Новина: : Черноморец не ни пощади след 3:1 в Бургас
(Категория: Мач ревю)
Публикувано от webmaster
Sunday 19 May 2013 - 20:03:39

Разгледайте снимки!

Черноморец (Бургас) се наложи с 3:1 над Локомотив (София) в среща от 28-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Лазур” в Бургас, а и четирите гола в мача паднаха през второто полувреме. Локомотив (София) откри резултата в 61-ата минута с попадение на Маркиньос, но до края на двубоя Черноморец осъществи пълен обрат, достигайки до три попадения, които бяха дело на Йорданов, Цонков и Филипов.

Така след това поражение в Бургас отборът на Локомотив (София) е все по-близо до „Б” група. До края на сезона остават два кръга, а в момента „железничарите” се намират в зоната на изпадащите, на 13-ото място, като са с 2 точки по-малко от 12-ия Ботев (Враца). Черноморец заема 6-ото място и е с 43 точки.

След това равенство на Локомотив (София) стана ясно, че Черно море и Пирин (Гоце Делчев) запазват мястото си в елита на България. Това е така, тъй като до края на сезона „железничарите” могат да съберат максимум 31 точки, с колкото в момента са Черно море и Пирин (Гоце Делчев), които обаче имат по-добри показатели в директните двубои с Локомотив (София).

Още в началните минути на мача на стадион „Лазур” имаше няколко интересни ситуации пред двамата вратари. Тодор Паланков отправи далечен изстрел във 2-ата минута, но кълбото не попадна в рамките на вратата и премина над напречната греда. Последва възможност за Локомотив (София) - Маркиньос стреля от фаул, но Дашев спаси. Малко след това Балтанов успя да отправи удар към Митрев, който обаче отрази.

В 13-ата минута Тодор Паланков нанесе силен изстрел отдалеч, но топката не попадна в очертанията на вратата. Траянов също се отчете с неточен изстрел. В 25-ата минута Филипов центрира към Йорданов, който обаче бе притиснат от двама футболисти на "железничарите" и Митрев предотврати опасността. До почивката Преслав Йорданов и Тодор Паланков отправиха изстрели към Божидар Митрев, но и при двете ситуации вратарят на „железничарите” се справи. Така след 45 минути игра Черноморец и Локомотив (София) се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В началото на второто полувреме Велков нанесе удар с глава, но топката не попада в рамките на вратата. В 54-ата минута след удар на Том топката премина покрай вратата. Малко след това Черноморец бе близко до това да открие резултата, но удар на Балтанов срещна гредата. Том пък се отправи с нов неточен изстрел.

Локомотив (София) откри резултата в 61-ата минута. Велков центрира кълбото към Маркиньос, който не остави шансове на Дашев, правейки резултата 1:0. Черноморец обаче успя да възстанови равенството в 69-ата минута - Гаел центрира кълбото в наказателното поле, където Преслав Йорданов с глава бе точен за 1:1.

В 71-ата минута „акулите” осъществиха пълен обрат, след като достигнаха до втори гол - Траянов центрира, а Цонков прати топката в мрежата за 2:1. Само 2 минути по-късно Черноморец отбеляза трето попадение - Отбраната на гостите сбърка, след което Йорданов нанесе удар. Той бе отразен от Митрев, но при добавката Филипов забоде кълбото в мрежата на Локомотив за 3:1.

До края на срещата не се стигна до нови голове и по този начин Черноморец спечели мача с 3:1. В следващия кръг „акулите” гостуват на Славия, докато Локомотив (София) ще играе с Литекс в Ловеч.

Автор: Novsport.com