката старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев направи една смяна, която се оказа ключова – Михаил Александров влезе в игра на мястото на Мирослав Иванов.

В началото на второто полувреме отново имаше доста спорна ситуация. Антонио Павлов бе изведен очи в очи с Владо Стоянов, но атаката бе спряна заради засада, която от видео повторенията изглеждаше доста спорна.

В ответната атака Марселиньо стреля на два пъти, първо Галев спаси, а след това топката излезе в аут. Кайсара също имаше два шанса за гол, които бяха безуспешни.

Стигна се до 61-а минута, в която Йордан Минев проби до аутлинията и хитро върна към Марселиньо. Ударът на бразилеца бе избит от Галев, но топката попадна в Мишо Александров, който от въздуха не сгреши и вкара единствения гол в мача.

В последните 15 минути на мача „железничарите“ опитаха, макар и с 10 души, натиск в опит да изравнят резултата и не бяха много далеч. Влезлият като резерва Маркиньос получи една центрирана топка на метър от вратата, но ударът му като по чудо бе избит от голлинията от Минев.

Със спечелените три точки Лудогорец продължава да е лидер с 46 точки, на 4 пред втория Левски. Локомотив София остава в зоната на изпадащите с 16 точки.

След края на мача имаше допинг проверка като "късметлиите" от страна на Локомотив бяха Маркиньос и Бибишков, а от Лудогорец проби дадоха Гъргоров и Дяков.

Автор: GongBG