Култови играчи
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Нещата от живота
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Metala
Ultras Leader

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 23 Апр, 2016 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.fanface.bg/boulevard/item/14074-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D1%86%D0%B5%D0%BF%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B0.html

Страшен нечовек беше...Вече не ги правят такива... boast

Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря 09 Ное, 2016 20:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Последната антизвезда

Лионел Меси и Кристиано Роналдо са властелините на съвременния футбол. Суперзвездите. Веднага след тях идат Неймар, Суарес, Ибрахимович, Рууни... Нито един от тези великолепни кавалери на Цар футбол обаче не са и близо до Мирослав Клозе, голмайстор №1 в историята на световните първенства. Никога не е бил под прожекторите, но винаги е бил безценният.

Последният му гол, №16 на Мондиал в националния отбор, бе срещу Бразилия. За легендарното 7:1 в Велу Оризонте. А в последния мач вдигна най-ценния трофей във футбола - световната титла на най-митичния стадион "Маракана". От миналата седмица Клозе вече не е футболист. Започва работа като асистент в националния отбор. Нова кариера, стартираща с много носталгия.

Мирослав Клозе е последната суперзвезда от своя вид. Иначе казано - антизвезда. Когато през 2000 година нападателят събра очите на Бундеслигата с първия си сезон в "Кайзерслаутерн", авторитетното списание "Шпортбилд" го покани за интервю. Какво направи Миро с първата си заплата? Помогна на родителите си да боядисат семеен дом, за който почти бяха събрали парите си. Само няколко седмици по-рано 20-годишният Клозе играеше в седма дивизия, в никому неизвестния "Блаудах-Диделкопф".

Извъртяха се 16 години. Клозе вече е световен шампион, голмайстор на мондиалите, голмайстор №1 на германския национален отбор (71 попадения), втори по мачове за бундестима (137), двукратен шампион на Германия с "Байерн", жива легенда на "Лацио". Етническият поляк остана винаги здраво стъпил на земята. Затова и не позволи да има тежко пропадане в кариерата. Дори най-взискателните не могат да си спомнят за скандал с марката "Клозе". Може би след половин век освен рекорда ще се помни само радостта от головете му - с марково салто. Което дори не направи срещу Бразилия - на 36 години се страхуваше да не се контузи. Винаги е бил професионалистът за пример.

Клозе е единственият футболист в света, който има четири поредни медала от световни първенства. Също така никой друг не е играл в полуфинали на 4 поредни мондиала. Миро има по пет гола на две световни първенства, както настоящата немска звезда Томас Мюлер и перуанецът Теофилио Кубиляс. Абсолютен рекордьор по голове с глава на един Мондиал - пет през 2002-ра.

Всичко това е на терена. Но когато не става въпрос само за голове, Клозе е джентълмен от най-висша класа. Срещу "Наполи" на 26 септември 2012 година германецът вкара гол с ръка за "Лацио", а съдията не видя - посочи центъра. Миро обаче не удари топката нарочно, изтича към рефера и му каза за провинението си. Арбитърът стисна ръката му. "Попита ме дали съм играл с ръка и за мен не бе проблем да кажа "да", направих го", обясни Клозе. Цяла Италия се поклони на феърплея. Това обаче не бе инцидент. Седем години по-рано, докато играеше във "Вердер", Клозе падна в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Миро обаче скочи срещу съдията - нямало нарушение. Получи приз за феърплей. "Гордея се с наградата, но не я заслужавам. Просто направих каквото трябваше", рече Клозе.

Година по-рано в продължението той вкара победен гол в Битката за Рим срещу "Рома" - 2:1. Известните като неонацисти фенове на "орлите" издигнаха плакат "Клозе с нас", което бе прието като хитлеристки поздрав. Клозе размаха ръце към трибуните с молба да го свалят. А после каза: "Политиката няма място на стадиона!"

"Понякога се питам дали съм мечтал за всичко това - казва Клозе. - Аз исках само да съм част от националния отбор на нашето Световното първенство през 2006-а в Германия."

Всъщност Миро постигна много повече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bulgarista

МнениеПуснато на: Съб 24 Дек, 2016 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

https://m.youtube.com/watch?v=weM3stUVtN4

Евертон Джилио Том

За статистиката :
- вкарвал е на ЦСКА,Левски,Славия,Лудогорец,Литекс,Ботев,Локо(Пд),Берое.

С екипа на Миньор бележи и наща врата blum2

Култов футболист!
Върнете се в началото
PILATA

Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Пон 29 Май, 2017 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

PER SEMPRE

Благодарим ти, Франческо! Имаш нашата подкрепа

Футболът не е пари, брато! Футболът е страст, емоция и любов! Футболът не е трансфери, битка на бюджети и купи. Футболът винаги е бил и ще бъде преди всичко лоялност. Лоялност към отбора, който обичаш.

Именно затова Стивън Джерард е легенда. Легенда е и Райън Гигс, Пол Скоулс, Паоло Малдини. Все играчи, които знаят до болка значението на думата “лоялност”. Именно такъв е и Франческо Тоти. Принцът на Рим изигра последният си мач за “Рома” по простата причина, че вече не е желан поради една или друга причина в своя любим отбор. Срещу “Дженоа” той прочете и своето писмо към феновете, подкрепяли го през всички тези 25 сезона с екипа на “вълците”.

“Дойде моментът! Плаках всеки ден”, разказва капитанът в неговото писмо. “Това беше единствената ми фланелка. Това решение го взех заедно с жена ми и семейството ми. Бих останал още 25 години. Благодаря ти, “Рома”! Благодаря на семейството ми, на майка и татко, на моя брат. Бих написал поезия или песен, но не съм способен. Пробвах да правя това всеки ден през всички тези години. Проклето време. Настръхвам, като се сетя за 17 юни 2001 година (денят на Скудетото). От утре вече ще съм голям. Искам да посветя това писмо на вас. На всички тези, които пеят Тоти-гол. Това наистина е краят. Ще съблека фланелката за последен път, въпреки че не съм готов да го направя. Най-вероятно няма да бъда никога. Да изгася прожекторите не е лесно. Сега ме е страх, не е същото, като да бия дузпа. Позволете ми. Сега имам нужда от вас и от вашата любов. Нещо, което винаги сте ми давали. С ваша помощ ще мога да се хвърля в една нова авантюра. Благодаря на всички президенти, на “Курва Суд”. Да се родиш римлянин и романист е предимство. Да бъдеш капитан на този отбор е истинска чест.
Вие сте и винаги ще бъдете моя живот. Моето сърце винаги ще бъде тук с вас. Сега отивам в съблекалнята, където ще си дам сметка, че пристигнах като дете, а си тръгвам като зрял мъж. Горд съм, че ви дадох 28 години любов. Обичам ви…”.

И ние ти благодарим, Франческо! Имаш нашата подкрепа!
Metala
Ultras Leader

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 29 Май, 2017 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Много силно... clapping

Местожителство: Parc des Partcalence

МнениеПуснато на: Пон 29 Май, 2017 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно няма и на пръстите на едната ръка останали такива играчи вече. clapping

МнениеПуснато на: Съб 22 Юли, 2017 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

9 държави и 23 клуба за 22 години.
Себастиан Абреу постави световен рекорд с 28-ия си трансфер

1995-96: Defensor
1996-98: San Lorenzo
1998-04: Deportivo La Coruna
1998: Gremio (loan)
1999-00: Tecos (loan)
2000-01: San Lorenzo (loan)
2001: Nacional (loan)
2002-03: Cruz Azul (loan)
2003: America (loan)
2004: Tecos (loan)
2004-05: Nacional
2005-06: Sinaloa
2006: Monterrey
2007: San Luis
2007-08: Tigres
2008: River Plate (loan)
2008: Beitar Jerusalem
2008-09: River Plate
2009: Real Sociedad (loan)
2009-10: Aris
2010-12: Botafogo
2012: Figueirense (loan)
2013-15: Nacional
2013-14: Rosario Central (loan)
2015: Aucas (loan)
2016: Sol de America
2016: Santa Telca
2016: Bangu

Цялата статия тук
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3934968/Nine-countries-23-clubs-22-years-Uruguay-s-Sebastian-Abreu-sets-world-record-28th-transfer.html

Най-великия му гол на световното 2010
https://m.youtube.com/watch?v=bSwLZZGSJng
Върнете се в началото
lifes

Местожителство: Надежда

МнениеПуснато на: Съб 09 Сеп, 2017 7:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Легендарният вратар Йоско Иванов

Тоя е от старата гвардия - Играчи, Биячи и Пиячи
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор     Форуми -> Нещата от живота Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети