Новина: : Равенството във Велико Търново запазва интригата
(Категория: Мач ревю)
Публикувано от webmaster
Sunday 07 April 2013 - 13:56:17

Очаквайте снимки!

Етър и Локо (Сф) завършиха 2:2 в една от преките битки за оцеляване в „А” група. „Виолетовите”, които домакинстват в Сливен, на два пъти повеждаха в резултата, но „железничарите”, които бяха водени в този мач от помощника на Емил Велев – Любо Симов – на два пъти съумяваха да изравнят. Символичните домакини от Търново за пореден път имаха претенции към съдийството, след като през второто полувреме Махамат беше съборен в наказателното поле при 1:0, но главният рефер Георги Кабаков му извади жълт картон за симулация, което нервира наставника на Етър Сердар Даят.

Равенството почти не променя ситуацията на дъното. Единствената разлика е, че Локо (Сф) се измъкна от опасната зона с по-добри показатели от Черно море, с които имат по 17 точки. С толкова е и Ботев (Вр), така че в момента се получава тройна въртележка. Етър остана 15-ти с 16 точки.

Първите минути бяха равностойни. Гостите от София създадоха първите ситуации в мача. Дани Пеев и Бибишков стреляха неточно, докато Филипович нямаше проблеми с далечен шут на Антонио Павлов. Саидходжа се пробва за Етър с глава, но не намери очертанията на вратата.

В 23-ата минута Том открадна топката от Протасевич и подаде към Маркиньос, който стреля, но в тялото на защитник на домакините.

В добавеното 1-минутно продължение на първата част Етър откри резултата. Шайесте бе съборен пред наказателното поле и от отсъдения фаул Любомир Любенов с левия крак завъртя топката над стената за 1:0.

През второто полувреме Локо (Сф) се хвърли да изравнява, като наказаният старши треньор на гостите Емил Велев извърши две смени. Писаров и Петров замениха Бибишков и Борносузов.

Румен Трифонов стреля опасно пет минути след подновяването на играта, но топката премина над напречната греда.

В 52-ата минута Махамат навлезе в наказателното поле и бе съборен, но реферът Кабаков вместо дузпа, му показа жълт картон.

В 66-ата минута Любомир Любенов диагонален шут на Любенов мина до гредата. Преди това той бе съборен на границата на наказателното поле, като реферът даде жълт картон за Димитров.

В 71-ата минута Локомотив изравни. Пеев засече центриране на Румен Трифонов отляво и направи 1:1.

Етър бързо си върна аванса от един гол. В 76-ата минута Филипович изрита напред топката и тя отиде чак пред вратата, където Саидходжа с глава матира Галев за 2:1.

Крайното 2:2 фиксира Александър Дюлгеров в 82-ата минута. Той засече центриране от корнер на Дани Пеев и с глава прати топката в мрежата.

Две минути преди края Трифонов нахлу в наказателното поле отляво и стреля, но в последния момент защитник на Етър подложи крак и изчисти. В добавеното време Николов засече центриране на Пеев в аут.

Автор: Novsport.com